Do žížal se nekouše

Do žížal se nekouše https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345432/bmid_do-zizal-se-nekouse-Tpp-345432.jpg 2 11 3

Soubor krátkých próz Do žížal se nekouše! se podobně jako jiné autorčiny tituly řadí mezi vtipné, žensky laskavé a autobiograficky laděné knihy. Alena Hrachovcová nyní přichází s krátkými povídkami, z nichž některé byly jako fejetony publikovány v přílohách deníku MF DNES. Svěřuje se v nich s trefnými postřehy z každodenního života, s grácií řeší trampoty, které ji potkávají, těší se s vnoučaty i domácími mazlíčky, ať už s vlastními nebo svěřenými, a raduje se ze života. S vtipem líčí soužití se svým mužem, s rozhodností sobě vlastní řeší běžné lidské problémy a směje se s rodinou či s přáteli. Zkušenosti a autorčin smysl pro humor vnáší do povídek neocenitelný nadhled a vzbuzují čtenářské sympatie.... celý text

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
29.02.2020 3 z 5

Ze začátku jsem nebyla s knihou spokojená, říkala jsem si, zase jedna, která svůj život převedla do povídek, ale pak jsem si zvykla a docela jsem se občas i zasmála. Jen ta žížala... mám čtyřletou vnučku a nemyslím si, že před rokem by byla schopna ochutnávat žížalu. A ještě mě čeká vyluštit tu jednu korunu, kam se poděla, ale chci to nejdřív zkusit bez zápalek :) Kniha za 17,- Kč z Levných knih pokryla jednu otázku do výzvy a jde z domu, takovéto knížky doma nechci.

Anna27
Anna27
15.08.2019 1 z 5

Povídky nejsou špatné. Jsou ze života,milé. Jediné, co mě vadilo byl totálně neschopný manžel. Autorka skoro v každé povídce zmiňuje jeho přístup k ní i k práci doma - buranský. Pokud je to podle pravdy, tak je mi líto, že je celý život na vše sama.

Monnyska
Monnyska
25.11.2017 2 z 5

Já nevím, mě to tedy moc neuchvátilo. Ani u jedné jsem se nezasmála, či spíše ani nepousmála. Povídky krátké, čte se to rychle, ale nic Vám to nedá. Většinu si hned po přečtení ani nepamatuju. Nechápu, jak to někdo může publikovat v časopisu, natož pak vydat knižně.. škoda