Do středu Země

Do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459819/bmid_do-stredu-zeme-Ev1-459819.jpg 4 1179 142

Nevyčerpatelně vynalézavý romanopisec vypráví o třech odvážlivcích, německém profesoru mineralogie, jeho mladém synovci a islandském lovci, kteří na Islandu sestoupili na dno kráteru sopky a podnikli odtud krajně odvážnou, na dobrodružství a překvapení bohatou cestu do nitra Země.

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Návrat

Voyage au centre de la Terre , 1864

Disinka
Disinka
09.09.2018 4 z 5

Nikdy jsem uz od ditete nemusela verneovky, nikdy se mi moc nelibily, ale kdyz uz tak jsem zaradila jednu jeho do ctenarske vyzvy...
Pribeh nebyl spatny, jen me to ze zacatku moc nebavilo, pak jsem se zacetla a bylo po knizce :-)
Jedno vim ale jiste, ze pokud nebudu mit neco rad, tak to odlozim na pozdeji - treba k tomu nastane cas pozdeji :-)

kiki11
kiki11
07.07.2018 4 z 5

Cesta do středu Země byla mou druhou Verneovkou a musím říct, že opět nezklamala. Ze začátku jsem se malinko nemohla začíst, ale pak se stala knížka velice poutavou a já prostě musela číst dál, abych se dozvěděla, jak celé dobrodružství dopadne. Verne cestu popisoval tak věrohodně, že jsem měla pocit, jako by tam opravdu byl. Vypravěč to byl vskutku úžasný. :)
Za pomalejší rozjezd a někdy až moc rozvleklé popisy (o vzniku Země, fyzikálních zákonů atd.) strhávám jednu hvězdičku a těším se na další skvělé počtení.

Hotovson
Hotovson
07.05.2018 5 z 5

Skvělý! Verne opět nezklamal. Knížky od něj bych moh číst pořád. Neskutečně mě to baví.

Lessana
Lessana
05.03.2018 5 z 5

Nesmrteľné dobrodružstvo, ktoré ma nadchlo ako dieťa a ku ktorému som sa s nostalgiou vrátila počas niekoľkých minulých večerov, už ako "veľká". Treba povedať, že rokmi nestratilo na svojom čare a ja som si opäť (ani neviem po koľkýkrát) pripomenula netradičný výlet pre vedu zapáleného profesora mineralógie Liddenbrocka, jeho synovca Axela (vtipného rozprávača príbehu) a oddaného, statočného, hoc mĺkveho Hansa - ich sprievodcu nielen Islandom. Opäť sa mi sprítomnila trpezlivá Grauben, inšpirátor cesty do stredy Zeme Arne Saknussemm a jeho runové podpisy... a opäť som zažívala zostup do sopky Snaefell, napínavé scény o nedostatku pitnej vody, nekonečné putovanie i plavbu, elektrickú búrku, súboj pravekých jašterov, údiv nad nálezom rastlinstva, živočíšstva i obyvateľa stredu Zeme - obra, ako aj záverečné vyvrhnutie našich hrdinov z Etny. Trochu nezrovnalostí a nelogiky je maličkosťou v porovnaní s tým, ako autor dokázal a stále dokáže prebudiť čitateľovu fantáziu i zápal pre rôzne vedy a skĺbiť to v pútavom príbehu s rytierskymi hrdinami!

stryko007
stryko007
14.02.2018 5 z 5

Moje první Verneovka, hodnocení možná ze sentimentality. Ale i tak je moje nejoblíbenější.

Morgaine07
Morgaine07
14.02.2018 2 z 5

Vůběc jsem se nemohla začíst.

jani.ruzicko
jani.ruzicko
25.11.2017 5 z 5

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

kapr
kapr
18.10.2017 5 z 5

Vynikající kniha oblíbeného autora, s náhledy do historie planety.

brodequin
brodequin
11.10.2017 5 z 5

Knihu jsem četl jenom jednou, ale rád bych někdy znovu. Nejvíce mám naposlouchanou audio verzi, kterou jsem poslouchal stále dokola (Lukáš Hlavica).

MOu598
MOu598
22.08.2017 4 z 5

Četla jsem v srpnu 2012. Podle mých poznámek:
Verne = fantazie.
Na Verna dost útlé, čtení spíš pro děti.
Místy napínavé.
Natočen i film, pěkný.
Trochu o Islandu, ale nelze srovnávat s realitou.
Hezké.

kuba2006
kuba2006
03.08.2017 5 z 5

Hezka kniha ale. první polovina nic moc

Aríka
Aríka
19.07.2017 5 z 5

Nemám moc ráda dobrodružné knihy, ale tady u té jsem udělala vyjímku na základě shlédnutí filmu "Cesta do středu Země." Knihu jsem ani nemusela shánět, protože jsme ji měli v naší knihovničce. Co ke knize říct? Je to klasická verneovka. Kniha se mi četla velice dobře, prože Julese Verne umí velice dobře vyprávět. Kniha je plná napětí, dobrudružství a celý příběh vám doslova ožívá před očima. U knihy jsem se ani jednu stranu nenudila. Všem čtenářům dopořučuji.

konicekbily
konicekbily
14.07.2017 5 z 5

Jako každá verneovka je kniha plná nových poznatků a velkého dobrodružství.

danny_21
danny_21
17.06.2017 3 z 5

Jedna z těch slabších vědecko- fantastických knih pana Verna ( i když v tomto případě jsem měl pocit, jako by to psal nějaký napodobovatel ). Nevýrazné postavy, naivní a jednoduchý příběh, i na sci-fi neuvěřitelné činy trojice badatelů - no alespoň, že jako vždy potěšily krásné původní ilustrace - 50 %

EpicChlubis
EpicChlubis
16.05.2017 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, protože měla dobrý spád a vždy dobrý děj.
Knihu bych doporučil všem kdo mají rádi Vernovky a všem kdo rád čte dobrodružné knihy.
Rozuzlení této knihy se některým čtenářům líbit nemusí, ale závisí to na pohledu na konec.

helena8550
helena8550
25.04.2017 4 z 5

Mám moc ráda Vernův styl a knihu jsem přečetla jedním dechem. Ale kdybych knihu četla v papírovém vydání a ne elektronicky, asi bych po přečtení několikrát zkontrolovala, jestli z knihy někdo několik stran nevytrhl. Jak je to tedy s tím středem Země? A co ten objev dole? To se víc nedozvíme?

kara
kara
08.03.2017 5 z 5

Moje srdcovka už od dětství!

withoutchild
withoutchild
19.02.2017 5 z 5

Klasika. Co dodat.

Nikki.Jukki
Nikki.Jukki
26.12.2016 4 z 5

První dobrodružná kniha, která mě bavila. Do čtení jsem šla s lehkým pocitem nedůvěry vzhledem k názorům, co jsem na autora slyšela a které byly vesměs negativní pro nudnost a neatraktivnost jeho děl. Nevím, jak jsou na tom ostatní jeho knihy, tohle byla pro mě prvotina, ale s názory mých známých se nemohu ztotožnit. Byla tam akce, napětí, milá ironie, humorné chvilky a je pravda, že spousta odborných názvů ze světa mineralogie a geologie, kde jsem se ne vždycky chytala a chápu, že to, spolu s častými dlouhými popisy prostředí, dokáže mnohé čtenáře odradit. Nebránila bych se další jeho knížce.

DonFilipson
DonFilipson