Do Egypta na kole aneb s vlaštovkami za teplem

Na starém kole, takřka bez vybavení, za necelých dvě sta dolarů dojel autor z Přerova až do Egypta a zase zpátky.Jeho devítiměsíční cesta vedla přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Sýrii, Jordánsko a přes egyptské pyramidy až do Luxoru. Domů se pak vracel přes Izrael a jeho kibucy. Kniha o jeho obdivuhodném výkonu však není pouhým cestopisem. Najdete v ní množství poznatků o zemích a o pohybu v nich, o lidech, o možnostech nouzového přenocování a příležitostného zaměstnání......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/102106/do-egypta-na-kole-an-102106.jpg 4.28
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno, Akácie

Kniha Do Egypta na kole aneb s vlaštovkami za teplem

Pawlisman
16.09.2014

Kniha dává hlavní váhu a je to skutečně asi to nezajímavější - povídání z kibuců. Člověk Pavelkovi závidí a hned by vyrazil také. A to je smysl obdobných knih. Přiblížit a nalákat. Já si ihned zjišťoval více informací o izraelských kibucích. Vyprávění se povedlo a lze doporučit.

Paulie
05.03.2012

Když pominu dlouhé odstavce a občasné chyby (obzvláště v čárkách), četla se knížka pěkně. Cenných zkušeností je v ní mnoho.

Miroslav Pavelka
česká, 1974

Kniha Do Egypta na kole aneb s vlaštovkami za teplem je v

dalších seznamech3x