Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366023/bmid_do-vody-K3f-366023.jpg 3 2570 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb – tohle bude knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

ddkk
23.09.2017 2 z 5

Znacne očekávání, bohužel i zklamani...

TerKaLemur
23.09.2017

Názory k této knize se hodně liší, mě osobně to bohužel zklamalo, čekala jsem něco jako Dívka ve vlaku nebo ta, což asi něco podobného mělo být. Ze začátku jsem se ztrácela, pomalu i na konci jsem přesně nevěděla kdo je kdo a příběh mě moc nenadchnul. Bohužel.

Soda14
23.09.2017 4 z 5

Tak trošku jsem se ze začátku ztrácel, ale nakonec se mi kniha četla velmi dobře a získala si mě a konec už jsem hltal jak blázen. Podle mě ještě kvalitnější než Dívka ve vlaku. Toto má fakt super zamotaný tajemný příběh a je to skvělá kniha do pochmurného depresivního podzimu!

AlienkaMU
20.09.2017 4 z 5

Začátkem jsem se prokousávala...než jsem se zorientovala kdo je kdo..občas listovala zpátky,ale pak jsem už jen hltala :) A musím říct, že mě to bavilo víc než ta Dívka co furt čučákovala z vlaku :)

silhavaemilka
18.09.2017 4 z 5

V tomto případě je pro mě hodnocení docela složité. Cca prvních 100-150stran jsem nadávala jak je kniha hrozně psaná, že mě nebaví a že se v tom ohromném množství postav opravdu nejde vyznat. A pak to přišlo zničeho nic jsem se do příběhu položila a nemohla se odtrhnout. Doporučuji všem to vydržet a knihu neodkládat....vše má svůj smysl :)....

Perlivav
18.09.2017 3 z 5

Nelíbila se mi tolik, jako Dívka ve vlaku. Hlavně mi nesedlo, že každá kapitola je vyprávěná někým jiným - na mě to bylo moc různých pohledů, což mi ze začátku dělalo i problémy orientovat se, kdo je kdo. Druhá polovina knihy byla lepší než ta první. Také mi vadilo, že nebylo prozrazeno i to, co se stalo s Markem - každá postava dostala svůj prostor pro závěr, proč ne i on?

marara
17.09.2017 2 z 5

Zatímco Dívka ve vlaku mě nadchla, tady jsem se jen složitě prokousávala k závěru. Bylo to příliš temné, depresivní, beznadějné. Navíc mi vůbec neseděla mystická aura, která příběh obklopovala. Chyběla mi odkrytější psychologie postav, možná by pak byly sympatičtější.

simona5843
17.09.2017 4 z 5

Prekvapivo sa mi to páčilo a dokonca viac ako Dievča vo vlaku. Každá kapitola začína z pohľadu inej postavy čo pre niekoho môže byť mätúce ja naopak mám toto veľmi rada v knihách.Zo začiatku vám nič nebude dávať vyznám no postupne to začne do seba zapadať. Záver knihy ma prekvapil a vôbec som netipovala že to spraví ta osoba,mala som niekoľkých podozrivých takže ja rozhodne odporúčam :)

piittii
16.09.2017 1 z 5

Prvoplánová slátanina. První část vůbec nechápete, o co jde. Pak to začne být na chvilinku zajímavé, ale žádný wow moment se nakonec nedostaví. Motiv slabý, zpracování slabé, pofidérní duchařina... Ztráta času.

spackova.p
16.09.2017 4 z 5

Prvních 100 stran jsem přečetla za jeden večer a dobře jsem udělala, protože jsem se v postavách, kterých je v knize požehnaně, zorientovala a nemusela jsem při dalším čtení přemýšlet, kdo je kdo. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale závěr mě překvapil, proto dávám čtyři.

marli58
16.09.2017 3 z 5

První čtvrtina knihy - nuda, polovina knihy - o co jde? Po půlce se začíná něco řešit. Kdyby nebyly kapitoly odlišeny jmény protagonistů, tak by to byl pěkný guláš... Mám z knihy divný pocit, konec vyšuměl do ztracena. Jsem ráda, že ji mám půjčenou, protože už bych se k ní nevrátila. Oceňuji krásný přebal knihy.

