Do svítání tvá

Do svítání tvá https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43369/do-svitani-tva-43369.jpg 5 343 55

Anglie 1806. Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk. A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené. Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Yours until dawn , 2004

michaela8804
07.08.2018 5 z 5

Zhltala jsem to za jeden den. Musím uznat, že je to povedený příběh. Překvapilo mě, že v podstatě téměř do konce nevíte, kde se Samantha vzala a odkud je a a kdo je bez jakýchkoli náznaků. Všechno se začíná rozplétat až později. Mám pocit že v knize není úplně jasně uvedené, proč vlastně Cecilly udělala to, co udělala a Samantha taky. Epilog je taky takový otevřený a nic neříkající. Ale bavilo mě to, podle mě to stojí za to.

janqa410
30.03.2018 5 z 5

(SPOILER) Hned na úvod mohu s jistotou říct, že tento příběh je nutno zařadit mezi jeden z nejlepších z pera Teresy Medeiros.
Lehký, čtivý, zábavný, plný vtipných scén a kdo by to byl řekl, i plný lásky. Líbí se mi jak Teresa pojala popisy nejen Gabriela, který byl naprosto úchvatný, ikdyž ze začátku, kdy Samantu schválně trápil, tak zralý na pár facek, ale také samotná Samanta/Cecily, byla vylíčená velmi přesvědčivě. Stal se z nich naprosto dokonalý pár, který toho společně spoustu přestál, přesto že se Gabriel opravdu projevil jako zhýralec a záletník a v jednu chvíli na okamžik miloval dvě ženy najednou. Naštěstí se i přes jejich nezkrotné duchy, na svoji vyvolenou příliš nenašval, ikdyž za její, dalo by se říct nevinnou lež, by ji měl ještě vášnivě potrestat, což možná i udělal. Nicméně pokud bych opravdu věřila, že platí pořekadlo: "Nechť Vám to pán Bůh oplatí na dětech", začínám být přesvědčena, že děti tohoto sympatického páru, jim vše vrátí stonásobně, protože to musí být neuvěřitelní malí ďábli.

lenka9778
16.03.2018 5 z 5

Knížka mě potěšila, četla se dobře, nenudila. Musím ale vyzdvihnout popis hlavního hrdiny. Hlavně vzhledově, bych si takového představovala v každé knize. Pro mě naprosto dokonalý.

ketvin
07.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Úžasné vyvrcholení příběhu ... Vtipná, napínavá, nepředvídatelná (tedy trochu :)) kniha s dobře popsanými hrdiny. Samantha člověka překvapí, Gabriel ukáže jaký je formát :)

karamelka57
02.10.2017 5 z 5

Bohužiaľ som sa o to veľké prekvapenie pripravila tým, že som si komentáre prečítala vopred.... ale aj napriek tomu to bol nádherný príbeh.. Kým Samanta od Gabriela neutiekla, chcela som túto knihu považovať za najlepšiu, akú som doteraz prečítala v tomto žánri... záver by som ale asi uvítala nejak inak.... aby sa to celé rozuzlilo iným spôsobom... ale aj tak fajn. Knihu som prečítala za pár hodín...

Helena2188
23.09.2017 5 z 5

Tak ta se mi líbí moc.Vůbec sem nečekala kdo je ona.Hezké.

účetní
28.08.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, děj stojí výhradně na krásně se vyvíjejícím vztahu mezi dvěma hlavními postavami, oběma moc sympatickými, nic vedlejšího tam není, a přesto se kniha hezky četla, pěkné a vtipné dialogy, krásná čistá romantika a láska. Konec mě hodně překvapil, také jsem netušila tajemství Samanty. ( Také mám knihu S vikomtem v ložnici, tak jsem zvědavá jaká bude v porovnání s touto ).

