Do vody

od:

Do vody https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366023/bmid_do-vody-K3f-366023.jpg 3.3 2505
Koupit Koupit eknihu Bazar

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb – tohle bude knižní událost roku!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: (ekniha) , Ikar (ČR)
Originální název:

Into the Water , 2017


více info...

Komentáře (799)

Komentáře 799 Recenze 25

Alisce
Alisce
12.07.2023 4 z 5

Štěstí, že jsem nedala na hodnocení, protože mě kniha opravdu bavila. Četla jsem Dívku ve vlaku a tak jsem se po letech pustila do další knihy od Pauly Hawkins. Ze začátku jsem byla lehce zmatená z velkého množství postav, ale po chvilce jsem se zorientovala. Několikrát jsem měla pocit, že už je všechno naprosto jasné, ale kniha byla plná překvapení až do úplného konce.

Hvězdinka
Hvězdinka
26.04.2023 2 z 5

Tak rozvleklé, tak nudné, tak o ničem...


maryska09
maryska09
23.04.2023 4 z 5

Dlouhý rozjezd a množství postav by mohlo od knihy odradit. K závěru jí však už neodložíte a konec překvapí. Díky za knihu

PosPol
PosPol
21.04.2023

Hvězdičky dávat nebudu, protože jsem knihu vydržela číst jen do strany 130 a bylo by to nefér. Odkládám, protože trpím na každé stránce.... Změť nahodilých postav, neuvěřitelné množství tajemství, místo jejich postupného odkrývání ale jen přibývají další a další... Naprosto jsem se nudila a do čtení nutila. Třeba se kniha ještě rozjede, ale můj život je příliš krátký na to, abych dočítala knihy, které mě nechytnou do 100 strany....

Nofar197
Nofar197
01.03.2023 4 z 5

Ne tak dechberoucí jako fenomenální Dívka ve vlaku, ale jinak velmi dobrá krimi, která zaujme.

Aquagirl
Aquagirl
21.01.2023 4 z 5

Líbilo, ale ve srovnání s Dívkou ve vlaku kterou považuju za bravurní, mi to přišlo trochu překombinované. A zvláštní styl vyprávění, ale ten mě vlastně bavil. Ještě pořád je P. Hawkins mojí hodně oblíbenou autorkou.

Lejdus
Lejdus
20.01.2023 4 z 5

Zpočátku mne kniha vůbec nebavila. Postavy se mi pletly, nevěděla jsem, oč zrovna jde. Ale ve výsledku se mi příběh zalíbil. Rozuzlení celého příběhu je až v druhé části knihy, kdy se jednotlivé příběhy doplňují a čtenář tak konečně vše pochopí. Zde je krásně popsáno, jak jedna situace může v každém člověku vyvolat jiné domněnky a až když se vše odkryje, zjistí se pravda.

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 3 z 5

Kniha má hezkou a zajímavou obálku. V příběhu nechybí napětí a tajemno. Bohužel kniha občas působí docela zmateně a místy se trochu vlekla. Nebylo to nijak špatné čtení, ale rozhodně jsem už četla i lepší knihy. Po úspěchu Dívky ve vlaku jsem ale ráda, že jsem si i tuto knihu mohla přečíst.

pige
pige
11.01.2023 4 z 5

Zvláštní způsob vypravování, odosobněný vypravěč byl příjemným ozvláštněním.
Vyústění příběhu nebylo žádným překvapením, ale oceňuji vykreslení ponuré nálady, prostředí a zmatku, který se odehrával některým postavám v hlavě.

Heliandílci
Heliandílci
27.12.2022 5 z 5

Kniha byla psána srozumitelně, ale moc mě dej nebavil
Něco mi vůbec nedávalo smysl....

martinaandulka
martinaandulka
08.11.2022 5 z 5

Po pěti letech jsem se vrátila k detektivce a opět se mi líbila. Jen na začátku jsem si pletla jména než jsem si je zapamatovala,ale.pak díly skládačky do sebe zapadli.

uzivatel5137
uzivatel5137
31.10.2022 2 z 5

Autorka chtěla evidentně nějak navázat na úspěch a taky literární styl, který zvolila pro dívku ve vlaku. Tentokrát to ale překombinovala, ale co je důležitější: postavy jsou nezajímavé, je celkem jedno, co se tam děje, protože si k nikomu neuděláte žádný vztah. Četl jsem to už před lety, utkvělo mi jméno vraha, ale kdo to je a proč a co tam jinak bylo za postavy, to už si nepamatuju. Protože jsou vám totálně putna a to by tak nemělo být. A příběh je taky o ničem.

