Doba jedová

Doba jedová https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78542/doba-jedova-78542.jpg 4 313 67

Doba jedová série

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. Vydání první.... celý text

roso.mak
13.12.2015 4 z 5

Až na poslední kapitolu, která trochu zaváněla Bludným balvanem, byla tato kniha čtivá a přinášela zajímavé informace.

Doba jedová, aneb jak se z biologické zbraně stane sladidlo.

kolkobudeszit
23.09.2015

V dobe, keď prehovorili najvyšší funkcionári farmakologického priemyslu (Nežiaduci účinok-Smrť Virapen John) aktivita malej skupinky bezvýznamných okolo manipulátora Grigara je v tejto dobe už len úsmevná, rovnako ako snaha "poetree" svojim akoby rádoby normálnym "príspevkom" manipulovať mienku metódami svojich učiteľov. Ale s kým hrá part Grigar ukazuje neprimeraný záujem "nezávislých médií" o propagáciu udelenia "bludného balvanu" od týchto skutočných nositeľov bludov.

Pravdivosť informácii vieme posúdiť ľahúčko podľa ich nositeľov a ani nemusíme byť v danej téme odborníkmi. Stačí zhodnotiť osobnosť
profesionalitu a motív ich uverejnenia. Prof. Strunecká je Odborník svetového formátu a Človek, ktorý má takú morálnu silu, že sa dokázala postaviť manipulátorom v tzv. "vedeckých" kruhoch závislých na zaoceánskych grantoch, alebo spojených pupočnou šnúrov s farmakomortalitopriemyslom. Motív má prof. Strunecká jediný - profesionalita, pravda a láska k ľuďom! Využíva svoje nadanie a schopnosti pre rozvoj ľudí ! To nemožno povedať o "dotovaných" oponentoch a vôbec o socialistickom manipulátorovi Grygarovi a jeho združení skeptikov - stačí si pozrieť naspatek jeho v súčasnosti už dávno vyvrátené tvrdenia, ktorými sa snažil a ako vidno stále za pomoci zaoceánskych donorov sa snaží klásť prekážky sofizmami a pseudopravdami poznaniu pre široké spektrum obyvateľstva, vlastné jeho kmeňu. Chce len aby vyvolení mali znalosti - to je jeho celoživotná úloha. Preto ak ste správne postrehli metodiku a štylizáciu "poetree" je jasné, aký druh ľudí je to schopný písať a rovnaké "nanápadné" metódy sú ich poítkom jedného centra školenia i "jemný obrázok" má pusobit ako v súčasnosti nás kŕmia "dojemnými" obrázkami o našich dobyvateľoch - najatých utečencov a potierajú sa skutoční nárokoví utečenci ! Vďaka takým ľuďom ako prof. Strunecká, Patočka... sa pravda šíri a patrí im úcta, vďaka a uznanie! A všimnite si, ako dokázali ovplyvniť a pomôcť národu a aký bezmenní, úbohí a bezvýznamní sú z tohoto hľadiska ich oponenti! Ich si nikto nebude pamätať, ale v mysliach ľudí zostane vzácna spomienka na autorov kníh, ktoré budú učiť i nasledujúce generácie, ktoré mohli účinne bojovať o svoje zdravie!

poetree
02.09.2015 2 z 5

Celkem souhlasím s madam níže (Dáma s hrnstjm) - nečetla jsem celé, nejvíc se mne týkala otázka očkování dětí, tak jsem to přelouskala, zděšená... a pak jsem si našla, že by se paní Strunecká měla brát s rezervou...viz ocenění Stříbrný bludný balvan od Klubu českých skeptiků, kterým tedy věřím víc, jelikož si informace prověřují a nejednají/nepíšou na základě domněnek... http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1353860988

tisha8409
20.05.2015 5 z 5

Přečtena ... a dokonale zděšena :)
Na věci psané tady věřím, ale neopovažuji se číst další díly - bála bych se pak i dýchat :)

maximka
29.04.2015 5 z 5

Velice poučná kniha, uceleně probírá vše, v čem žijeme, co jíme, co do sebe dostáváme. Budu si ji muset přečíst ještě jednou, abych si zapamatovala věci, které jsou v kosmetice a dost škodí. Hodně mě překvapila pasáž kolem podprsenek, jak se podílejí na vzniku rakoviny prsou... Doporučuji všem.

Safienka
04.04.2015 4 z 5

Kniha mě překvapila. Podvědomě jsem se do ní nikdy moc nehrnula, ale teď jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst! Určitě obsahuje spoustu zajímavých informací, které se nedostávají do podvědomí lidí. Z knihy jsem si vzala to, co se mi hodí do praktického života. Zbytek jsem tak narychlo projela. Dílo obsahuje hodně statistik, upozornění na hodně výzkumů a takový nějaký všeobecný přehled o škodlivosti různých látek v produktech námi každodenně používaných. Dobu jedovou jsem četla ve čtečce, ale určitě si ji pořídím i v papírové podobě, abych si mohla udělat poznámky.

K4t13
10.03.2015 5 z 5

Kniha je plná užitečných informací a rozhodně je vhodná pro každého, komu není lhostejné jeho zdraví. Není sice úplně čtivá, ale neklade na čtenáře velké nároky. Myslím si, že jí porozumí i neodborník, který se ve zdravotnické či farmakologické oblasti vůbec nepohybuje. Jsem zvědavá na další díly.

