Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366023/bmid_do-vody-K3f-366023.jpg 3 2570 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb – tohle bude knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

AlbinaBina
27.11.2020 4 z 5

Do vody jsem četla v angličtině a autorky styl psaní se mi líbí. Prvních cca 60 stran netušíš o co jde..kdo je kdo.. a je to trochu nuda. Avšak poté, co se člověk zorientuje se příběh rozjíždí a nabírá spád. Autorka se dle mého názoru nesnaží mermomocí do poslední chvíle utajit kdo je vrahem, takže tušení jak kniha dopadne jsem měla od druhé části. Což ale nemění nic na tom, že mě kniha pohltila a velmi bavila. Co bych vytkla je pár nepřesností, s kterými si lámu hlavu-zdali já jsem věci špatně pochopila nebo je autorka nedomyslela.. např..

SPOILER- Pokud Nel zabil Sean (Patrik podle jeho křivé výpovědi náramek strhl, avšak Nel neměla modřiny, jak řekla Erin) jak se dostal náramek k Helen? A jak se vůbec dostal "do koloběhu", pokud ji ho Sean nevzal??

jitkapeldova
25.11.2020 3 z 5

Hezká kniha.. i když na začátku mě trochu vyděsilo množství postav (většinou se do toho zamotám..) už po pár kapitolách jsem věděla "kdo je kdo" :)
Příběh pěkný, až do poslední chvíle sem byla přesvědčena, že to dopadne jinak.. chvílema mi to přišlo trochu natahované :)

Clerfayt11
08.11.2020 4 z 5

Další paráda od Hawkins. Líbí se mi její styl psaní,opět jsem do poslední chvíle netušil..

anisek989
07.11.2020 2 z 5

Knihu jsem si koupila v podstatě na zakladě hezkýho přebalu a obři slevy v Knižní klubu, takže za 90 Kč dobrý. Ale tim většina pozitiv taky končí.

krevetka79
07.11.2020 5 z 5

Trošku jsem se bála do knihy pustit, když jsem sem koukla na hodnocení a pár komentářů. Naštěstí jinde má kniha hodnocení daleko lepší.
Úplně jiný příběh než Dívka ve vlaku.
Zajímavý námět, čtivě napsané a v osobách jsem se rychle zorientovala.
Za mě prima knížka, která určitě stojí za přečtení.

AnnaPok
26.09.2020 5 z 5

O neco lepsi nez "Divka ve vlaku". I kdyzjsem byla trochu vydesena s predchoziho komentare....sepsala jsem seznam postav, ktery jsem uz po 50 strankach nepotrebovala (a to mam problemy s pameti). Krasne popsane pocity ze ztraty blizke osoby, sourozenecke vztahy, nepochopene lasky, dominantnich rodicu. Napinave a i kdyz uz vite "kdo a proc", konec vas stejne pekvapi. Opravdu stoji za predcteni.

knihovna1
22.09.2020 2 z 5

Dívka ve vlaku byla mnohem lepší, tato kniha mě spíš zklamala. Četla se lépe až od 2. půlky. Co chválím na knize, je její atmosféra.

the_res13
05.09.2020 2 z 5

Až budete někdy potřebovat natáhnout seminárku ze dvou na 150 stran, napište Paule H., ta vám pomůže...
Jinak se to čte celkem dobře, i když to nemá prakticky žádný spád. Všechno je očekávatelné, průhledné, nudné.

MarkétaKočí
31.08.2020 3 z 5

Průměrná kniha, která ani neurazí ani nenadchne. Ze začátku jsem měla problém se orientovat v postavách, ale to s vyprávěním opadlo. Už bych znovu opravdu nečetla. Místy jsem se opravdu nutila dál číst.

prcek19
12.08.2020 3 z 5

Dlouho sem knihu odkládala a asi sem věděla proč..vůbec mě nezaujala, nutila sem se do čtení..vím, že k této knize se už určitě znovu nevrátím a věřím, že za pár týdnů už ani nebudu vědět, o čem byla

Anetiina
10.08.2020 3 z 5

Slabé tři hvězdy. Kniha se četla dobře, sedí mi autorčin styl. V postavách jsem se orientovala bez problémů, zas tak moc jich tam není. Ale jinak, jak už ostatně několikrát zmiňováno v komentářích, je to takový galimatyáš nacpaný do jedné ne příliš dlouhé knihy, a to celkově spíše škodí než prospívá. Vadily mi některé charaktery postav (např. hlavní mladá hrdinka přemýšlela a jednala ne úplně úměrně svému věku), a také naznačené a nedotažené osudy některých zúčastněných. A jak tak nad tím přemýšlím, někoho "normálního" aby člověk pohledal, snad každý by tam potřeboval pár sezení u psychiatra. Autorka umí psát dobře, neotřele, náměty i provedení má originální, ale tady mohla trochu ubrat a dopadlo by to lépe.

kudrdlinka
03.08.2020 5 z 5

Já jsem poslouchala jako audioknihu, kde jednotlivé postavy načetli různí lidé. Možná proto jsem se v tom počtu postav líp orientovala a měla jsem v nich celkem brzy jasno. Zaposlouchala jsem se poměrně rychle, na rozdíl od Dívky ve vlaku, a ač to bylo ponuré, místy depresivní, tak se mi to poslouchalo hezky a těšila jsem se na další vývoj příběhu. Trochu mi jen vadilo, že tam snad nebyl nikdo úplně normální a připadal mi rychlý konec. Ale celkově jsem spokojená.