Zunka616
Zunka616
30.10.2022

Za mě katastrofa neodchazim od knihy ale tuhle jsem nedala teď se doma valí nikdo ji nechce

vladka321
vladka321
20.10.2022 2 z 5

Kniha se mi tak do dvou třetin četla moc dobře, měla spád, nápad a děj krásně plynul. Ovšem poslední třetinou jsem se vyloženě a řekla bych i trochu unuděně prokousávala. Najednou kniha stagnovala a ani rozuzlení nebylo nikterak výrazně zajímavé. Pro mě velká škoda zahozeného potenciálu.

Haloon
Haloon
07.10.2022 3 z 5

Na rovinu, knihu jsem dočetl a stále nevím jistě kdo je kdo. Každá další kapitola byla bohužel: Hej, a kdo je tahle? Jo počkat, ta tam už byla…, a kde vlastně?
Takže jo, zmatek. A podivné motivace k tomu. Ale na druhou stranu, pěkný, čtivý styl a silná atmosféra. Bylo by ale fajn po přečtení vědět, co se to tam vlastně stalo, protože tahle skládačka mi pořád nějak nejde dohromady.

Annyshga
Annyshga
20.09.2022 3 z 5

K přečtení knihy mě nalakal její nádherný obal, takže jsem vůbec netušila do čeho jdu. První půlka knihy mě bavila. Atmosféra byla krásně ponurá a o záhady nebylo nouze. Velkým mínusem ale bylo šíleně moc postav. Vždy mi chvilku trvalo, než jsem se vůbec zorientovala a hlavně správně zařadila toho kdo děj v danou chvíli vypráví. Moc tomu nepomohl ani fakt, že co kapitola to jiná postava. Krátce po polovině příběhu začalo moje nadšení opadat. Děj se už až moc vlekl a těšila jsem se na konec. Ten byl ale famózní. Zvrat, jaký tam nastal jsem absolutně nečekala. Osoba, která měla na svědomí smrt Nel mě ani jednou nenapadla ba naopak jsem ji měla za jednu z těch kladných postav v přibehu.

ela2710
ela2710
02.09.2022 4 z 5

Napriek naozaj veľkému množstvu postáv sa mi knižka páčila. Nemala som problém s tým, ako bola kniha napísaná. Mne sa takéto striedanie krátkych kapitol s pohľadmi viacerých postáv páči. Keďže rozprávanie každej postavy končilo vždy napínavo, tak sa vo mne stupňovala zvedavosť.

Keď sa nájde telo slobodnej matky Nel, príde do mestečka jej sestra Jules, aby sa postarala o jej dcéru Lenu. Nel bola počas svojho života v podstate až posadnutá riekou, kde sa našlo jej telo, zaoberala sa záhadnými úmrtiami, ktoré mali s touto riekou súvis. Dokonca o tom písala knihu. Prečo umrela? Spáchala samovraždu?

Pri vyšetrovaní tohto prípadu sa dej točí okolo rôznych postáv - susedov, učiteľov, policajtov, veštice, atď. V malom mestečku každý každého pozná a každý skrýva svoje tajomstvá.

V závere som tušila, čo sa stalo, ale počas čítania som mala rôzne tipy. Trošku ma mrzelo, že nebolo dotiahnuté, čo konkrétne sa stalo s jednou postavou (nechcem nič prezrádzať, no tí, čo to čítali, isto vedia, ktorú myslím). A práve pre toto som sa rozhodla dať jednu hviezdičku dole.

kitty1113
kitty1113
25.08.2022 2 z 5

Tato kniha se musí přečíst bez odkladu. Pokud se k ní budete vracet, zapomenete, kdo je kdo a jak už tady zaznělo v komentářích, je zde velké množství postav a naprostý chaos, kdo ke komu patří. I ten způsob psaní mě neoslovil, ale protože se nevzdávám, dočetla jsem až do konce. Už nikdy více nic od této autorky.

MiraRunaway
MiraRunaway
23.08.2022 2 z 5

To bylo koncentrované utrpení. Velké množství postav z nichž není sympatický nikdo. Každou kapitolu vypráví někdo jiný. Musela jsem si udělat tahák kdo je kdo. Ve finále mi bylo jedno kdo umřel,proč a kdo to udělal. Jen jsem to už chtěla mít za sebou. Dvě hvězdy aspoň za popis prostředí a atmosféru obce u řeky.

