Dnešek je váš, zítřek je náš

Dnešek je váš, zítřek je náš https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89010/dnesek-je-vas-zitrek-je-nas-89010.jpg 3 11 1

Jak napovídá podtitul knihy : Dělnické revolty v komunistických zemích autor v knize mapuje a komentuje protestní akce zaměřené proti komunistickému režimu přímo z řad dělnické třídy, především se ale zaměřuje na situaci v Polsku a na hnutí Solidarita.

nightlybird
19.09.2011 3 z 5

Na malém prostoru je celkem dost podrobně popisována skutečnost, že se dělníci v zemích tzv. socialistického tábora různými formami bouřili a vzpírali budoucnosti "světlých zítřků", jak je u Tigrida zvykem doplněná o bibliografické odkazy. Negativní stránkou je skutečnost, že je zaměřena především na Polsko s jeho Solidaritou a v podstatě opomíjí situaci u nás a v ostatních zemích sovětského bloku i když obecně rozebírá příčiny, které ke konfliktům s vládnoucí mocí vedly. Plzeňskou Škodovku a Maďarsko přesto zmínit mohl.
Lidská paměť je často podobná ementálu, je občas dobré se otočit a podívat se zpátky a v tom je význam této a podobných knih.

Polsko komunismus studie povstání odbory

Pavel Tigrid
česká, 1917 - 2003
1990  90%Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu
1990  73%Politická emigrace v atomovém věku
1990  62%Dnešek je váš, zítřek je náš
2000  77%Na ztracené vartě Západu
2010  77%Mně se nestýskalo

Kniha Dnešek je váš, zítřek je náš je v