Doba jedová

Doba jedová https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78542/doba-jedova-78542.jpg 4 313 67

Doba jedová série

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. Vydání první.... celý text

devron
21.04.2013 5 z 5

Mimo jine o ockovani, sladidlum, vlivu hliniku na nase zdravi, flouridu, priznive ucinky jinych latek resveratrol, taurin,.. jak uz nekdo psal, pokud se o tuto oblast nezajima clovek vic, tak tato knizka je povinne cteni... doporucuju a tesim se na druhy dil..

Neni to jen o jidle, ale i kosmetice, ockovani, mikrovlnkach,...

tondavon
15.04.2013 4 z 5

Publikace připomínající některými kapitolami děsivý horor. Pro mě tato kniha ztrácí trochu důvěryhodnosti na feministicky vyznívajícím konci.

Barbastelle
27.01.2013 5 z 5

Jsou věci, které by si člověk opravdu měl přečíst a Doba jedová k nim patří. Dávám si už delší dobu pozor na to, co do sebe dostávám za chemii, ale opět jsem si příjemně rozšířila obzory a velmi dobře se mi to četlo.

mgraja
16.12.2012 5 z 5

Táto kniha ma fakt zaujala, aj ako človeka vzdelaného v medicíne !! doporučujem ako povinné čítanie pre deti i dospelých !!! obe časti :)

valda
03.12.2011 5 z 5

Povedená, velmi aktuální kniha, která vám pomůže se vyvarovat některých nezdravých návyků ve stravě a životním stylu. Takových knih je v dnešní době obrovská spousta, ale většinou se jedná o velmi odpadní literaturu, plnou rad od doktorů, kteří nedostudovali základní školu, prodejců léků, náboženských fanatiků apod. Tahle kniha konečně nabízí vědecký pohled, je vidět, že paní Strunecká má velký přehled a hlavně působí velmi nezávisle na lobby farmaceutických a potravinářských firem, takže se dozvíte, jaké v zásadě jedy, nebo předražené látky jsou vám nuceny v reklamách, jak je nahradit levnými a zdravými produkty. Podobně z vědeckého hlediska popisuje vitamíny a potravinové doplňky. Velká kapitola je věnovaná významnému "byznysu" s očkováním malých dětí. Nechybí kosmetika a nakonec, jak zlepšit domácí prostředí.
Velkou silou knihy je umění autorů popsat složité vědecké závěry tak, aby je pochopili lidé, kteří v oblasti nemají odborné znalosti a navíc zábavně a takovým způsobem, že je vše přehledné. Taková kniha tady hodně chyběla.

knihožrout
27.09.2011 5 z 5

mě naopak název připadá velice vtipný a výstižný, ke čtení mě naopak nalákal:-) jinak souhlasím, problemtika opravdu podaná zgruntu. Velice faktografické a šokující. Nutné k přežití v tomhle světě.

Pirkaf
24.09.2011 5 z 5

Knihu jsem nečel celou, pouze nějaké věci, které mě zajímaly. Je zřejmé, že je napsána lidmi, kteří dané tématice rozumí. Je podle mě trošku škoda, že má tak výrazně negativní název, který mě málem odradil od čtení.