Majký_
Majký_
05.08.2022 4 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihu, ve které by se ve vyprávění příběhu střídalo tolik postav. Z počátku to může čtení lehce zkomplikovat, ale kniha si díky tomu drží napětí. Navíc brzy zjistíte, že žádné z výpovědí nelze stoprocentně věřit, což vás bude nutit číst dál a dál. Příjemné překvapení.

Marla
Marla
31.07.2022 2 z 5

Čistě destilovaná deprese, pardon, ale to nešlo číst.

Vlcice72
Vlcice72
31.07.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle. Za mne to nebylo špatné. Takový střed, i mezi autorčinou Dívkou ve vlaku a její poslední knihou Pomalu hořící oheň.

darbujan8924
darbujan8924
22.07.2022 1 z 5

Přítelkyně byla nadšená a že se mi to prý bude určo líbit.
No udělala si ze mě solidní prd.. :)
Po 7 kapitole jsem to vzal .

Valdora
Valdora
08.07.2022 4 z 5

Asi v polovině knihy už jsem tušila, kdo je vrah, ale i tak jsem dočetla. Více se mi líbila Dívka ve vlaku.

Čmeláček
Čmeláček
19.06.2022 4 z 5

Tato kniha se mi líbila o něco míň než Dívka ve vlaku, ale pořád ještě to bylo dost dobré počteníčko :).

andrea0221
andrea0221
06.06.2022 2 z 5

Knížku jsem četla nadvakrát, napoprvé jsem ji do knihovny vrátila, protože totální chaos v postavách, pak se mi dostala náhodou do ruky podruhé, tak jsem jí dala druhou šanci, no zmatek v postavách byl stejný, ale přelouskala jsem ji nakonec celou, podle mne by ji člověk musel číst 2x, aby v tom měl trošku jasno. Bylo to náročné čtení, žádné pohodové, které vás unáší dějem a vy hltáte vlastně detektivku. Takže nic moc.

Mandy412
Mandy412
02.06.2022 2 z 5

Dívka ve vlaku mě bavila, ale tady jsem se ztrácela v postavách tolik, že jsem si musela napsat kdo je kdo a kdo co s kým. Děj mě moc nebavil a zápletka byla taky nic moc, ale nakonec jsem knihu dočetla.

ErčaV.
ErčaV.
31.05.2022 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Ze začátku jsem si myslela že knihu ani nedočtu, ale dala jsem jí šanci. Konec byl zajímavý, ale celkově byla kniha slabší. Veliké plus za takové prolínání osudů, člověk musí i zapojit mozkové závity.

kleozpatra
kleozpatra
29.04.2022 2 z 5

Po Dívce ve vlaku mírné zklamání, ale stále dobré, protože dobře napsané. Jen kdyby Z vody tak netrčelo, jak urputně Paula Hawkins toužila zopakovat velký třesk.

TeriLoch
TeriLoch
07.04.2022 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, velmi čtivá a napínavá! Zajímavé téma a líbily se mi i příběhy z minulosti, které to udělaly ještě zajímavější. Jednu hvězdičku jsem odebrala pouze kvůli zmatku v postavách. Postav bylo strašně moc a ze začátku jsem se musela často vracet, abych věděla o koho jde. Jinak knihu určitě doporučuji!

Margerite
Margerite
01.04.2022 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Z knížky jsem nadšená, podobně jako z Dívky ve vlaku. Krásný jazyk, v tomto případě musím pochválit skvělý překlad, který využívá různé roviny jazyka, a kde je vulgarismus, tam opravdu sedí, a mladí nemluví jako starci nad hrobem a naopak. Perfektně zpracovaná psychologie postav, žádné černobílé vidění, vsadím se, že se v někom najdete, stejně jako já, alespoň částečně.

Na audiozpracování jsem si musela chvíli zvykat. Každou postavu mluví jiný herec a to bylo pro mě poprvé. Většinou jsem vždycky měla knihu načtenou jedním hercem, výjimkou byly čínské thrillery Petera Maye, kde jsou dva vypravěči. Ale po chvíli jsem se přizpůsobila a nakonec si to moc užívala, protože všichni herci byly naprosto skvělí a postavy díky nim ožívaly.

