Do vody ekniha

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb – tohle bude knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366023/big_do-vody-K3f-366023.jpg 3.32329
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)

Into the Water, 2017

Kniha Do vody

kleozpatra

Po Dívce ve vlaku mírné zklamání, ale stále dobré, protože dobře napsané. Jen kdyby Z vody tak netrčelo, jak urputně Paula Hawkins toužila zopakovat velký třesk.

TeriLoch

Kniha se mi dobře četla, velmi čtivá a napínavá! Zajímavé téma a líbily se mi i příběhy z minulosti, které to udělaly ještě zajímavější. Jednu hvězdičku jsem odebrala pouze kvůli zmatku v postavách. Postav bylo strašně moc a ze začátku jsem se musela často vracet, abych věděla o koho jde. Jinak knihu určitě doporučuji!

Margerite

Posloucháno jako audiokniha. Z knížky jsem nadšená, podobně jako z Dívky ve vlaku. Krásný jazyk, v tomto případě musím pochválit skvělý překlad, který využívá různé roviny jazyka, a kde je vulgarismus, tam opravdu sedí, a mladí nemluví jako starci nad hrobem a naopak. Perfektně zpracovaná psychologie postav, žádné černobílé vidění, vsadím se, že se v někom najdete, stejně jako já, alespoň částečně.

Na audiozpracování jsem si musela chvíli zvykat. Každou postavu mluví jiný herec a to bylo pro mě poprvé. Většinou jsem vždycky měla knihu načtenou jedním hercem, výjimkou byly čínské thrillery Petera Maye, kde jsou dva vypravěči. Ale po chvíli jsem se přizpůsobila a nakonec si to moc užívala, protože všichni herci byly naprosto skvělí a postavy díky nim ožívaly.

Nechápu, proč je kniha na Databázi tak strašně podhodnocená, za mě 4,5 hvězdy, kvůli podhodnocení zaookrouhluju nahoru.

Naďa2411

Tak tato kniha mi nesedla. Měla jsem zmatek v postavách, protože se jmenovaly podobně, nevěděla jsme, kdy je současnost a kdy minulost, co je sen a pouhá fixe. Každopádně se potvrzuje, že pokud se něco stane, má se o tom mluvit, pak dochází k tomu, že některé věci jsou nedořešeny a trápíme se tím i zbytečně. Nevyřešené tajemství dvou sester, které si nestihly říci.....Dávám pár bodů, protože mám vodu ráda a jsem vášnivá plavkyně, i když po přečtení nevím, zda- li bych si teď šla zaplavat.

čika

Mojmu hodnoteniu trochu pomohlo audiospracovanie, pocuvala/citala som kombinovane,podla aktualnych moznosti. Nahodou, celkom neotrely namet a aj podarena psychologizacia,na prvotinu super,za mna lepsie ako Dievca vo vlaku.

Lenyaa

Autorčina předchozí kniha "Dívka ve vlaku" se mi moc líbila a tak jsem i od této knihy měla velké očekávání a musím říct, že jsem spokojená. Ze začátku mi tedy dělalo trošku problém, vyznat se ve všech postavách z jejichž pohledů je příběh vyprávěn - měla jsem v nich opravdu guláš, ale postupně jsem se zorientovala...
Kniha je plná napětí a zajímavých postav a vy (tedy já určitě) do poslední chvíle nevíte, kdo je za činy zodpovědný a tak se mi to líbí .. Těším se na autorčinu další knihu.

Burák

Líbil se mi začátek a styl vyprávění, jenže nakonec tomu nějak došel dech a šťáva a já se do dočtení musela hodně nutit.
Oceňuju, že vyřešení všech případů mě dokázalo překvapit, ale jinak je to bohužel spíš jen taková nafouknutá marketingová bublina.

Charmedka

Příběh se rozjížídí hned na začátku, ale bohužel ten rozjezd trvá vlastně až do úplného konce. Kapitoly jsou krátké a každou vypráví jiný obyvatel městečka. Člověk jim sice díky tomu nahlédne do hlavy, ale nemyslete si, že díky sousedům odhalíte motivy. Co postava, to jiný pohled na věc, jiné informace a těch postav je tolik, že ani na konci jsem neměla potuchy, kdo je vlastně kdo.

Navíc všechny ty postavy byly takové nijaké, charaktery byly tak špatně propracované a vlastně celkově celé to pojetí knihy není vůbec dobré.

Kniha určitě má potenciál, ale vyprávění nemá pořádně hlavu, ani patu a je napsáno tak nezáživně, že Vás vůbec nenutí ani číst dál, abyste věděli, co bude. Vlastně je Vám to naprosto jedno.