Dny, které změnily svět

kniha od:

nehodnoceno
Dny, které změnily svět obálka knihy

KoupitKoupit eknihu

Dějiny lidstva zahrnují vojenské triumfy i porážky, náboženská zjevení i intelektuální spory, sociální i politické revoluce, vraždy i spiknutí. Některé události znamenaly počátek nové historické epochy, nebo naopak ohlašovaly konec jedné éry. Dějiny jsou plné i méně dramatických událostí i procesů, jejichž význam se ukáže teprve později. Padesát dnů, které změnily svět, mimo jiné vybral autor s ohledem na jejich mimořádný význam a globální důsledky. Přinášejí bezpočet příkladů krutosti lidských tragédií, násilných činů a přetrvávajících předsudků. Ukazují také nezdolnost lidského ducha a jeho touhy po spravedlnosti. Byl to skutečně dny, které změnily svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101830/dny-ktere-zmenily-sv-101830.jpg
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Víkend
Orig. název

Days that changed the world, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Dny, které změnily svět

Mr.Fox
20.03.2015

Tak tohle se moc nepovedlo.. Postrádal jsem klasické knižní zarovnání do bloku (nechápu, koho to napadlo tisknout jinak?!), čeho jsem měl naopak dostatek, byly textové chyby - časování, názvy událostí ad., do očí tak často bijící, které přičítám vině překladatele. Vině autora pak přikládám splašené přeskakování textu a nedodržení chronologické linky jednotlivých kapitol - naprostá nepřehlednost a těžká orientace v textu.

Co se publikace samotné týče, obsahuje chronologicky seřazených 50 světových událostí od roku 480 př.n.l. až po 11. září 2001. Ale to je asi tak vše, co je na této knize zajímavé.. Výběr historických událostí je postaven zejména na válečných konfliktech a atentátech, doprovázených technickým pokrokem a vědeckými poznatky. "Den" je zde pouze záchytným bodem, od kterého se autor dále odrazí a začne popisovat události několika let i desetiletí. Nového není téměř nic, spíše opakování x-krát naservírovaných faktů, doplněných o příliš mnoho datovaných informací.

Zkazilo se toho mnoho, 200 protrpěných stran, které teprve ke konci knihy začaly být svým obsahem a aktuálností trochu zajímavé.

Doporučujeme

Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Hanin kufřík
Hanin kufřík
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši

Štítky

dějiny lidstva politické události biblické události mimořádné události svět a lidé

Autor a jeho další knihy

Kniha Dny, které změnily svět je v

Přečtených1x
Knihotéce3x
Chystám se číst2x