Do světa na zkušenou čili O cestách tam a zase zpátky

Malá rukověť k trilogii J. R. R. Tolkiena Hobit – Pán prstenů – Silmarillion & k (ne)pohádkám. Knížka o zasvěcení četbou, o příbězích jako látce mýtu a povaze skutečnosti. O vzniku a vrstvách Tolkienova světa. O cestě k dospělosti, která neruší dětství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192327/do-sveta-na-zkusenou-cili-o-cestach-192327.JPG 4.415
Fantasy, O literatuře
Vydáno:, Hrnčířství a nakladatelství Michal Jůza & Eva Jůzová

qwill
16.01.2016

„Toto zamyšlení je určeno těm nejšťastnějším. Těm, kdo prošli Tolkienovou trilogií, ocitli se v jejím světě a kdo se vrátili proměněni. Těm, kdo vykonali cestu tam a zase zpátky. Pokusíme se vyjádřit tuto proměnu slovy. Chceme dát jméno tomu, co se vlastně stalo. Zasvěcení tomu porozumí; vědí, o čem je řeč. Těm, kdo mají tuto proměnu teprve před sebou, nechť toto svědectví dodá odvahy. Těm pak, kterým se to nepodařilo, radím : zkuste štěstí jindy - či jinde. Vytrvejte. Bylo by hrozné pomyslit, že nás nečeká, že jsme svou šanci propásli. Nebudeme-li jako děti, nevejdeme.“

Ikkju
21.09.2011

Výborná kniha, napsaná velmi živě a hlavně s hodně zvláštními, ale pochopitelnými závěry. Stať "Jak se Honza učil latinsky" jsem bral trochu jako vtip, ale vysvětlení vnitřní logiku má...

Zdeněk Neubauer

Zdeněk Neubauer