Do svítání tvá

Do svítání tvá https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71920/bmid_do-svitani-tva-PLL-71920.jpg 5 343 55

Hrabě Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk. A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samanta Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samanta vypoví arogantnímu hraběti válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené. Samanta pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství – a rozkoše – je nejlepší odhalovat v temnotě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Yours until dawn , 2004

Senza Jenka
29.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Líbil se mi ten vývoj vztahů... Jak do všeho zatáhla i personál. Scéna hry na slepou bábu byla nádherná. Trochu mi chybělo hlubší prokreslení jeho rodiny a také důvodů, proč ho Cecily opustila.
Měla jsem jen zmatek ve vzhledu - při prvním popisu měl tmavě plavé vlasy a na konci měl tmavé vlasy... (chyba v překladu?)
Jinak mě to bavilo.

LuckaK.088
05.09.2023 4 z 5

Tak do 3/4 knížky jsem si říkala, že dám 5 hvězd. Skvěle jsem se bavila, děj neskutečně ubíhal, chemie hlavních postav úžasná, vtipné dialogy, nešlo přestat číst. Závěr knížky mi ale úplně nesedl, přišel mi zbytečně překombinovaný a natahovaný. Každopádně určitě stojí za přečtení a mohu jen doporučit.

Atara16
22.05.2023 5 z 5

Jednoduchá oddechovka na odpoledne.

Ála1968
05.03.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh.Jen mu něco chybělo.

Bmisarova
01.02.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, krásný příběh.

johana3160
30.12.2022 4 z 5

Hezka, klasicka zapletka, dobre provedeni. Pekna oddechovka.

Petra-1
05.10.2022 5 z 5

Krásný a originální příběh. Našlo by se pár věcí, které mi přišly nelogické a některé trochu hloupé. V rámci žánru si ale zaslouží pět hvězd.

Ms.Floyd
25.02.2022 5 z 5

Tak tahle knížka si plně zaslouží tak vysoké hodnocení! Krásný příběh, ale hlavně perfektní chemie mezi hlavními hrdiny. Ty jejich slovní přestřelky byly absolutně top ️

Marci_Vaj
23.12.2021 5 z 5

Jednoduché, ale tak krásné :) není co dodat…to se povedlo :)

mariva
05.12.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaný romantický příběh s humornými i vážnými situacemi.

katkaq
21.04.2021 4 z 5

Já jsem moc spokojená. Překvapivá zápletka. První půlka knihy byla prostě dokonalá a měnící se vztah mezi Gabrielem a Samanthou byl osvěžující.

illca2
13.02.2021 5 z 5

Tak tento příběh byl super. Čekala jsem nudu, ale knížku jsem doslova zhltla. Od autorky už mám přečtenou nějakou knížku, vždy mě překvapí originálním příběhem. Zde opravdu zasloužené hvězdičky.

Radka1727
07.01.2021 4 z 5

Na harlequinku docela slušnej "level". Zajímavé odhalení a rozuzlení. Epilog mohl být propracovanější....

Nibiru
06.07.2020 4 z 5

Velmi dobrý námět ke zpracování, vylíčení hlavních hrdinů je úžasné, jejich vzájemný boj "kdo z koho" je místy velmi humorný, že se člověk z ničeho nic musí začít prostě chechtat, a pak zase zvážní o pár odstavců dál.... Jako obvykle titulní stránka knihy je nemožná, kdy hlavní hrdina nemá blond vlasy, ale tmavé.... Já nechápu, proč to vydavatel neumí pohlídat....
Souhlasím s názory níže, že některé scény byly přitažené za vlasy, ale tímto je autorka typická (viz. krvácení z tepny), anebo to, což podle mě knize na závěr uškodilo, že by Gabriel, tak zkušený muž a milenec, a navíc když měl namísto zraku,o který přišel, ostatní smysly mnohem citlivější, nepoznal, že v posteli má jednu a tutéž ženu?? Tomu jsem prostě neuvěřila. Ale jinak je kniha opravdu pěkně čtivá, Gabriel je vylíčený fantasticky, ať už jako morous nebo jako uzdravený hrabě, no a postava Samanty jako opatrovnice se mi taky líbila. Zápletka je zpracována dobře, protože člověk opravdu netuší, jak se věci mají, akorát ten závěr mi přišel trochu křečovitý a jakoby moc zestručnělý, což knížce uškodilo. Proto dávám čtyři hvězdy.

luci2
04.06.2020 5 z 5

Och, to byla nádhera. Moje srdce plesa nad tímto kouskem. Užila jsem si kazdou stránku tohoto příběhu s radosti a vášni jakou projevovali Samantha a Gabriel.

lucie.dc
21.01.2020 5 z 5

Az na nejaky ten nesmysl, ze si prerizne tepnu na krku a za pul hodiny porad jeste zije a dokonce i mluvi... super cteni, precteno jednim dechem, zasmala jsem se a moc se mi to libilo, opravdu povedeny dil. Tuhle knizku si urcite poridim do sve male knihovnicky, at se k ni muzu zase vratit.

Erinien
08.11.2019 4 z 5

Divila jsem se, proč kniha má tak vysoké hodnocení, asi do půlky knihy to byla moc milá a sympatická harlequinka ale pak zvrat a něco co knihu posunulo o hvězdu víš.

DUNIKO
01.09.2019 5 z 5

(SPOILER) Tak to nemělo chybu. Přiznám se že mě vůbec nenapadlo že by Samanta a Cecily byli jedna osoba.Moc krásné.

petraj30
01.08.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších nebo možná nejlepší historická romance od Teresy

vcielka
18.03.2019 5 z 5

Tak toto bolo skvele. Historicka romanca v ktorej som netusila az do odhalenia ani len okrajovo zapletku a rozuzlenie :) Nepredvidatelne a krasne citanie :) A ten zaciatok super. Kym autorka nenapisala ze je slepy ani som na to neprisla a pritom vsetky indicie sedeli a bolo to zabavne.