Nechápu, proč je kniha na Databázi tak strašně podhodnocená, za mě 4,5 hvězdy, kvůli podhodnocení zaookrouhluju nahoru.

Naďa2411
Naďa2411
14.03.2022 2 z 5

Tak tato kniha mi nesedla. Měla jsem zmatek v postavách, protože se jmenovaly podobně, nevěděla jsme, kdy je současnost a kdy minulost, co je sen a pouhá fixe. Každopádně se potvrzuje, že pokud se něco stane, má se o tom mluvit, pak dochází k tomu, že některé věci jsou nedořešeny a trápíme se tím i zbytečně. Nevyřešené tajemství dvou sester, které si nestihly říci.....Dávám pár bodů, protože mám vodu ráda a jsem vášnivá plavkyně, i když po přečtení nevím, zda- li bych si teď šla zaplavat.

čika
čika
13.03.2022 4 z 5

Mojmu hodnoteniu trochu pomohlo audiospracovanie, pocuvala/citala som kombinovane,podla aktualnych moznosti. Nahodou, celkom neotrely namet a aj podarena psychologizacia,na prvotinu super,za mna lepsie ako Dievca vo vlaku.

Lenyaa
Lenyaa
09.03.2022 4 z 5

Autorčina předchozí kniha "Dívka ve vlaku" se mi moc líbila a tak jsem i od této knihy měla velké očekávání a musím říct, že jsem spokojená. Ze začátku mi tedy dělalo trošku problém, vyznat se ve všech postavách z jejichž pohledů je příběh vyprávěn - měla jsem v nich opravdu guláš, ale postupně jsem se zorientovala...
Kniha je plná napětí a zajímavých postav a vy (tedy já určitě) do poslední chvíle nevíte, kdo je za činy zodpovědný a tak se mi to líbí .. Těším se na autorčinu další knihu.

Burák
Burák
27.02.2022 3 z 5

Líbil se mi začátek a styl vyprávění, jenže nakonec tomu nějak došel dech a šťáva a já se do dočtení musela hodně nutit.
Oceňuju, že vyřešení všech případů mě dokázalo překvapit, ale jinak je to bohužel spíš jen taková nafouknutá marketingová bublina.

Charmedka
Charmedka
25.02.2022 2 z 5

Příběh se rozjížídí hned na začátku, ale bohužel ten rozjezd trvá vlastně až do úplného konce. Kapitoly jsou krátké a každou vypráví jiný obyvatel městečka. Člověk jim sice díky tomu nahlédne do hlavy, ale nemyslete si, že díky sousedům odhalíte motivy. Co postava, to jiný pohled na věc, jiné informace a těch postav je tolik, že ani na konci jsem neměla potuchy, kdo je vlastně kdo.

Navíc všechny ty postavy byly takové nijaké, charaktery byly tak špatně propracované a vlastně celkově celé to pojetí knihy není vůbec dobré.

Kniha určitě má potenciál, ale vyprávění nemá pořádně hlavu, ani patu a je napsáno tak nezáživně, že Vás vůbec nenutí ani číst dál, abyste věděli, co bude. Vlastně je Vám to naprosto jedno.

Michelleee
Michelleee
18.02.2022 3 z 5

Zdlouhavé a méně napínavé než Dívka ve vlaku. Nebylo to špatné, ale jedno přečtení stačilo. Znovu bych číst nemusela. Koupila jsem kvůli hezké obálce.

Tess.96
Tess.96
15.02.2022 5 z 5

Od přátel a i v recenzích jsem hodně četla, že tahle kniha není tak dobrá jako Dívka ve vlaku. Já si dovolím nesouhlasit. Do vody se mi líbilo strašně moc a o dost více než autorčina prvotina. Ano, na začátku je trochu více postav a je potřeba se pořádně zorientovat, kdo je kdo, abyste se mohli pořádně zabrat do příběhu s tím souhlasím. Navzdory tomu se mi ta kniha pořád líbila víc než Dívka. Líbila se mi ta postupná a pomalá gradace napětí, které se objevovalo s příběhem i mezi postavami. Líbilo se mi, jak autorka zpracovala konec knihy. Jsem prostě z toho příběhu nadšená.

Cathlin
Cathlin
03.02.2022 4 z 5

Trochu složitější se zorientovat v postavách, ale líbilo se.

Kacaba57
Kacaba57
23.01.2022 odpad!

Jedna z mála knih, které jsem odložila. A to jsem se snažila...