Edice
19.07.2017 5 z 5

Kniha je opravdu zdařilá. I já jsem četla knihu této podobnou tématem slepého hlavního hrdiny (S vikomtem v ložnici) a dávám za pravdu ostatním. Do svítání tvá, je o něco propracovanější. Autorka si s hrdiny opravdu pohrála. Ať už s jejich dialogy, tak s charakterovými rysy. Stejně, tak bylo dobře vykresleno prostředí. Kniha neustále táhla dál a nepřestávala bavit. Dostalo se mi i dávky napětí, především ke konci knihy, a dobré zápletky.
Líbilo se mi, jaký byl rozdíl mezi hlavními mužskými hrdiny této a výše zmiňované knihy. V této knize byl hrdina na začátku, jako zraněné zvíře zavřené do klece, které bylo nutno uzdravit. V druhé knize byl hrdina klidnější, smířenější se svým osudem a z části obklopen rodinou, které nechtěl jakkoli zavazet. Ocenila jsem i to, že v této knize hrdina se svým zrakem skončil jinak než ve druhé zmiňované.
Téma bylo stále originální a podané odlišně, takže každá z knih má to svoje. Za mě má Do svítání tvá 5 zasloužených *. ;)

Michalka98
20.05.2017 4 z 5

Příjemná oddechová četba. A opravdu o něco lepší než dílo S vikomtem v ložnici, které má podobnou tématiku. Tato kniha má propracovanější příběh a charaktery. Našla jsem sice v knize pár míst, která mi přišla poněkud zvláštní (kdo četl, tak je určitě taky najde :) ) Byla to dobrá četba, četla jsem spoustu lepších knih, ale odpočinula jsem si :)

tyrone5
07.03.2017 4 z 5

Navzdory opravdu kýčovité obálce a mé nelibosti v historických románech pro ženy musím říct, že mně kniha opravdu bavila. Krásné vykreslení hlavních hrdinů, humorné scény, napětí a především překvapivý závěr byly obzvláštněním oproti klasické červené knihovně. Hvězdičku strhávám pouze za ty klasické výrazy jako "roztála touhou"

Da7nd1
03.02.2017

Nejlepší kniha, co jsem četla, je tam všechno, láska , zloba, hřích, dobrodružství, no prostě paráda 5 hvězdiček

Danulka11
16.11.2016 5 z 5

Jedním slovem nádhera!!! Opravdu doporučuji, věřím, ze kniha se bude líbit :o)

ptavichripkaa
09.10.2016 5 z 5

Po této knize se ze mě stala fanynka knih od Teresy Medeiros. Krásný příběh s happyendem jsem zhltla za večer, prostě se nedalo odtrhnout.

Etule
18.06.2016 5 z 5

Kniha čtená podruhé a stejně mě dostala jako poprvé. Krása.

vivalamuff
07.05.2016 5 z 5

Závěrečné rozuzlení na konci nemělo chybu. Bylo to pro mě strhující překvapení. Kniha je opravdu moc hezká, předčila mé očekávání.

moudivlacek
12.02.2016 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to bude tuctová kniha, ale hned první setkání hlavních hrdinů mne vyvedlo z omylu. Jiskří to mezi nimi od prvního setkání, oba dva jsou sví, každý má svým způsobem pravdu. Sice jsem tušila, kdo je hlavní hrdinka, ale její chování na konci překvapilo. Doporučuji jako skvělé odpočinkové čtení. Já po této knize určitě ještě někdy sáhnu.

Barbora H
27.01.2016 4 z 5

Od této autorky jsem čekala něco trošku víc, ale tak už jsem četla i horší - něco se mi tam nelíbilo na chování hlavního hrdiny, každopádně mě nejvíc vadila trošku nuda v celé knížce... Ale tak v globálu - dalo se to ...

Tynyton
13.01.2016 5 z 5

Jeden z mála historických románů, který jsem si přečetla vícekrát. Většina historických románů jede podle podobného scénáře, zde se setkáváme s trošku jinou dějovou zápletkou. Za mě moc zajímavý příběh, sympatičtí hlavní hrdinové. Mohu jen doporučit.

sarka1893
25.08.2015 4 z 5

Pro mě jedna z nejlepších od této autorky. Ráda se k ní vracím.

havrmoni
24.05.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Krásná,vtipná a romantická, prostě úžasná. První kniha od této spisovatelky a hned taková pecka. Určitě zkusím další a doufám,že i po jejich přečtení mi unikne zasněné wow ☺. Proto tyto knihy čtu.