Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2569 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Margerite
01.04.2022 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Z knížky jsem nadšená, podobně jako z Dívky ve vlaku. Krásný jazyk, v tomto případě musím pochválit skvělý překlad, který využívá různé roviny jazyka, a kde je vulgarismus, tam opravdu sedí, a mladí nemluví jako starci nad hrobem a naopak. Perfektně zpracovaná psychologie postav, žádné černobílé vidění, vsadím se, že se v někom najdete, stejně jako já, alespoň částečně.

Na audiozpracování jsem si musela chvíli zvykat. Každou postavu mluví jiný herec a to bylo pro mě poprvé. Většinou jsem vždycky měla knihu načtenou jedním hercem, výjimkou byly čínské thrillery Petera Maye, kde jsou dva vypravěči. Ale po chvíli jsem se přizpůsobila a nakonec si to moc užívala, protože všichni herci byly naprosto skvělí a postavy díky nim ožívaly.

Nechápu, proč je kniha na Databázi tak strašně podhodnocená, za mě 4,5 hvězdy, kvůli podhodnocení zaookrouhluju nahoru.

Naďa2411
14.03.2022 2 z 5

Tak tato kniha mi nesedla. Měla jsem zmatek v postavách, protože se jmenovaly podobně, nevěděla jsme, kdy je současnost a kdy minulost, co je sen a pouhá fixe. Každopádně se potvrzuje, že pokud se něco stane, má se o tom mluvit, pak dochází k tomu, že některé věci jsou nedořešeny a trápíme se tím i zbytečně. Nevyřešené tajemství dvou sester, které si nestihly říci.....Dávám pár bodů, protože mám vodu ráda a jsem vášnivá plavkyně, i když po přečtení nevím, zda- li bych si teď šla zaplavat.

čika
13.03.2022 4 z 5

Mojmu hodnoteniu trochu pomohlo audiospracovanie, pocuvala/citala som kombinovane,podla aktualnych moznosti. Nahodou, celkom neotrely namet a aj podarena psychologizacia,na prvotinu super,za mna lepsie ako Dievca vo vlaku.

Lenyaa
09.03.2022 4 z 5

Autorčina předchozí kniha "Dívka ve vlaku" se mi moc líbila a tak jsem i od této knihy měla velké očekávání a musím říct, že jsem spokojená. Ze začátku mi tedy dělalo trošku problém, vyznat se ve všech postavách z jejichž pohledů je příběh vyprávěn - měla jsem v nich opravdu guláš, ale postupně jsem se zorientovala...
Kniha je plná napětí a zajímavých postav a vy (tedy já určitě) do poslední chvíle nevíte, kdo je za činy zodpovědný a tak se mi to líbí .. Těším se na autorčinu další knihu.

Burák
27.02.2022 3 z 5

Líbil se mi začátek a styl vyprávění, jenže nakonec tomu nějak došel dech a šťáva a já se do dočtení musela hodně nutit.
Oceňuju, že vyřešení všech případů mě dokázalo překvapit, ale jinak je to bohužel spíš jen taková nafouknutá marketingová bublina.

Charmedka
25.02.2022 2 z 5

Příběh se rozjížídí hned na začátku, ale bohužel ten rozjezd trvá vlastně až do úplného konce. Kapitoly jsou krátké a každou vypráví jiný obyvatel městečka. Člověk jim sice díky tomu nahlédne do hlavy, ale nemyslete si, že díky sousedům odhalíte motivy. Co postava, to jiný pohled na věc, jiné informace a těch postav je tolik, že ani na konci jsem neměla potuchy, kdo je vlastně kdo.

Navíc všechny ty postavy byly takové nijaké, charaktery byly tak špatně propracované a vlastně celkově celé to pojetí knihy není vůbec dobré.

Kniha určitě má potenciál, ale vyprávění nemá pořádně hlavu, ani patu a je napsáno tak nezáživně, že Vás vůbec nenutí ani číst dál, abyste věděli, co bude. Vlastně je Vám to naprosto jedno.

Michelleee
18.02.2022 3 z 5

Zdlouhavé a méně napínavé než Dívka ve vlaku. Nebylo to špatné, ale jedno přečtení stačilo. Znovu bych číst nemusela. Koupila jsem kvůli hezké obálce.

