Dobrá setba 2021

Dobrá setba 2021 https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451135/bmid_dobra-setba-2021-PBv-451135.jpg 4 5 1

Evangelizační kalendář s uvažováním Božího slova na každý den (vychází každoročně vždy s jiným textem). Stejný text jako u trhacího provedení.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , GBV - Gute Botschaft Verlag (Německo)

The Good Seed , 2020

PM128
19.02.2021

Autor příspěvku 19.2. "První den týdne" je zřejmě Američan, kteří si myslí, že jejich názor je v celém světě zákonem. Ano Bůh stanovil ve Starém Zákoně Židům 6 dní budeš pracovat a sedmý den odpočineš. Zmíněná pasáž ze 3.Moj.23.11.15.16 však vůbec nedefinuje který den je vlastně Sabath. "Nazejtří po sobotě" (Sabath byl skutečně ten "Sedmý den") ukazuje na první den (pracovního) týdne. Ovšem v překladu toho sedmého dne je ten problém. Kraličtí bratři se asi dohodli, že Sabath přeloží jako Sobotu, nevím ze kterých předloh vycházeli, jestli z KJV nebo Lutherova překladu, ale v té "Sobotě" se mohli mýlit stejně jako např. v překladu behemota jako slona Job 40.10 BK resp.15 v jiných překladech. Sťastnější by patrně bylo přeložit Sabath jako "Neděle". S historickými změnami kalendářů (byly dokonce i 8-mi denní týdny nejen různé lunární měsíční se 7-mi denními týdny) je dnes velmi sporné označovat který den týdne je vlastně ten slavený Sabath. Nejenom že to je pravděpodobně Neděle (Ne-dělat) a nikoliv Sobota jak Američané a Židé tvrdí, ale může to být dokonce Středa nebo Pondělí. To ale vůbec není tak důležité jako ten princip, který Bůh ustanovil. Starozákonní bazírování na slavení "Soboty", což vlastně může být historický omyl, je právě to co Ježíš u těch farizeů pokrytců sám kritizoval. A sám jim na příkladech uzdravování i v Sobotu jasně dokazoval, jak naprosto mylně chápou Boží principy.