Dobrá tak akorát

Dobrá tak akorát https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343342/bmid_dobra-tak-akorat-sEV-343342.png 4 190 49

Ženy prý samy sebe kritizují v průměru osmkrát denně. Poprvé hned ráno v koupelně před zrcadlem. Ani mě to nepřekvapuje. Taky to dělám. Za to, že nejsem dost krásná. Za to, že nemám dost uklizeno. Za to, že nezvládám všechno v práci, že nejsem skvělá matka a že nežiju v harmonii s vesmírem. Dlouho jsem si myslela, že opravdový a báječný život začne, teprve až to všechno napravím a zlepším. Až zhubnu, až si udělám pořádek ve skříni i v účetnictví, až konečně změním účes, až se naučím meditovat. Jenže pak jsem si všimla, že život už dávno začal i bez toho. A že je chaotický a někdy i dost stresující, ale taky skvělý a zábavný, i když jsem se nezlepšila vůbec v ničem z výše uvedeného seznamu. Takže tahle kniha je plná historek o tom, co se mi nepovedlo. O tom, co všechno jsem nestihla, pokazila nebo to nedopadlo zrovna podle mých představ. Ale taky o tom, že právě takovýhle život je doopravdy můj a že přesně takhle mě to baví. Zkrátka že je dobrý tak akorát.... celý text

Sirina
12.02.2024 4 z 5

Vtipná, velmi upřímná kniha. V některých věcech jsem se viděla, jinde zase ne. Ale i tak to bylo pohodové čtení.

Zelený.úval
06.12.2023 5 z 5

Kniha, která mi snad v každé kapitole mluvila z duše. Nebylo špatné zjistit, že takové pochyby o sobě mají i ostatní a že se některé věci prostě nesmí tolik řešit.

Aranel15
19.10.2023 4 z 5

Kniha správně připomíná, že člověk by na sebe neměl být tak přísný

Majka1979
26.09.2023

Opäť jedna z kníh, ktorú som si s radosťou prečítala. O úsmevné scény nebola núdza.
Znovu rozprávanie, ktoré sa čítalo samo a za večer som knihu prečítala.
Nad veľa vecami sa človek zamyslí.
Som naozaj veľmi rada, že som mala možnosť si túto knihu prečítať.

Han-nah
09.06.2023 3 z 5

U čtení jsem se i zasmála. Dočetla jsem se, co už o sobě vím. Nejsem dokonalá, ale hlavně, že jsem šťastná. Jsem taková, jaká jsem, mám se ráda i s nedokonalostma a obklopuji se lidmi, kteří mě berou takovou, jaká jsem. Žiju svůj život, který je příliš krátký , abych bloumala a zkoumala. S úsměvem do dalšího dne. I, když je den blbec, vždy je nějaký okamžik hezký. Nežijeme přece pro druhé.

aljoska83
31.03.2023 3 z 5

Kniha opravdu dobrá tak akorát.

Naďa2411
26.02.2023 1 z 5

Mám smíšené pocity, kniha má zde v databázi dobré hodnocení, mě tedy moc nepobavila. A to z více důvodu: autorka v knize zmiňuje filmy a poté je rozebírá, já televizi nesleduji, takže jsem nepochopila poentu. Dále cituje spoustu výzkumů, a pak je dlouze okomentovává. Tady využívá časopis Moje psychologie. Spíše převládal u mne pocit, tak čti, ať už to máš za sebou. Bára se v knize hodně protiřečí a je spíše negativní. Za mě nuda.

Ninushka
24.02.2023 5 z 5

S lehkostí a mile napsané.

hanka0630
29.09.2022 2 z 5

Vtipně podané myšlenky, se kterými žena středního věku nemůže nesouhlasit:-). Četla jsem po Samotářkách, které jsou úplně jiný, ale mně mnohem bližší žánr.

Lenča75
05.03.2022 5 z 5

Narazila jsem na tuto autorku zcela náhodou a jelikož bydlím kousek od Kynšperka nad Ohří, kde vyrůstala, řekla jsem si ze zvědavosti, že ji poznám. Musím ale přiznat, že jsem velmi mile překvapená.Přesně takové čtení jsem po dlouhé době potřebovala,oceňuji jak vtipně, s nadhledem a upřímností píše,oceňuji její krásnou češtinu a často mě napadlo,že bych si s ní moc ráda také někdy dala tu sklenku vína a pokecala .
V každém případě doporučuji a vím,že to nebude jediná knížka, kterou jsem od ní přečetla.

martiline
29.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha ... skvělá autorka. Říkám si, jestli je to tím, že jsem jen o rok mladší než ona, ale jako bych to o sobě psala já :-)). Chvílemi jsem se při čtení smála a donekonečna nutila svého manžela poslouchat moje čtení a výkřiky typu "týjo, hele ... to jsem celá já ... a tady taky" ... kdy se jen ozvalo "to jste vy ženský" ... tak jo, no :-)). Jsem tak ráda, že nejsem sama. Chvílemi jsem zase zvážněla.
Tuto knihu bych doporučila jako povinné čtení ženám nad čtyřicet, to se vám tak krásně rozsvítí :-) ... tolik "duchovních" knih jsem přečetla, a přitom tato kniha mi dala tolik duchovna jako žádná jiná :-)) ... po čtení si připadám jak osvícená. Ne, nemám "dobrej matroš" :-) . Prostě se mi vrátilo takové to obyčejné štěstí. :-)
Doporučuji !! Všema deseti !!! :-)

cukrovka
24.09.2020 5 z 5

Skvělá knížka psaná s nadhledem a humorem. Většina z nás se v tom najde. Doporučila bych ji všem co o sobě pochybují. Vždyť život je krátký na to abychom se trápili nedosažitelnou dokonalostí.