Tess.96
15.02.2022 5 z 5

Od přátel a i v recenzích jsem hodně četla, že tahle kniha není tak dobrá jako Dívka ve vlaku. Já si dovolím nesouhlasit. Do vody se mi líbilo strašně moc a o dost více než autorčina prvotina. Ano, na začátku je trochu více postav a je potřeba se pořádně zorientovat, kdo je kdo, abyste se mohli pořádně zabrat do příběhu s tím souhlasím. Navzdory tomu se mi ta kniha pořád líbila víc než Dívka. Líbila se mi ta postupná a pomalá gradace napětí, které se objevovalo s příběhem i mezi postavami. Líbilo se mi, jak autorka zpracovala konec knihy. Jsem prostě z toho příběhu nadšená.

Cathlin
03.02.2022 4 z 5

Trochu složitější se zorientovat v postavách, ale líbilo se.

Kacaba57
23.01.2022 odpad!

Jedna z mála knih, které jsem odložila. A to jsem se snažila...

VeruMalfoy
02.01.2022 4 z 5

Už od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah, ale i tak mě konec velice mile překvapil, protože jsem takové završení nečekala i přes správné odhalení vraha. Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu různých postav a líbilo se mi i to, jak se vzájemně doplňovaly, ale neopakovaly. Knížku jsem přečetla za jeden večer.

Dolik13
20.12.2021

Stačila mi necelé jedna třetina audioknihy, abych skončil. Nebudu dávat tedy žádné hodnocení, protože by to bylo neobjektivní, nicméně...

I přesto, že audiokniha je velmi dobře namluvená, a to rovnou 8 dabéry, tak mi autorčin styl vůbec, ale vůbec nesedl. Bojoval jsem s ním od první stránky a po krátké době jsem zapomněl kdo je kdo a o co tam vlastně jde. Asi nejsem ta správná cílovka. Někdy si možná audioknihu pustím znovu a třeba to bude jiné, ale teď ne.

babicka_amalka
10.12.2021 2 z 5

nijak nenadchlo - zřejmě nejsem autorčina cílová skupina (stejně se mi nelíbila tolik vychvalovaná Dívka ve vlaku); po další knížce autorky zřejmě už nesáhnu;

Faila
28.11.2021 3 z 5

Trochu zmatek, trochu nadbytečných informací a jako celek mě to nijak neuchvátilo.

Arkagas
26.11.2021 1 z 5

Druhá kniha od autorky Dívky ve vlaku, která se stala fenoménem. Nečetla jsem ji, neviděla jsem ani film a tak nemohu soudit předešlé dílo, ale když jsem viděla Do vody na Bokktooku za 29,- Kč, neodolala jsem a těšila se na skvělý, svižný thriller. A opak je bohužel pravdou. Jestli něco Paula Hawkins skvěle umí, tak je to psát o ničem xy stran. Tuhle knížku jsem přetrpěla a to doslova - četla jsem ji přes týden, musela jsem přeskakovat strany a nezanechala ve mě absolutně žádný dojem. Aneb jak příběh o sebevraždě, která byla úplně zbytečná a o tom, co si o ní myslí ostatní z vesnice roztáhnout na 416 stran drobným písmem. Ta kniha mě neoslovila absolutně ničím bohužel a už jí zaplaťpánbůh nemám ani doma. Chápu, že někteří to mohou považovat za skvěle propracovaný thriller, mě to absolutně nesedlo a další její knihy rozhodně vyhledávat nebudu. Ale 100 lidí, 100 chutí :)

tulip131
18.11.2021 1 z 5

Těžké čtivo, ne pro obsah, ale pro zvolený styl psaní, pro mě těžko uchopitelný, nezačetla jsem se. I příběh byl slabší, čekala jsem od knihy víc.

Belanna
11.11.2021 2 z 5

Tentokrát bohužel, knížka takřka o ničem.

PetraDD
08.11.2021 5 z 5

Bylo to skvele.

Atak
29.10.2021 4 z 5

Tato kniha byla pro mě trochu nepřehledná, což je můj problém nakonec se vše spojilo a pochopil jsem ;)

tami1
27.10.2021 4 z 5

Pro mě příjemné překvapení.
Dívku ve vlaku jsem nebyla schopná dočíst a tak jsem ke knize přistupovala přece jenom s určitými obavami. Ale tento zamotaný příběh mi kupodivu sedl.

Problémem je zpočátku trochu nepřehledná spousta postav, ale časem jsem se zorientovala. Líbila se mi různorodost charakterů a skvělá ponurost městečka.