BrozaM
14.09.2017 3 z 5

Bohužel se v poslední době shledávám s knihami, které by prostě měly být kratší. Proč tahle kniha měla přes 400 stran? Možná proto, abyste si v první půlce řekli, co to (sakra) je? Moc vyprávěčů, nuda, táhlo se to, nic se nevysvětlilo, postavy nesympatické, možná moc tajemna.
Druhá polovina byla významně lepší, ale 3 hvězdičky dávám jenom kvůli konci, který byl výborný.

Hanifa
14.09.2017 4 z 5

Za mě lepší 4 hvězdičky, tak 84,5%. Krátké epizodky jsou nazvané jménem hlavního protagonisty - vypravěče, který má v tu chvíli svůj přednes. Co dělá, s kým mluví, co se domnívá, řeší minulost. Např. pozůstalá Jules hovoří ke své mrtvé sestře. Originální. A dokonce i přehledné mezi postavami, že jsem se ani neztrácela. Stálo to za to.

elfinkaa97
14.09.2017 3 z 5

Oproti úspěchu Dívky ve vlaku, byla tahle kniha mírným zklamáním. Už od začátku je zde mnoho postav, kvůli kterým se čtenář špatně orientuje v příběhu. Až přehnaně tajuplný příběh, kdy vlastně tři čtvrtě knihy nevíte o postavách nic než že mají tajemství. Příběh začne být zajímavý až když se začnou odhalovat tajemství.

galadrielin
14.09.2017 3 z 5

Sama bych si Do vody nekoupila, dostala jsem knížku jako dárek. Dívka ve vlaku mě dost zklamala, takže jsem k dalšímu dílu autorky přistupovala dost skepticky. A nakonec to dopadlo celkem dobře - podle mého názoru je Do vody mnohem povedenější. Ale pozor, pořád to není žádná hitparáda. Normální průměrná detektivka, která by bez marketingu zapadla mezi tisíc podobných. Nenadchne, ale myslím, že ani neurazí.

Jordyz
13.09.2017 3 z 5

2/3 knihy mi připadaly až příliš depresivní. Poslední třetina mě hodně bavila, zápletka pro mě nečekaná a celé to rozuzlení mě opravdu bavilo. Až nečekaně. Musím ale říct, že i tato kniha i Dívka ve vlaku mi připadá ponurá a taková těžká, chybí jim určitá lehkost.

sramkovamichala
13.09.2017 4 z 5

Velmi pěkný příběh, rozuzlení zajímavé a děj napínavý, ale v určitých fázích předvídatelný.

M100
12.09.2017 2 z 5

Na knihu jsem se těšila,ale pro me zklamání.Čekala jsem víc...škoda.

Paflouli
12.09.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva večery, možná i proto mi nedělalo potíže zorientovat se v jednotlivých postavách,naopak každé jedno vyprávění postupně doplňovalo a odkrývalo velmi propracovaný a promyšlený příběh. Pokud by nějaká postava ubyla, věřím,že příběhu by to naopak uškodilo. Evidentně to není kniha pro každého a rozhodně bych ji neoznačila za oddechové čtení, na konci nějaké otazníky zůstávají, ale kniha je tak detailně propracovaná,že nemohu dát jinak než maximum. A za sebe musím říct,že je skvělé, že styl této knihy je naprosto odlišný od prvotiny autorky, je zřejmé, že má ještě hodně co nabídnout.

b.safarik
12.09.2017 3 z 5

Lepší průměr. Pojem bestseller je v tomto případě dost přemrštěný, znám spoustu děl od jiných autorů, kteří by si tuto "nálepku" skutečně zasloužili.
Děj sice odsýpal, ale na konci jsem měla pocit, že to tak nějak teda skončilo a závěrečný wow moment se u mě nekonal.
Třeba příště, Paulo. ;-)