TerezaaBaarova
15.07.2020 2 z 5

Trochu slabší než Dívka ve vlaku, ale taky v pohodě... libila se mi provázanost postav a jejich osudy. Knihu byl řadila do ženských románů s podtitulem trochu morbidní, trochu psycho, ale nic z čeho večer nebudte spát.

barusa.s
07.07.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala méně než Dívka ve vlaku. Námět byl skvělý, líbila se mi Nelina kniha, jejíž kapitoly byly v knize, ale množství postav, jejich vzájemná provázanost a prolínající se osudy a tajemství... Bylo toho má jednu knihu moc. Chvílemi jsem ztrácela nit a musela se vracet. Ale i přesto se mi kniha vcelku líbila.

Bibionyka
06.07.2020 2 z 5

Trochu moc velký guláš, autorka se snaží nacpat co nejvíc kuriozit a extrémů do jedné knihy, což na mě osobně nepůsobí moc dobře.

evik_svistik
25.06.2020 4 z 5

Kniha je vyprávěná očima mnoha postav, což někomu může vadit. Mě se celkem dařilo se orientovat a čtení jsem si užívala. Za mě super, ale ne každému to sedne...

OFKitsune
10.06.2020 3 z 5

@Pihule
SPOILER!!!
Ano, otec se doznal na jednu stranu proto, že chtěl ochránit syna, ale taky proto, aby si, jak se říká, ulevil a konečně se doznal k vraždě svojí ženy.
Sean ji nechtěl zabít. Nel ho donutila vzpomínat na smrt matky a jemu se vybavil vzpomínka, jak seděl v podstatě vedle její mrtvoly v autě a zdálo se mu, že ho ta mrtvola chce sníst, že k němu natahuje ruce, prostě děs, co uvízně decku v paměti. před očima se mu objevil ten výjev, něco jako halucinace, těžko se to vysvětluje, pokud jste nezačila nějaký extra traumatický zážitek, kdy si myslel, že je proti němu jeho mrtvá matka a natahuje k němu ruce, takže ji odstrčil, ale nebyla to jeho matka, ale Nel, která k němu stála zády. Nebyl v tom úmysl Nel zabít, byl to reflex na "halucinaci".

OFKitsune
10.06.2020 3 z 5

Do vody se mi líbilo o poznání méně než Dívka ve vlaku. Námět je sice skvělý, stejně jako provázanost postav, ale na můj vkus byl děj až přehnaně překombinovaný. Moc "šokujících" zjištění, moc šmodrchání, až to nebylo pěkné. Na začátku mě příbeh hodně zaujal a pokračovalo za první polovinu knihy, ale poté jsem byla stále zklamanější. Ano, tipla jsem si vraha Nel už v průběhu čtení, než se začalo blížit k jednomu ze "šokujících" odhalení, tedy jeho totožnost pro mě nebyla překvapením, ale vadilo mi, jak se autorka snažila šokovat až přehnaně.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tedy, sexuální vztah středoškolačky s učitelem; vraždy a nehody maskované jako sebevraždy, pokaždé spáchané někým jiným; znásilnění dítěte; přítomnost dítěte u vraždy matky; naznačený vztah se sexuálním podtextem mezi tchánem a snachou; vysloužilý policajt, co působí jak místní mafián, co vyhrožuje ženám znásilněním a napadá je úplně beztrestně, stejně jako mlátil ženu i dítě a nikdo si toho v tak malém městě nevšiml a nestaral se o to; stará potřeštěná ženská, co "mluví s mrtvými" (podvodnice, co předstírá, že je médium apod.) a ví hodně věcí, a některé historky si vymýšlí; nevěra kam se člověk podívá; policistka, co se teprve přistěhovala je lesba, co spala se svou služebně mladší kolegyní, což je hrozně důležité zmínit v závěru knihy, jen aby jí to mohly dvě postavy v pouhých dvou asi 3 řádkových situacích vmést do tváře, když si dovolí zpochybňovat jejich charakter nebo pracovní etiku; otec dcery zavražděné není znám, ale později se ukáže, že je to muž, který kdysi chodil se zavražděnou a znásilnil mladší sestru zavražděné; ............

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONEC SPOILERŮ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autorka svou snahou vecpat do pouhé jedné knihy co nejvíce šokujících momentů dílu značně uškodila. Stějne jako v Dívce ve vlaku se měla zaměřit na jedno, maximálně dvě stěžejní "témata" (jako v případě Dívky ve vlaku na nevěru a alkoholismus) a zbytek si nechat do jiných děl, popř. napsat toto dílo jako vícedílnou sérii. I když má kniha přes 400 stran, nestačily na dobrře propracovaný děj, který v sobě spojuje opravdu velkou spoustu dějových linií.

Janetg
09.06.2020 3 z 5

Bestseller? Nechápu. Kniha není špatná, ale jakým stylem je psaná je jeden velký zmatek. Kniha má několik postav, každá má svou kapitolu a úlohu. Což je pěkné, ale těch postav bylo tolik, že jsem se v nich neskutečně ztrácela. Kniha mě moc nenadchla, už se k ni nevrátím.

tessa.mik
23.05.2020 4 z 5

Knížka jako taková se četla skoro sama - měla jsem jí zhltnutou za jeden den. Super nápad, který jsem si opravdu užila byl "knížka v knížce" příběhy utonulých holek jsem si užívala a konečné rozuzlení bylo taky waw, že jsem si pořád pohrávala s myšlenkou kdo to udělal a neustále jsem padouchy měnila. Ale na můj vkus tam těch pohledů bylo až moc a některé vlatně úplně zbytečné, děj nikam neposouvaly a byly jenom zbytečnou omáčkou aby měla knížka více stránek...