Richie1
18.01.2015 4 z 5

Zajímám se o správný životní styl a tak jsem si s chutí přečetl tuto zajímavou knihu. Člověk je jako nádoba a za svůj život nasbírá mnoho dobrého, ale i špatného. Toxiny určitě nepatří mezi prospěšné látky v našem těle a tak je dobré vědět, jak se jim pokud možno vyhýbat. Kniha Doba jedová je jedním z návodů, jak své zdraví udržet v dobré kondici - dozvíme se, co nám v našem každodenním životě může škodit nebo naopak prospívat (jak nám může být k prospěchu nebo ke škodě třeba očkování, zda škodí perspiranty a deodoranty nebo amalganové plomby v zubech, zda je vhodné spát na matracích pružinových či z přírodních materiálů, jaké éčka v potravinách škodí apod.). Autoři knihy ve mně vzbudili dojem, že jsou ve svém oboru odborníky a tak i většinu jejich závěrů jsem přijímal s větší důvěrou než podobné informace od jiných autorů v jiných knihách.

Dáma s hrnstjm
24.07.2014 3 z 5

V knize je velké množství zajímavých kapitol, z nichž ovšem většina končí konstatováním, že v dané problematice nebyl zatím proveden adekvátní výzkum, který by přinesl nějaké závěry. To je pro mě zklamáním - dozvím se třeba, že tetrapakové obaly na mléko a džusy jsou kvůli obsahu hliníku pravděpodobně velmi škodlivé, ale o pár odstavců dál si přečtu, že to ale ještě nikdo vlastně nestudoval. Proto mi přijde, že kniha působí jako strašák, čtenáře vyděsí desítkami hrozeb běžného života, a tím to většinou končí, případně následuje autorčin vlastní názor. Kniha je psána velmi odborným jazykem, pro normálního čtenáře místy až nesrozumitelným. Některé kapitoly mě hodně zaujaly, některé jsem sotva očima přeletěla.

Military
24.07.2014 odpad!

Nejen,že autorka vychází z menšinových studií ale naprosto zkresluje množství látek působících na organismus,která vědci určili jako rizikové,o působení očkování nemluvě.A takových perel je tam více.Je pravda že ve většině témat nastolených knihou by se ani čuník pořádně nevyznal ale tohle mi příjde čistě jako naprosto zbytečné plašení a blbnutí lidí.
P.S. Syndrom války v zálivu je nejspíše psychosomatického původu.
Zkuste si schválně,jen pro doplnění informací,přečíst něco na toto téma v nějakém jiném vědeckém periodiku kde nebylo pro srovnávání použito méně než 50 lidí.

Miken008
27.06.2014 2 z 5

Statistika, statistika, statistika..nic víc.. Je sice fajn, že se dozvíme jak škodí fluor.aspartam ale dál?. Člověk se po přečtení zamyslí a zjistí, že nic kolem nějak není vlastně 100% nezávadný, ale co z toho? Osobně mi na knížce vadila čísla, které se hrnuly ze všech stran a když už jsme se konečně dočetli PROČ? je ona látka závadná, posléze to sklouzlo do jakého vědeckého čehosi, kterému nemá šanci obyčejný smrtelník porozumět (pokud si alespoň neprošel středoskolskou chemií).. osobně jsem čekal něco víc populárně naučnýho, a pak zase jen statistika, statistika, statistika....
Btw. nejvíc mě zaujalo povídání o melaminu

Ninusatko
20.02.2014 5 z 5

Kazdy, kto sa zaujima o svoje zdravie, by si mal tuto knihu precitat..

Morkon
29.01.2014 3 z 5

Kniha se tvari vedecky, ale je plna nepresnosti, spekulaci a manipulaci.

Lucina88
11.12.2013 5 z 5

Paráádní. Zachvíli opravdu nebudeme moct jíst nic :))

Echinacea
25.07.2013

Velmi čtivá kniha, která lidem přinese zajímavé a užitečné informace o dnešní "zkažené" době. Vřele doporučuji. Spoustu věcí jsem již věděla a v jiných mi otevřela oči. Myslím, že by si měl knihu přečíst každý, kdo chce zdravě žít nebo se o to alespoň částečně pokusit, protože je jasné, že ze svého života nemůže vyřadit všechno, o čem se v knize píše, že je škodlivé.

Jack Bauer
10.06.2013 4 z 5

Člověk by už nesměl nic jíst, pít, užívat léky, kosmetiku, tampóny, vložky, papírové kapesníky, nepít z plastů, jíst konzervy, dýchat, chodit k lékaři, vše je špatné - lepší bude takové i když pravdivé knihy nečíst a nezabývat se tím a máte klid. Ale za přečtení to stoji:-) A je všechno pravda? Zase najdeme pro a proti. Kniha se musí číst s nadhledem.

Vždy jsem tvrdil, že šampóny jsou na tvorbu lupů a ne proti lupům, přestal jsem používat šampóny proti lupům a najednou žádné lupy nemám.

AnickaG
10.06.2013 4 z 5

Bezesporu plno zajímavých informací čtivě a pochopitelně napsaných. Pro člověka, který se o tuto problematiku dosud nezajímal, to musí být šokující. Mně to až tolik objevné nepřišlo, ale to jen z toho důvodu, že o spoustě věcí už jsem věděla z jiných zdrojů.

Lamička
02.06.2013 5 z 5

Úžasné dílo plné zajímavostí a kruté pravdy! Konečně máme možnost si otevřeně přečíst o tak otřesných věcech, které se (bohužel) v dnešní době dějí. Tuhle knížku by si měli přečíst úplně všichni a to do jednoho. Člověk si uvědomí, jaké otřesné věci do sebe cpe a to povětšinou zcela dobrovolně a nevědomky. Jsem hrozně vděčná za to, že taková kniha u nás vyšla, už bylo na čase!

eliik
02.06.2013 5 z 5

Kniha mi otevřela oči!

vendulkaa2
16.05.2013 4 z 5

Nazev je dle meho trefny a velmi vystizny. Ucelene, prehledne informace v jedne publikaci (+ druhy dil), ctive a pochopitelne i pro laiky..