Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2567 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Suziella
04.10.2017 4 z 5

Nebylo to jednoduché. Knihu jsem četla přerušovaně, nesoustředěná. Prvních 90 stránek jsem četla 2x + plus jsem si pro začátek musela udělat poznámky na jména. I přesto jsem si čtení užila a zaujala mě více než autorky první kniha.

Seiers
04.10.2017 2 z 5

No, nic moc. Čekal jsem tedy rozhodně víc. Asi nejvíce mi vadilo množství postav a závěr mi připadal dost odfláknutý. Zlatá "Dívka ve vlaku".

Restang
03.10.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, dala se číst, ale i já jsem čekala víc. Také zbytečně moc postav, občas si člověk musel ujasnit kdo je kdo. Závěr knihy překvapivý, ale knihu bych nezařadila mezi mé top.

jprst
03.10.2017 1 z 5

Knihu jsem dočetl, ale jen proto, že se snažím dočíst každou knihu, kterou jsem načal. Byla to ztráta času a této autorce se nadlouho vyhnu.

jana4920
03.10.2017 2 z 5

Po Dívce ve vlaku jsem byla opravdu zvědavá, zda se kniha opět povede. Bohužel obrovské zklamání, a přiznám se, že dočtení odkládám na jindy

Myp2p
02.10.2017 2 z 5

Až moc postav, které v celku byly prázdné a bezduché. Celkem i nudná zápletka.

Petruse21
01.10.2017 2 z 5

Ani jedna z postav nebyla normální a nedalo se s ní soucítit - stejně jako v Dívce ve vlaku. Tady byl děj akorát ještě nereálnější a překombinovaný.

vm81
01.10.2017 5 z 5

Nečekala jsem od ní nic extra, zvlášť když si člověk přečte to hodnocení tady, nicméně mně přišla skvělá. Chytla mě od první kapitoly, přečteno na jeden zátah. Pohled více osob mě bavil, protože to do sebe všechno zapadalo a pomalu gradovalo. Ano, asi 2x jsem se musela ze začátku vrátit, jestli je to ta samá osoba, o které se psalo dříve, ale tak moje špatná paměť, že. :-) No a proč se nevyjádřil Mark, to má docela jednoduché vysvětlení, ne?! :-) Za mě plný počet.

Ennie
30.09.2017 2 z 5

Mnoho postav a když se člověk ke knize nedostane denně, tak se v tom začne ztrácet (a neví, kdo je kdo - alespoň ze začátku). Děj mi přišel takový nemastný a konec trochu odfláklý. I většina postav mi nesedla. Autorce se budu vyhýbat.

dalia1769
30.09.2017 4 z 5

Autorka se nezapře, kniha je psaná podobným stylem jako Dívka ve vlaku, která je ale podle mne působivější. Toto je také solidní a napínavá detektivka a styl střídání úhlu pohledu jednotlivých postav ji určitě ozvláštňuje, na druhou stranu těch vypravěčů je tentokrát už příliš na to, aby se v nich čtenář hned napoprvé bez problému orientoval. Příběh pak působí příliš roztříštěně. Některé otázky zůstaly jaksi zapomenuty (Co se stalo s Markem?). Myslím, že ideální počet vypravěčů by byl maximálně 4-5 osob.

anko57
30.09.2017 3 z 5

Co napsat? Někdo je nadšený, jiný na rozpacích. Já patřím do druhé skupiny, moc postav v kterých jsem se občas ztrácela. Konec trochu překvapí, ale docela trvalo, než jsem se k němu dočetla. Podle reklam a většiny recenzí jsem očekávala bombu, která ale nevybuchla, škoda.

haski
28.09.2017 3 z 5

Na mě až moc překombinované. Moc postav, které jsem si nemohla zapamatovat, ale nakonec jsem se začala orientovat. Napětí se začalo stupňovat až asi v půlce knihy, konec se dal celkem dobře odhadnout. Možná, že povídka by stačila.

Janadvorackova
28.09.2017 2 z 5

V audiopodobě je to paráda. Každou postavu čte někdo jiný, čímž trochu stoupne dramatičnost a nutí to u knihy zůstat.
Bohužel ale příběh byl místy moc překombinovaný a konec vyšuměl. I když chování a jednání postav mi uvěřitelné příšlo, uzavřelo se to sice logicky, ale zkrátka tak nějak divně.

Nunynka
25.09.2017 3 z 5

Nějak jsem se do knížky nemohla začíst. Mám malý děti takže čtu před spaním. Když mě knížka chytne tak čtu klidně do půlnoci i když vím, že za hodinu vstávám k prckovi. Ale tady tu knížku jsem četla po kapitolách a tím jak tam bylo moc postav,tak jsem se ztrácela a nebavilo mě to. Uvažovala jsem o dvou hvezdickach,ale to přece spisovatelce, která napsala Dívku ve vlaku nemůžu udělat.

Zuzana08
25.09.2017 2 z 5

Bohužel. Víc jak dvě hvězdy dát nemohu. Moc postav = vypravěčů. Dlouho mi trvalo se zorientovat.....kdo, kde, kdy, s kým......a ani závěr pro mne nebyl šokující.

Janniska
24.09.2017 3 z 5

Kniha se nečetla nejlíp,dělalo mi potíže zorientovat se mezi postavami.

Luciga
24.09.2017 2 z 5

Po delší době kniha, která mne nebavila... Dívka ve vlaku byla "zvláštní", ale tahle knížka byla podivná ještě více. V první půlce se člověk z přemíry postav i vyprávění napříč dějovou linkou ztrácí, v druhé, když už jsem se orientovala, jsem pro změnu ztrácela zájem - jak pro mne příběh začal být příliš prvoplánovaný a velmi jednoduchý.

Dandulka
24.09.2017 5 z 5

Opět zajímavá kniha od autorky Dívka ve vlaku. Je psaná stejným stylem, na který jsem si já osobně musela opět zvyknout. Napínavé čtení a pro mne překvapující konec, který jsem si musela přečíst dvakrát. Za mě super kniha a doufám, že brzy přibudou další.

mika251
24.09.2017 3 z 5

Kniha ma chytila a zhltla som ju za jednu noc. Proste som chcela vediet, ako to dopadne, to neslo odlozit. Zaciatok super, ku konci uz to stracalo dych, zaver neprekvapil. V každom pripade prijemne stravenych pár hodín.

misaC
23.09.2017 2 z 5

V knize jsem se ztrácela ještě více než v Dívce ve vlaku. Rozuzlení jednoduché. Shrnuto - nic moc.