Dobrá znamení

Dobrá znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/bmid_dobra-znameni-vVv-15681.png 4 1763 247

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch , 1990

mataj
15.03.2023 5 z 5

Při spojení takových dvou výjimečných autorů se dalo očekávat, že příběh bude mít šmrnc, neuvěřitelnou zápletku a kouzlo. A to vše okořeněné dostatečnou dávkou humoru. Narození nového Satana a s tím související záměna dětí v porodnice, andělé a ďáblové cobi nasazení agenti na zemi, čtyři jezdci apokalypsy a v neposlední řadě čarodějnice a jejich lovci, a zápletka plná absurdních situací a omylů je na světě. Takže já jsem si nadcházející Armagedon v podání Terryho Pratchetta a Neila Gaimana neskutečně užila.

petbrab
27.02.2023 4 z 5

Od autorů jsem nikdy nic nečetl, až nyní Dobrá znamení.
Na biblickém příběhu o Armagedonu vytvořili velmi vtipné dílo, když do něj dokázali dostat běžné životní situace jako namátkou otravování zákazníků od obchodních zástupců po telefonu, přechytralou Policii, lidi otravující noviny stížnostmi na vše apod.
I samotné vtipné podání samotného Armagedonu jako nahrazení apokalyptického jezde Moru, který šel na odpočinek.
Prostě jsem se skvěle bavil.
Oceňuji i sečtělost a vzdělanost autorů, když do příběhu vtipně vsunují i skutky z mnoha skutečných historických událostí.
Hezké bylo i samotné vydání od Talpressu z roku 2020 s těmi úžasnými ilustracemi a tím "gumovým" obalem, který byl až skoro tak čarodějnický jako Proroctví od Agnes. :)

yossarianxxii
20.02.2023 3 z 5

Spojení mých oblíbených autorů nasadilo laťku očekávání hodně vysoko. Možná proto jsem nakonec tak nadšený nebyl. Příběh sám o sobě zajímavý byl, vtip, jaký jsem očekával také, ale...nebylo to ono.
Ve srovnání se Zeměplochou od Terryho Pratchetta nebo třeba Anansiho chlapci
od Neilka Gaimana, tak o level níž.
Kniha je dostupná i v audiu, kde ji načetl Jan Zadražil.
Na motivy knihy natočil Amazon seriál se skvělým soundtrackem. Během čtení jsem ho poslouchal a byl to výborný podkres. Po přečtení knihy jsem se na seriál těšil, ale hned na začátkujsem jej vypnul a zůstanu u zážitku z knihy.

namornice
08.02.2023 5 z 5

Dobrá znamení je sice kniha o Armageddonu, ale je neuvěřitelně zábavná!
Pradávná proroctví nelžou a konec světa se blíží. Dobro proti Zlu, Nebe versus Peklo, poslední boj. Azirafal a Crowley jsou anděl a démon a za ty tisíce let už tak trochu kámoši, ale jinak dva spící agenti Nebe a Pekla, kteří mají hrát při nastávajícím konci Všehomíra důležitou roli.
Potomek Pána pekel, Antikrist, je mezi námi. Jeho příchod se však trochu zvrtne a novorozeně se po porodu nedopatřením dostane do dobré rodiny. Crowley i Azirafal tuto skutečnost utají před svými šéfy a sami dohlížejí na výchovu Ničitele světů a tím tak trochu i na nevyhnutelný Armageddon. Ten si ale ani jeden z nich zase tak moc nepřeje, poněvadž na život na Zemi už si tak nějak zvykli a docela dost se jim tady líbí ( teda až na to 14. století, že ano...). S Antikristem na prahu puberty je soudný den na spadnutí a objevují se i čtyři jezdci (motorkáři) Apokalypsy - zde v mírně zmodernizované verzi

"Znečištění převzal firmu, když Mor, mumlající něco o penicilínu, odešel v roce 1936 na odpočinek."

