Do vody ekniha

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb – tohle bude knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366023/do-vody-K3f-366023.jpg 3.32150
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)

Into the Water, 2017

Kniha Do vody

VercaV
předevčírem

Tato kniha se vlemi těžko hodnotí. Je to průmerná kniha, ale s moc dobrým příbehem ale špatným provedením a ukončením. Vadily mi různé styly psaní, chvíli -er forma poté -ich. Postav bylo hodně, ale dalo se na to postupem zvyknout. Líbila se mi Lena, její puberťácké chování a i Jules, i když sem nepochopila proč celé roky Nel ignorovala. Docela mě mrzí jak to bylo zakončeno, celou dobu žádný podezřelý a najednou bum bác vraha máme. A co se stalo s Markem? Těžko říct... Prostě průměr, kdyby se autorka do toho více opřela a dala si o trochu víc záležet mohlo to být super, podklad na to byl.

Amy05

2⭐️/5⭐️
Uff.... tak tahle knížka byla pro mě velké zklamání, to musím přiznat hned na začátku. Musím se přiznat, že jsem knížku asi na týden odložila, a potom jsem ji četla jenom ve škole a při cestách do školy a ze školy. Co se tyče postav, tak na začátku (asi prvních 50 stránek) jsem se v nich naprosto nemohla zorientovat, bylo to hrozně matoucí, potom už jsem tedy věděla, kdo je kdo. Jinak ty postavy jsem si naprosto neoblíbila a neměla k nim žádný vztah. Měla jsem v téhle knížce jeden výkyv emocí, jelikož tam jedna postava utopila kočku, čím u mě naprosto skončila a u té scény se mi do očí nahrnuly slzy. V knížce byl podle mě naprosto nevyužitý potenciál spojený s čarodějnictvím. Bohužel mě zklamalo i vyřešení té vraždy, jelikož nemám ráda, když se už něco uzavře, a potom se na poslední půl stránce všechno změní. Za mě vám knížku bohužel doporučit nemůžu.

Maanna

Ze začátku vypadalo téma zajímavě a hutná atmosféra vyprávění mě celkem vtáhla. Bohužel, pak se to celé nějak rozplizlo. Myslím, že by tomu prospělo zjednodušení zápletky a hlavně snížení počtu vypravěčů, včetně změny trochu podivného dělení vyprávěcí formy. Opravdu nevím, proč některé postavy byly psané v první a jiné ve třetí osobě, když i v té třetí osobě čtenář dostává vhled do myšlenek a pocitů postavy. Mě to docela rušilo. Navíc to velké množství postav, z jejichž úhlu se na události nazírá, vede ke zpomalení tempa: o jedné události slyšíme od několika z nich a nových informací zase tolik nebývá. Krom toho ani tak nebyly některé klíčové události vysvětleny - třeba jak se Nelin náramek dostal tam, kde ho našli. Některé události byly zase poněkud nelogické, třeba u znásilnění netuším, proč by se pachatel vrhal za dané situace zrovna na onu ženu... Tady to měl opět editor trochu seškrtat, protože na začátku to opravdu vypadalo víc než slibně.

Allla9

Někdy se stane, že mě nějaká kniha nezaujme. Tato k nim patří.

cucik14

Dívka ve vlaku mi příliš neučarovala, tak jsem chtěla dát autorce ještě jednu šanci a tím končím, opět nic, bez čeho bych nemohla být ...
Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, dej hrozně zamotaný a nepříliš zajímavý.

Veru.Viti

U této knihy jsem si musela na papír napsat všechny postavy, protože jinak jsem v tom měla ohromný zmatek. Kdo žije, kdo zemřel, kdo je čí příbuzný nebo soused. Jinak ale pěkná kniha.

kkubinova
19. březnaodpad!

Jiné knihy se mi od této spisovatelky moc líbily, tato kniha mě ale nijak neoslovila. Je zde hodně postav, nezáživný příběh, knihu jsem nebyla schopná ani dočíst.

capricorn__

Tahle knížka mě naštvala, protože má obrovský potenciál. Upřímně řečeno, autorka nevymýšlí žádné super náročné zápletky, nemá tak ojedinělé nápady, ale zato dovede perfektně navodit hutnou atmosféru, díky které - aspoň v případě "Dívky ve vlaku" - dokázala udělat z obyčejné detektivky něco víc. "Do vody" má perfektní atmosféru, nápad velkoměsta, kde žije divný člověk vedle ještě divnějšího, je sice docela ohraný, ale dá se nějak vyšperkovat. Tady se to nestalo. Budu se asi opakovat, ale mě nejvíce vadil počet postav. Proč? No protože nemáte ani šanci si na nějakou postavu zvyknout, zjistit, jestli ji máte či nemáte rádi a tak podobně. Tím, že autorka píše každou kapitolu s pohledem jiné postavy (a nemluvě o tom, že často přelétává od -ich, -er, ale i -du formy a mezi přítomným a minulým časem), sebere čtenáři možnost oblíbit si postavu. Z toho důvodu vám jsou všechny tak nějak lhostejné. Ano, jsou knihy, které obsahují obrovské spousty vypravěčů a postav: od Hry o trůny po třeba první tři díly Milénia (zbytek jsem nečetl). Jenže v těchto zmiňovaných knihách se autor dokázal mezi počtem postav pohybovat a i když sepsal náročnou knihu, stejně si ji čtenář užil, protože daný autor se nezabýval hloupostmi a psal o důležitých informacích, které čtenář potřeboval znát. Nelíbilo se mi, že často P. Hawkinks začala kapitolu tam, kde skončila ta předchozí, ještě první odstavec byl často jakýmsi shrnutím toho, co se stalo předtím, což mě neskutečně iritovalo. O chaotickém konci ani nemluvě, však to ani nedávalo smysl! Opravdu nesnáším knížky, které vám rozuzlení představí - s "šokujícím" momentem - na poslední stránce. "Do vody" by podle mě fungovalo, kdyby to nebyla jedna kniha, ale třeba rovnou trilogie a postavy dostaly více prostoru, protože ony nebyly nijak nesympatické, to ne, jen na ně prostě nebyl čas. No nic, zklamání. Četl jsem, že autorka brzy vydá novou knihu, tak uvidíme, zdali bude lepší.