Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1034 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

twigxi
12.12.2019 1 z 5

Nesympaticke postavy. Nesmyslny dej s takovou spoustou nelogicnosti a tak prekombinovany, ze uz by si to klidne zaslouzilo zanr "sci-fi".
Porad zkousim, co je na teto autorce zajimaveho, ze je tak oblibena a s kazdou knihou se utvrzuji v tom, ze jako spisovatelka je naprosto priserna. Toto je ovsem jeji prvotina, takze priviram obe oci a s velkym sebezaprenim nedavam odpad.

lailaj
01.12.2019 odpad!

Četla jsem kvůli výzvě, ale nečekala jsem, ze to bude hrozné a ze se to budu nutit dočíst. Hlavni hrdina je blbec a když se nad tím člověk zamýšlí, tak mu chybí v životě cíl. Relativně brzy vydělal spoustu peněz a mel úspěch a už nic nemusí. Tu slečnu Eriku jsem nepochopila, proč za nim běžela, když to melo byt na truc Alexovi. Vtipna byla situace jeho synů a nakonec ten chlapek s mladou zenou

JaKa1974
27.11.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Je to zvláštní příběh, ale opravdu čtivě a humorně napsaný, i když je to vlastně nakonec tragédie. Některé fráze mě opravdu pobavily. Hlavní hrdina byl neskutečně skutečný. Kniha měla rychlý děj a spád.

ochwey
26.11.2019 2 z 5

Babička to uvedla slovy: "No to je strašné, že já sem to četla, Denisko, schválně ti to půčim, šak eště to nemusím vracať, podiv sa, to bylo tak zlé, že sa mi z teho chtělo zvracať enem sem to četla", což ve mě přirozeně probudilo zvědavost, chápu, že byla asi znechucená ze zhýralého života, co postavy vedly, mě se zvracať nechtělo, ale celkem zlé mi to přišlo taky, neurazí, nenadchne, není to uvěřitelné, je to spíš celé lehce stupidní. Obligátnímu "ale do vlaku celkem dobré" se zase nevyhnu - dá se to číst, i když je v kupé rušno a člověk o nic nepřijde, když se zaposlouchá do cizího hovoru místo toho, aby dával pozor na děj.

abcd191
26.11.2019 odpad!

Tohle se opravdu nedalo číst.

Ráďa505
21.11.2019 1 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v knihovně zcela náhodou, a protože kolegyně mi autorku doporučovala, tak jsem ji vzala. Přestože malinká knížka s trochou stránek, měla jsem problém ji dočíst. To, že je kniha z pohledu muže mi nesedlo. O tom jaký ten muž je, se ani zmiňovat nebudu - jen upřímně doufám, že moc podobných exemplářů po světě nechodí :) Celkově příběh o ničem, nemohu si pomoct. První a s největší pravděpodobností poslední kniha, kterou jsem od autorky četla.

Mirin1349
14.11.2019 1 z 5

Dlouho mi trvalo popasovat se s tím, že autorka vypráví příběh z pohledu muže. Klobouk dolů, obdivuji to (i když tohle byl spíš blbec než muž). Tak to by bylo k těm kladům. Knihy paní Třeštíkové bych přirovnala k programům na TV Barrandov. Všichni se stydí, ale stejně se na ně podívají, i když je to slátanina. Přijde mi, že to buď neumí jinak nebo že se moc snaží všechny postavy vylíčit jako karikatury. Nikdo tam není normální, nikdo nevede normální život a všeho je tak nějak moc. Taky jsem nepochopila význam těch citátů, které tam v úvodu kapitol byly. To chtěla rádoby oduševněle srovnat povrchní příběh? Bylo to jako pěst na oko. Nedala jsem na nízká hodnocení, takže autorka má pravdu - Dobře mi tak!

kazetko
13.11.2019 4 z 5

Od R. Třeštíkové se mi líbí nejvíc (mezi knihami: Bábovky, Dobře mi tak, Osm, Veselí, psáno v posloupnosti čtení). Krátká, stručná, vtipně cynický konec.

Emily82
12.11.2019 2 z 5

Pokaždé si říkám, proč tu Trestikovou čtu. Jo, je to ten smysl pro humor, který se mi líbí. Ale jinak opět povrchní. A stejně si od ní přečtu určitě zase něco, i když si u každé knihy říkám, že víckrát ne. Prostě je to oddychovka, když nechcete zaměstnávat mozek hlubokými myšlenkami.