Nechybí ani čarodějka, lovci čarodějnic, parta vtíravých puberťáků s pekelným psem a řada dalších humorných postav. Zbývá už jen čas na poslední šálek čaje. A to všechno dohromady je táková psina, že jsem pravidelně vybuchovala smíchy. Azirafal a Crowley mě nesmírně bavili a vyloženě jsem si užívala ty kapitoly, ve kterých se spolu vyskytli. Ohromě zábavné dialogy s tou správnou dávkou nadsázky a inteligentní břitký humor tak typicky britský! Stejně tak nabídla kniha i místa k zamyšlení, která naštěstí nepůsobila pateticky.
Audioknihu načetl Jan Zadražil a jeho přednes je naprosto famózní. S docela velkým množstvím postav si poradil naprosto skvěle a přizpůsobil intonaci i barvu hlasu každé z nich. Jen hudební předěly mohly být malinko výraznější. Co se však opravdu povedlo je "obálka" audioknihy odkazující na seriál, na který teda určitě mrknu. Tuhle audioknihu určitě doporučuji. To si chcete poslechnout!

Mimi49
25.01.2023

Tak tato byla poslední, co mi chyběla. Neznám jiné, stejně nadané autory, v jejichž světě vše funguje tak přirozeně. Zamilovala jsme se před dávnými lety a musím dodat, že ač tato kniha není pro každého, ten, kdo se zamiluje, musí pak přečíst prostě celé jejich dílo. Miluji jejich světy. paráda.

Tezz_7391
08.01.2023 4 z 5

Kniha byla skvělá, rozhodně se podívám na seriál. Některé části byli zdlouhavé, ale celkový děj úžasný. Crowley se stal jednou z mých oblíbených postav. Knihu doporučuji těm kdo mají rádi fantasy a trochu toho vzrušení s blížící se apokalypsou.

Hor89
15.12.2022 5 z 5

Společná kniha mých dvou oblíbených autorů - čtivé, zábavné, se skvěle napsanými postavami (hlavně ústřední andělsko-pekelná dvojka) a s překvapivě hodně povedenou seriálovou verzí od Amazonu. P.S. Ilustrované vydání ve větším formátu od Talpressu je opravdu povedené. Vyzdvihnout musím i výborný překlad pana Kantůrka.

LucyPevensie
20.11.2022 4 z 5

Mám ráda moderní zpracování biblických nebo antických témat, kvůli kterému mě kniha zaujala a které tu bylo velmi originální (třeba Znečištění jako čtvrtý jezdec je super). Také humor obou autorů mě hodně bavil. Jediné, co se mi úplně nelíbilo, byla struktura vyprávění, která podle mě byla trochu náhodná.

nevermore3
17.11.2022 3 z 5

"Starý, ma to nepresvedčilo."

Ani vtipný, ani zajímavý, nedejbože dechberoucí. Nic. Můj první střet s Pratchettem a dopadl takto tristně. Neila napoznávám. Chtěl jsem dát původně 2**, ale když jsem viděl, že zrovna tolik jsem dal Norskému dřevu, tak to si tohle určitě zaslouží víc.

hungryreader00
13.10.2022 5 z 5

Další plný počet hvězd pro tyto autory. Poslouchala jsem jako audioknihu po zhlédnutí seriálu. Načteno perfektně mimo jiné- hlavně Madam Tracy a pan Shadwell. Dílo má od Terryho i Neila to nejlepší, kniha je vtipná, kouzelná, hlubokým myšlenkám se také nevyhnete. Škoda, že nemáme vícero příběhů o Azirafalovi a Crowleym. Klidně bych si těch dvou dala celou sérii.

veronika7036
11.10.2022 1 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a na to, že dílo Neila Gaimana mám opravdu ráda, tak tato kniha byla opravdu zklamáním a dočítala jsem ji jen s obtížemi. Příběh měl velký potenciál, který bohužel nebyl využit...

Magrata15
27.09.2022 3 z 5

Začátek byl trošku slabší, ale vydržela jsem a druhá půlka byla super.
Klasická "pratchettovka", kde nechyběl ani Smrť, i když v trošku jiné podobě.
Trošku mě rušily vysvětlivky * na konci stránky (a že jich bylo), často zbytečně dlouhé.
Knihu jsem si užila, ale vrátím se k mé osvědčené Zeměploše.

