Koncovka

Koncovka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12907/doba-mrchozroutu-koncovka-12907.jpg 4 59 3

Doba mrchožroutů série

< 3. díl

Třetí část hororového thrilleru o lidech, kteří dokáží ovládat mysl jiných a touží po absolutní moci a vládě.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Perseus

Carrion Comfort , 1989

hanak_v_exilu
02.07.2019 4 z 5

Třetí díl si udržel úroveň svých dvou předchůdců, ale i tak patří k tomu horšímu co jsem od Dana Simmonse četl. Akčních pasáží je tentokrát až příliš a hororová atmosféra, v prvním díle bohatě rozvinutá a ve druhém už jen lehce naznačená, se prakticky vytratila. Některé scény, zvláště v závěru, mi přišly vyloženě laciné. A to i ta úplně poslední. Jak je u autora typické, tak námět byl za jedničku s hvězdičkou, ale bohužel jeho potenciál tentokrát nenaplnil

Terva
09.11.2018 3 z 5

Vražda šestiletého kluka
v parku v neděli odpoledne
nebyla nejlepším způsobem,
jak si v Charlestonu
zajistit anonymitu.

Tak jediné, co se mi na celém příběhu velmi líbilo, je ICH forma Melanie. Tady mě vždycky její mluva a myšlení dokázalo překvapit. Na tyto pasáže jsem se velmi těšil. Leč, pan spisovatel vše nedozírně prodlužuje a tak se finálová jízda protáhla až na několik desítek stran, neustále přerušovaná vstupem jiných osob nebo, někdy až nesmyslnými vracečkami do minulosti.
Finální jízdu jsem tak krutě protrpěl.

Malá ochutnávka:
Probudilo ho světlo. Světlo a bolest v zápěstích. Světlo a bolest v zápěstích a pak jakási další bolest, která mu připomněla Vtřelce Ridleyho Scotta, když se vydral z hrudi toho zpropadenýho ubožáka. Kdo ho hrál? John Hurt.......

Četl jsem na tuto knihu velké ódy a chválu. Pro mě je to však jen průměrné a zdlouhavé dílo, které by možná potřebovalo tak o půlku zkrátit a vymazat chyby v překladu, pravopise a atd....

Citát: Blíží se zima a já jsem velmi, velmi hladová.

Wamann
12.01.2016 5 z 5

Tak pan DS opět nezklamal, výborné zakončení celé trilogie. Super zápletka akorát jsem čekal trochu jiný konec. Doporučuji si přečíst.

Dan Simmons
americká, 1948