Do tmy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh osamělé, nemocné ženy, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, má od počátku nádech apokalypsy. Děj se posouvá kupředu pomocí detailně propracovaného „plánu sběru“. Konstantou je pak úterý, výkupní den, kdy hrdinka nedočkavě navštěvuje výkupnu. I přes pomalé, zdánlivě nevzrušené tempo probublává pod hladinou podivný neklid. Rafinovaný styl nás kapitolu po kapitole vtahuje hlouběji: hlouběji do staré půdy, hlouběji do prokletí sběru bylin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240709/do-tmy-hVO-240709.jpg 4.2797
Série:

Do tmy (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (248)

Kniha Do tmy

Přidat komentář
KanWay
13. června

Pro mě osobně docela čtivé, melancholické dílo, vyprávějící děj pomalejším způsobem... ale osobně to není úplně můj šálek čaje. Ve své kategorii je ale prvotřídní a i když jsem se některé stránky trochu nudil, celkově mě kniha upoutala a rozhodně mi v hlavě zůstane dlouho!

martineden
07. června

Toto bylo pro mě zjevení a knihu řadím mezi své nejoblíbenéjší.

wiix
04. června

Veľmi citlivé a melanholické dielo, úplne uveriteľné, nabáda na zamyslenie o krehkosti a inakosti ľudského vnímania, o dôležitosti cítenia a vnímamia, o akčnom a povrchnom žití. Zároveň je možné v hlavnej postave badať nástup depresie a závislosti na všetkom, čo človeka znecitlivie, pretože život je zložitý, nevyriešiteľný a niekedy aj bolestný.

Majah68
01. června

Příběh bolavý jako jméno autorky.
Deprese, trudomyslnost, smutek, spousta bolesti, houževnatost, úterý, vlastní svět, nitro osamělého člověka, výkupna.
Na začátku mi byla hlavní hrdinka strašně nesympatická, až mě překvapilo, jak silné emoce ve mně vyvolávala. Tolik zapšklosti, načuřenosti a negativismu. Postupem času ten pocit slábl.
"Nakonec bolest povolí i v ruce, která byla zlobivá."
"Celé tělo mám modré (oči jsem měla modré odjakživa, ty nepočítám)."

J&B
19. května

Tato kniha je jedna velká deprese, až mě bylo hlavní hrdinky místy líto.Výborně napsané, zajímavé, doporučuji.

Vilma232
06. května

..Mě ani nemá kdo doprovodit. Povedlo se mi to, na čem jsem léta pracovala. Vypudila jsem ze svého života veškeré známé. Týdny už existuju bez lásky a citu, kupředu mě žene jen podivný mamon. Peníze v tom roli nehrajou, možná to bude spíše rodinné prokletí...
Po Houbařce další žena s nemocnou duší, teď si budu muset od takových postav odpočinout.

sar.janurova
04. května

Od této knihy jsem možná očekávala víc, než jsem měla. Profesor literatury mi řekl, že je to jedna z jeho oblíbených, že se mu moc líbila. Já už si ale za takovým názorem nestojím. Na jednu stranu se mi moc líbila část, kdy se Anna věnovala květinám. Na druhou stranu už mě ale přímo nudily části, kde Anna mluvila s ostatními lidmi. Kniha se mi ale i přes toto pohoršení nečetla nijak těžce, právě naopak, což opravdu oceňuji. Jen to zřejmě není můj šálek kávy. Dojmy jsem po přečtení měla takové, že mě kniha neurazila, ale naopak ani nijak nenadchla.

Peřinka
29. dubna

Na tuhle knihu musí být člověk v určitém rozpoložení... každopádně jsem si během čtení chtěla hned několikrát natrhat bylinky :)