Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1034 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

hana17.1.
06.02.2023 4 z 5

Výstižný název knihy. Už od Radčiny prvotiny je její specialitou mít promotané osudy všech postav v knize. Líbí se mi její styl psaní, její humor. Ne každému sedne, ale mně se její knihy líbí. Kniha je čtivá s mírně depresivním nádechem. Radčiny knihy jsou ale stále lepší.

Máca216
24.01.2023 1 z 5

Ztráta času.

Hakl54
13.12.2022 3 z 5

Knížka se mi moc nelíbila, Boris mě byl krajně nesympatický. Pouze oceňuji, jak zdařile autorky popsala život z pohledu muže.

likaf
06.12.2022

Za mne úplně zbytečná kniha. O ničem....bez hvězdiček.

nikola6615
29.11.2022 3 z 5

Asi jsem měla začít novějšími knížkami od autorky, kde už se více vypsala. Tady jsem s hlavní postavou příliš nesouzněla. Neříkám, že mi musí být za každou cenu sympatická, ale tady mi to zkrátka nesedlo.

Terezka.a
12.11.2022 5 z 5

Já teda nevím, ale upřímně... Miluju Borise. Nevím, proč je kniha tak nízce hodnocená, ale já ji mám strašně ráda. Četla jsem od Radky všechny knihy, ale tahle patří k těm oblíbenějším. :-)

Nicole_picole
30.10.2022 2 z 5

Takové divné a zlé...

dragonina
26.09.2022 1 z 5

Nevím, co mě napadlo tuhle knížku číst. Možná, abych se utvrdila, že Radka Třeštíková je přeceňovaná autorka a bez dobře vyvdaného jména, by se těžko etablovala mezi komerčně úspěšné autory. Byť se kniha dobře čte je o ničem. Zítra nebudu vědět, že jsem tento příběh četla.

koolsavage
28.08.2022 2 z 5

Třeštíková tuto knihu pravděpodobně psala v rozpoložení, kdy ji nějaký muž hodně naštval :-) Každopádně, čekala jsem to horší, vzhledem k pověsti, která autorku předchází. Bylo to ale přehnané, chlapi zde vystupují jako zvláštní postavičky, které ženám v podstatě jen ničí život. Konec zvláštně uspěchaný. /2,5*/

prochajda
19.08.2022 3 z 5

Jak výstižný název.....
Jednoduchá, rychlečtoucí kniha o malíři, ztroskotanci, sobci a zoufalci středního věku. V podstatě ztráta času. Hodnotím aspoň některé vtipné a komické situace.

santa1212
05.06.2022 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Knížka není vůbec špatná, ale ja asi nejsem správná cilovka. Navic je vidět, ze autorčin styl se vyviji a jeji dnesni psani je jiné, a mimochodem stoji za to si precist jeji novejsi i starsi dila, je to zajimave srovnání. Novější autorčiny knizky jsou pro me ale mnohem čtivější.

Jančislava
02.06.2022 3 z 5

Další kniha za mnou. Nějak se mi předchozí knihy líbily více (Bábovky, Veselí, Osm). Celkově je kniha dobře napsaná a vlastně i nápad nebo pointa je zajímavá. Jen mě to úplně nechytlo. Konec je zajímavý a líbily se mi celkové výhledy do myšlení a přemýšlení hlavní postavy.

Pogy
19.05.2022 3 z 5

Knížka mě začala bavit asi až na 120 straně. Zvláštní konec.

novina
27.04.2022 4 z 5

Shrnutí Borisova života jeho očima. Místy smutné, tragikomické - i takový je život.

princesse
01.03.2022 2 z 5

Tak Osm rozhodně lepší. Nějak to ve mě nic nezanechalo a myslím, že za pár dní nebudu ani vědět, že jsem tohle četla.

le21nka
21.02.2022 3 z 5

Kniha se velmi dobře čte, za mě dobrý. Jen ten konec. To jako fakt?

Radkab.
21.11.2021 2 z 5

Pro mně zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Nezáživná, špatně čtivá. Mít více stránek, zřejmě bych ji ani nedočítala.

Aneleh
13.11.2021 3 z 5

Mám ráda humor a styl psaní paní Třeštíkové, v tom mě ani tato kniha nezklamala. Jinak samotný příběh neustále opilého, promiskuitního malíře nezanechá v člověku nic hlubšího a ten příšerně depresivní konec mě taky nenadchnul.

lenka33
21.09.2021 1 z 5

Moje první přečtená kniha od této autorky. Nenadchla, příběh nic moc, nezáživné. Z hodnocení ostatních to snad opravdu byla nejslabší kniha Radky Třeštíkové, tak si půjčím další a uvidím.

werick
25.08.2021 2 z 5

Musím se přiznat, že kniha mne vůbec nebavila. Přečetla jsem ji jen v rámci čtenářské výzvy. Příběh není až tak špatný, ale forma vypravování a některé nezáživné pasáže se mne neoslovily.