Givana
31.07.2020 4 z 5

I já jsem se tu našla. Autorka má vtipné i vážně postřehy na život obyčejné ženy.

huhuhu
16.06.2020 5 z 5

Od Báry Šťastné jsem už četla "Jak jsem sebrala odvahu" a musím říct, že "Dobrá tak akorát" se mi líbila ještě o chlup víc. Je pravda, že některé věci se opakovaly, ale tomu se asi nejde vyhnout, když autorka čerpá především z vlastního života.
Líbí se mi Bářina upřímnost, se kterou píše o vlastních chybách, nedostatcích a selháních, baví mě její sebeironie a nadsázka, jako třeba ve větě: "Nejhorší spolujezdec ze všech lidí na planetě - a počítám v to i všechny sériové vrahy a totalitní diktátory - je bezpochyby vlastní manžel." Ve spoustě věcí jsem se našla (viz třeba zrovna kapitolka o řízení auta), mnohokrát jsem se pobavila (třeba při čtení o tom, co jeden z partnerů říká a co ten druhý slyší), leccos pro mě bylo inspirativní.
Zkrátka příjemné oddychové čtení, vhodné i na cesty, do MHD apod. Zaručeně zlepší náladu a možná i motivuje k nějaké té drobné změně. Třeba k uvědomění si, že nemusíme být dokonalé a že stačí, když jsme dobré tak akorát.

BarboraZur
12.06.2020 4 z 5

Nadchla mě úžasná Šťastná kniha, takže jsem měla vysoká očekávání, která se zcela nenaplnila. Ale! dobře jsem se pobavila a načerpala inspiraci, za což autorce posílám vřelé objetí, při kterém by se její "introvertní já" propadlo studem, ale její "šťastné já" by si přišlo na své. :)

Allla9
05.01.2020 5 z 5

Humorné zážitky ze života autorky jsou čtivé, ale i poučné. Berte vždy život z té lepší stránky.

knihomolka27
25.12.2019 5 z 5

Tahle knížka mi otevřela oči. Četla jsem už hodně knížek s podobným námětem, ale žádná mě tolik neovlivnila. Určitě se ted na hodně věcí budu dívat jinak. Bára píše úžasně čtivě, chytlavě a zábavně. Vůbec nelituju, že jí mám doma a určitě se k ní vrátím. Dala bych klidně o dost víc hvězdiček.

Doporučuju přečíst každému kdo o sobě pochybuje.
Ps. Děkuji Báro, vaše kniha pro mě nebyla jen povzbuzující, myslím že mě i ovlivnila.

adnov
25.11.2019 4 z 5

Mě se to líbilo. Některé kapitoly sice moc dlouhé a ani moc nesouvisející, ale často jsem s Bárou souhlasila, zasmála se a ještě se (především díky informacím z různých výzkumu) něco zajímavého dozvěděla. Ale hlavně: zjistila jsem, že můj život je dobrý. Tak akorát. Stejně jako já sama. A naopak, že ani Bára Šťastná není šťastná pořád.

Manifest blech
04.11.2019 2 z 5

Rychlé čtení o každodenních starostech, strastech, radostech každého z nás.

Angie_Missfit
07.10.2019 4 z 5

Knihy od současných českých autorů příliš nevyhledávám, ale v případě Barbory Šťastné nelituji, že jsem po její knize sáhla. Zhltla jsem ji za dva večery a bylo to příjemné čtení, přestože jsem přitom po vzoru autorky neusrkávala víno, ale zelený čaj :). Vyhovuje mi upřímný a sebeironický styl psaní, kdy se autorka nebojí ukázat, že zdaleka není dokonalá (jako nikdo z nás) a že ta nedokonalost je vlastně mnohem lepší, uvolněnější a zábavnější, než verze perfektní ženy, kterou nám denně předkládá společensko-mediální diktát a která nás akorát stresuje. U některých pasáží jsem se smála nahlas a přestože jsem o dost mladší než autorka a některé životní etapy mám ještě před sebou, je mi jasné, že v pohledu na život je moje krevní skupina.
Po dočtení knížky se mi tak nějak s úsměvem na rtech ulevilo. Ulevilo, že nejsem jediná nedokonalá žena, co o svých nedostatcích ví, dokonce jí připadají leckdy vtipné a svým způsobem je má ráda, ale snaží se je před okolím vždycky nějak zamaskovat, aby jí z milionu důvodů neodsoudilo. Kniha mě povzbudila v mém postupně a nejistě prosazovaném postoji, že být sama sebou za všech okolností je nejlepší, protože jsem to skutečně já, a jestli tím poruším nepsaná pravidla "Tohle přece holky/ženy nedělají", čert to vem. Na některých místech bych jen trochu ubrala parafráze různých "vědeckých" studií za účelem podpoření vlastní hypotézy a ubrala na častém opakování fráze z názvu knihy na koncích kapitol, ale to je vážně jediné, co bych vytkla. Kniha "Dobrá tak akorát" mě prostě bavila a pohladila mé nedokonalé já. Děkuji a doporučuji.

humor pro ženy ze života mateřství

Barbora Šťastná
česká, 1973
2022  88%Samotářky
2013  76%Šťastná kniha
2019  72%Láska pro samouky
2020  80%Hezčí svět
2017  79%Dobrá tak akorát

Kniha Dobrá tak akorát je v