Atuin
21.09.2022 5 z 5

No panečku to byla jízda. Pánové si toto setkání evidentně nesmírně užili. Je krásně vidět kde se v knize vine spíše Gaiman a kde Pratchett a kde splývají, nenásilně. Nádherně. Moc jsem si to užila ..

Douška: Jinak je to silně návyková kniha a hrozí že se budete smát nahlas ( což hrozí u všech Pratchettovek)...

Rowana
30.08.2022 5 z 5

Po audioknize jsem sáhla ze zvědavosti pod vlivem seriálu. Obojí mě nadchlo. Velice vtipné vyprávění o soužití jednoho anděla a jednoho démona. Srovnání s Petronelem a Uriášem z českého pohádkového prostředí se mnohdy přímo nabízelo. A jezdci apokalypsy - naprostá nádhera. A pekelný pes? Miláček. :-D Bavila jsem se opravdu hodně. Celé vyprávění má svou zvláštní nepodbízivou hloubku a nebrání se dotknout mnohých choulostivých témat v naší společnosti. Určitě jsem neslyšela naposledy.

ivokick
21.08.2022 5 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmál. Pokud chcete číst o konci světa plném andělů a ďáblů, antikrista, lovců čarodějnic a jezdců apokalypsy a do toho se pořádně zasmát, tohle je knížka pro vás. Přesah do problematiky ekologie a zodpovědnosti za stav naší planety je dnes zase o něco aktuálnější než v době vydání knihy.

BlueberryMuffin
31.07.2022 3 z 5

Knížku jsem četla po shlédnutí seriálu a to mělo docela neblahý vliv. :D Nejdřív jsem byla nadšená, protože "tam jsou ty zásadní věci vážně skoro stejně, takže obojí je skvělá práce a seriál úžasná adaptace". Ale pak mi začaly určité věci ze seriálu chybět a určité věci z knihy mi do příběhu naopak nezapadaly. Vím, že bych to neměla porovnávat, a tohle je samozřejmě očekávatelné, jenže konec to dost umocnil. Tady byl najednou nějaký rychlý, nedotažený, jako by šlo skoro o první náčrt a až jsem se musela podívat, jestli jsem nějaké stránky nepřeskočila. Knížka je i tak dobrá (protože Dobrá znamení, come on), ale Neil pro seriál dost vyplnil mezery a upravil chybky, a proto je za mě přeci jen lepší než předloha.

Tyrkysová
29.07.2022 5 z 5

Antikrist přichází na svět a armagedon je za dveřmi. Přidejte menší nedorozumění v porodnici, charismatické zástupce Nebe a Pekla, jezdce Apokalypsy, jednu čarodějku, dvoumužnou armádu lovců čarodějnic, několik satanistických jeptišek, pár tibetských mnichů, dva geniální britské autory, typický humor a máte skvělou knihu, kterou si užijete :)

Mystig
25.07.2022 5 z 5

Aneb jak se zábavně vypořádat (pokusit se o to) s Apokalypsou s roztomile dětsky vykreslenou představou zlepšení světa. Celou knihu jsem nebyla schopna představit si její konec, ale Gaiman a Pratchett neumějí zklamat separátně natož společně. Velmi příjemné a veselé čtení plné super charakterů.

Julieta
24.07.2022 5 z 5

V tomhle dílku se setkali moji dva nejmilovanější autoři, nemůžu dát míň než pět hvězd.

Faila
13.07.2022 4 z 5

Propojení dvou skvělých spisovatelů s neuvěřitelnou fantazií a báječným smyslem pro humor nemohlo dopadnout špatně - a naštěstí opravdu nedopadlo. Příběh je originální, často dokáže překvapit a nejde se od něj odtrhnout. Specifický humor nemusí každému sednout, ale já se usmívala téměř na každé stránce.

konec světa zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy