Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2569 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

martinaandulka
08.11.2022 5 z 5

Po pěti letech jsem se vrátila k detektivce a opět se mi líbila. Jen na začátku jsem si pletla jména než jsem si je zapamatovala,ale.pak díly skládačky do sebe zapadli.

uzivatel5137
31.10.2022 2 z 5

Autorka chtěla evidentně nějak navázat na úspěch a taky literární styl, který zvolila pro dívku ve vlaku. Tentokrát to ale překombinovala, ale co je důležitější: postavy jsou nezajímavé, je celkem jedno, co se tam děje, protože si k nikomu neuděláte žádný vztah. Četl jsem to už před lety, utkvělo mi jméno vraha, ale kdo to je a proč a co tam jinak bylo za postavy, to už si nepamatuju. Protože jsou vám totálně putna a to by tak nemělo být. A příběh je taky o ničem.

Zunka616
30.10.2022

Za mě katastrofa neodchazim od knihy ale tuhle jsem nedala teď se doma valí nikdo ji nechce

vladka321
20.10.2022 2 z 5

Kniha se mi tak do dvou třetin četla moc dobře, měla spád, nápad a děj krásně plynul. Ovšem poslední třetinou jsem se vyloženě a řekla bych i trochu unuděně prokousávala. Najednou kniha stagnovala a ani rozuzlení nebylo nikterak výrazně zajímavé. Pro mě velká škoda zahozeného potenciálu.

Haloon
07.10.2022 3 z 5

Na rovinu, knihu jsem dočetl a stále nevím jistě kdo je kdo. Každá další kapitola byla bohužel: Hej, a kdo je tahle? Jo počkat, ta tam už byla…, a kde vlastně?
Takže jo, zmatek. A podivné motivace k tomu. Ale na druhou stranu, pěkný, čtivý styl a silná atmosféra. Bylo by ale fajn po přečtení vědět, co se to tam vlastně stalo, protože tahle skládačka mi pořád nějak nejde dohromady.

Annyshga
20.09.2022 3 z 5

K přečtení knihy mě nalakal její nádherný obal, takže jsem vůbec netušila do čeho jdu. První půlka knihy mě bavila. Atmosféra byla krásně ponurá a o záhady nebylo nouze. Velkým mínusem ale bylo šíleně moc postav. Vždy mi chvilku trvalo, než jsem se vůbec zorientovala a hlavně správně zařadila toho kdo děj v danou chvíli vypráví. Moc tomu nepomohl ani fakt, že co kapitola to jiná postava. Krátce po polovině příběhu začalo moje nadšení opadat. Děj se už až moc vlekl a těšila jsem se na konec. Ten byl ale famózní. Zvrat, jaký tam nastal jsem absolutně nečekala. Osoba, která měla na svědomí smrt Nel mě ani jednou nenapadla ba naopak jsem ji měla za jednu z těch kladných postav v přibehu.

knihomolka_eli
02.09.2022 4 z 5

Napriek naozaj veľkému množstvu postáv sa mi knižka páčila. Nemala som problém s tým, ako bola kniha napísaná. Mne sa takéto striedanie krátkych kapitol s pohľadmi viacerých postáv páči. Keďže rozprávanie každej postavy končilo vždy napínavo, tak sa vo mne stupňovala zvedavosť.

Keď sa nájde telo slobodnej matky Nel, príde do mestečka jej sestra Jules, aby sa postarala o jej dcéru Lenu. Nel bola počas svojho života v podstate až posadnutá riekou, kde sa našlo jej telo, zaoberala sa záhadnými úmrtiami, ktoré mali s touto riekou súvis. Dokonca o tom písala knihu. Prečo umrela? Spáchala samovraždu?

Pri vyšetrovaní tohto prípadu sa dej točí okolo rôznych postáv - susedov, učiteľov, policajtov, veštice, atď. V malom mestečku každý každého pozná a každý skrýva svoje tajomstvá.

V závere som tušila, čo sa stalo, ale počas čítania som mala rôzne tipy. Trošku ma mrzelo, že nebolo dotiahnuté, čo konkrétne sa stalo s jednou postavou (nechcem nič prezrádzať, no tí, čo to čítali, isto vedia, ktorú myslím). A práve pre toto som sa rozhodla dať jednu hviezdičku dole.

kitty1113
25.08.2022 2 z 5

Tato kniha se musí přečíst bez odkladu. Pokud se k ní budete vracet, zapomenete, kdo je kdo a jak už tady zaznělo v komentářích, je zde velké množství postav a naprostý chaos, kdo ke komu patří. I ten způsob psaní mě neoslovil, ale protože se nevzdávám, dočetla jsem až do konce. Už nikdy více nic od této autorky.

MiraRunaway
23.08.2022 2 z 5

To bylo koncentrované utrpení. Velké množství postav z nichž není sympatický nikdo. Každou kapitolu vypráví někdo jiný. Musela jsem si udělat tahák kdo je kdo. Ve finále mi bylo jedno kdo umřel,proč a kdo to udělal. Jen jsem to už chtěla mít za sebou. Dvě hvězdy aspoň za popis prostředí a atmosféru obce u řeky.

Majký_
05.08.2022 4 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihu, ve které by se ve vyprávění příběhu střídalo tolik postav. Z počátku to může čtení lehce zkomplikovat, ale kniha si díky tomu drží napětí. Navíc brzy zjistíte, že žádné z výpovědí nelze stoprocentně věřit, což vás bude nutit číst dál a dál. Příjemné překvapení.

Marla
31.07.2022 2 z 5

Čistě destilovaná deprese, pardon, ale to nešlo číst.

Vlcice72
31.07.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle. Za mne to nebylo špatné. Takový střed, i mezi autorčinou Dívkou ve vlaku a její poslední knihou Pomalu hořící oheň.

darbujan8924
22.07.2022 1 z 5

Přítelkyně byla nadšená a že se mi to prý bude určo líbit.
No udělala si ze mě solidní prd.. :)
Po 7 kapitole jsem to vzal .

Valdora
08.07.2022 4 z 5

Asi v polovině knihy už jsem tušila, kdo je vrah, ale i tak jsem dočetla. Více se mi líbila Dívka ve vlaku.

Čmeláček
19.06.2022 4 z 5

Tato kniha se mi líbila o něco míň než Dívka ve vlaku, ale pořád ještě to bylo dost dobré počteníčko :).

andrea0221
06.06.2022 2 z 5

Knížku jsem četla nadvakrát, napoprvé jsem ji do knihovny vrátila, protože totální chaos v postavách, pak se mi dostala náhodou do ruky podruhé, tak jsem jí dala druhou šanci, no zmatek v postavách byl stejný, ale přelouskala jsem ji nakonec celou, podle mne by ji člověk musel číst 2x, aby v tom měl trošku jasno. Bylo to náročné čtení, žádné pohodové, které vás unáší dějem a vy hltáte vlastně detektivku. Takže nic moc.

Mandy412
02.06.2022 2 z 5

Dívka ve vlaku mě bavila, ale tady jsem se ztrácela v postavách tolik, že jsem si musela napsat kdo je kdo a kdo co s kým. Děj mě moc nebavil a zápletka byla taky nic moc, ale nakonec jsem knihu dočetla.

ErčaV.
31.05.2022 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Ze začátku jsem si myslela že knihu ani nedočtu, ale dala jsem jí šanci. Konec byl zajímavý, ale celkově byla kniha slabší. Veliké plus za takové prolínání osudů, člověk musí i zapojit mozkové závity.

kleozpatra
29.04.2022 2 z 5

Po Dívce ve vlaku mírné zklamání, ale stále dobré, protože dobře napsané. Jen kdyby Z vody tak netrčelo, jak urputně Paula Hawkins toužila zopakovat velký třesk.

TeriLoch
07.04.2022 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, velmi čtivá a napínavá! Zajímavé téma a líbily se mi i příběhy z minulosti, které to udělaly ještě zajímavější. Jednu hvězdičku jsem odebrala pouze kvůli zmatku v postavách. Postav bylo strašně moc a ze začátku jsem se musela často vracet, abych věděla o koho jde. Jinak knihu určitě doporučuji!