Hanny
01.11.2019 1 z 5

!!!SPOILERY!!!
Třeštíková má pěkný styl psaní. To je na této knize to jediné pěkné. Forma nad obsahem.
Je těžké psát za druhé pohlaví, nechápu, že se do toho vrhla ve své prvotině. Aspoň tedy doufám, že muži ve skutečnosti takto nepřemýšlejí, že v nich je trochu víc než jen nízké pudy.
Zamotání příběhu do telenovely pro děj jako takový zbytečné.
Smrt jedné z postav mi přišla jako nehoda. Celá ta situace byla divná. Dospělý muž, který přefikne kdeco, zareaguje na svlečenou dívku, po které půl knihy touží, útěkem??? Vážně? A ta dívka se bleskově obleče a běží za ním??? Proč? Jaký k tomu má důvod? A když ji při tom běhu srazí tramvaj, proč mu to dávají za vinu?
Bohužel, nelíbilo se mi to.

elaine
28.10.2019 4 z 5

Kniha se dobre cetla,vtipne myslenkove pochody hl.postavy.

Placinecka
30.09.2019 odpad!

Po přečtení Bábovek jsem si nebyla jistá, jestli se mi Knihy od Třeštíkové budou líbit. Po přečtení Dobře mi tak to vím. Nebudou. V té knize bylo všechno špatně. Děj neměl hlavu ani patu a vlastně se vůbec nikam neposouval, postavy a jejich podivné vazby byly jako ze špatné telenovely, rádoby básničky a přirovnání, kterých byla kniha plná, mi lezly na nervy, závěr knihy byla naprostá tragédie a vrchol všeho je, když si uvědomím, že to celé mělo být vyprávěno z pohledu chlapa. Třeštíkovou už nikdy víc!

Pav
26.09.2019 3 z 5

Téma seladona ve středním věku mě nejdříve moc nenadchlo. Původně jsem chtěla hodnotit dvěma hvězdami, ale uprostřed se to vylepšilo. A ten konec je tak nějak "třeštíkovský". Asi už si začínám zvykat.

mekkejla
10.09.2019 2 z 5

Četlo se to dobře, je to Třeštíková, ale celkově to ve mně zanechalo spíš negativní dojem. Hlavní hrdina byl hulvát se sklonem k sebelítosti, což by mi nevadilo, do toho jsem s tím šla, ale vadila mi zápletka jak z telenovely a konec to tedy vůbec nevylepšil.

Klobouková
16.08.2019 3 z 5

Mně se to líbilo moc. Knihy Třeštíkové mám celkově hrozně moc ráda a tahle její knížka se mi skvěle četla, bavila mě. Nechápala jsem nízké hodnocení, které má tento titul na Databázi, ale pak jsem dočetla ke konci... a přišlo poněkud zklamání. Jako by autorka najednou nevěděla, jak tuto, z mého pohledu velmi svěží, novelu ukončit, jako by nevěděla, co s ní... Fakt mě to zamrzelo... a proto, přes počáteční nadšení, strhávám rovnou dvě hvězdičky..

vklaskova
09.08.2019 1 z 5

Kniha se čte dobře, avšak patří k těm, na které si po přečtení už ani nevzpomenete. Téma má potenciál, který ale nebyl využit. Příběh mohl být lépe vybroušen. Takhle mi to přišlo jako popis nějakého stavu jedince a vůbec jsem netušila, jakým směrem se kniha ubírá. Trochu zmatek. Přisuzuji to tomu, že je to autorčina prvotina. Bábovky byly o poznání lepší.

Kačí96
28.07.2019 1 z 5

Kniha se dobře četla, ale moc mě nazaujala. Chtěla jsem začít knihy autorky číst od její první, která ve mě bohužel nezanechala kladný dojem.

Cher
19.07.2019 2 z 5

Docela depresivní příběh. Boris mi přišel jako velký zoufalec.

Sazinek
15.07.2019 2 z 5

Knihy od Radky Třeštíkove čtu ráda, jako osobnost mě moc bavit, ale tahle kniha za mě bylo utrpení. Ač to má málo stran, tak jsem to četla dlouho. Bábovky nebo Osm mnohem lepší!

Michelle95
12.07.2019 2 z 5

Kniha byla čtivá. Dobře čtivá. A tím pro mě ty pozitiva končí prostě. Nic víc tam pro mě nebylo. Na to, jak mi každý básnil o knihách od Třeštíkové, tak zřejmě nečetl její prvotinu. Rozhodně to není nic, co by mě brzdilo v tom, abych se pustila do nějaké její další knihy, ale prostě mě to děsně nebavilo. Hlavní postava řešila vlastně neustále jen vlastní nadrženost a to jak k alkoholu, tak k sexu a v podstatě ho nic jiného moc nezajímalo. Přišlo mi to prostě jak když čtu příběh ztroskotance, který ze mě vysával radost ze života a ještě k tomu mě znechutilo, že někdo takhle moc zahazuje život, když se topí v penězích a je mu tak nějak všechno vlastně úplně jedno. Prostě ne, nelíbil se mi ten příběh. Ale bylo to napsané čtivě, takže to nehodnotím úplně velký špatný.