Dlouhý pochod

Dlouhý pochod https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415606/bmid_dlouhy-pochod-i47-415606.jpg 4 2516 474

3. vydání Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytýčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Long Walk , 1979

Tereza137
10.01.2022 3 z 5

Pro mě tato knížka byla fakt dlouhá, jak celý pochod ... Někdy to bylo fajn čtení, někdy to byla prostě bohužel nuda a do čtení jsem se nutila. Zajímavý byl začátek a konec, u kterého jste upustili i nějakou tu slzu. Jinak 90% knihy se točilo jen okolo životu soutěžích, tedy Chodců, kteří si vyprávěli své různé životní příběhy atd. Některé příběhy byly silné, některé slabší.

Dávám knížce takové lepší 3*/5... Je to spíš oddechová knížka, u které je občas nějaké to menší napětí. Konec mě celkem ale zklamal, jelikož se mi zdál spíše otevřený a nic okolo hlavního hrdiny, co se s ním stalo potom atd., nevysvětlil...

Karoley
04.01.2022 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila vzhledem ke své zálibě v pěší turistice a i občasné účasti na organizovaném Pochodu.. ovšem nikterak Dlouhém, víc jak 50 km jsem se ujít nikdy nepokoušela a asi bych u toho umřela ;)
První přečtená kniha od Bachmana, asi desátá od Kinga. Příběh mě bavil, během dvou večerů jsem se pročetla do cíle. Něco málo mi tam však chybělo k naprosté čtenářské spokojenosti.

Agatha84
02.12.2021 5 z 5

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem četla tak "hroznou" knihu a zároveň neexistuje žádná jiná, u níž bych si již před 50. stranou říkala, že tohle nezvládnu a hrozně se bála otáčet stránky dál. Čtu opravdu dlouho, dávkování probíhá jen zvolna a postupně, a dnes večer rozhodně dosáhnu finále. Příšerně se bojím... ani k tomu nepotřebuji žádné nadpřirozené zlo, úplně mi stačí to naše obyčejné, lidské...
Neuvěřitelný zážitek.

nicolettkaa
03.11.2021

Dlouhý pochod byl pro mě opravdu dlouhý. Půjdu proti většině, ale mě to prostě nebavilo. Námět a myšlenka zajímavá to ano, ale chybělo mi vysvětlení PROČ?

Witchann
18.10.2021 5 z 5

Mrazivé a precizně "odkrokované". Pocity, které ve mně tato kniha probouzela, se nedají dostatečně výstižně popsat. Perfektní spisovatelská práce. Až Pochod mne přesvědčil, že mám Kingovy "bachmanovky" přece jen raději než jeho "klasiku".

159
03.10.2021 4 z 5

Syrové dílo, které nijak moc nevysvětluje, ale rovnou jde na věc a popisuje bez okolků tuto příšernou reality show. King, jak už to je jeho zvykem, opět bravurdně popisuje lidskou psychologii jednotliivých postav dlouhého pochodu a člověk chtě nechtě k nim naváže vztah a po nějaké době už s nima doslova cítí každý nový puchýř a každou křeč v noze. Jedinou výtku bych měl k závěru knihy, který spíše tak vyplynul, to ale bohužel pociťuji u většiny Kinghových knih...

evvva
01.10.2021 5 z 5

Málokdy mně chybí slova...tady ano. Tenhle King se popsat nedá. Tenhle se musí přečíst. A je fakt,že mě konec rozbrečel,možná k tomu dopomohl i můj čerstvě pos...život,možná,že jsme vlastně všichni na "dlouhém pochodu" a jenom si to neuvědomujeme....zatím....

kallisto
30.09.2021 5 z 5

Ta kniha se mi nelíbila. Ten příběh mě zanechal hnědě frustrovanou. Oslintal mi duši a pak jí ožvýkanou vyplivnul na zem. Bože, jak strašně moc se mi to nelíbilo! Tak strašně, že si to těch pět hvězd zaslouží, krucinál, i když k autorovi s mírnou hořkostí musím poznamenat, že "koně se přeci také střílejí"... Ale podruhé, podruhé už se na tu silnici nevrátím.

markus223
03.09.2021 4 z 5

Běh o život se mi asi líbil více, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Nikdy bych nevěřil, že budu jedním dechem číst příběh o stovce lidí co vlastně jenom jdou po silnici. Co mi tu chybělo byl podrobnější popis toho co vedlo k zavedení takové soutěže a celkově popis těchto "alternativních" Spojených států.

killy
03.09.2021 5 z 5

Pro mě jedno z nejlepších Kingových děl. Moc se mi líbí moment kdy klukům vlastně dojde, že tohle není žádná hra... A pak konec který ve mě nechal obrovskou díru. Jedna z mála knih ke které se vracím a doufám že třeba jednou skončí jinak... Smutná, napinavá, brutální nepředvídatelná. Tady je lepší nedělat si přátele, protože nakonec je to buď on a nebo vy....

DomYell
30.08.2021 5 z 5

Kniha by klidne mohla vychazet s Behem o zivot, jako dvojkniha. Tak odlisne a pritom i tak podobne.

Vlastne je to reality show, ve ktere je jen jeden vitez a jeden prezivsi. 100 borcu, co vyjdou a jdou a jdou a jdou... Stavaji se kamarady, ale i konkurenty. Prohra neexistuje. Krok zpatky taky ne. Jen smrt (99%) a vyhra (1%)

HellFire121
15.08.2021 3 z 5

Klasický King. Při čtení jsem si připomněl, proč jsem jeho knihy přestal číst. Hodně se opakující témata a detailní popisy brutálních smrtí mi opravdu nesedly.

Radoľa
07.08.2021 4 z 5

Úmorný pochod/súťaž sto mládencov, po ktorom môže prežiť len víťaz (aj to je otázne). Čitateľ sa počas neho len v náznakoch dozvie o víťazstve akejsi vojenskej chunty v USA, ktorá nespokojencov odvlieka neznámo kam. Pre ostatných usporadúva nezmyselnú súťaž, kde sa surovo odstreľujú tí, čo nedodržia pravidlá. Okolostojace masy nadšene aplaudujú, uzatvárajú sa stávky na víťaza. A účastníci pochodu odhaľujú svoje motívy a povahy. Stephen King pod pseudonymom sa rozhodol načrieť do temnej strany sveta, ako priznane odhaľuje v predslove.

ivzu77
07.08.2021 4 z 5

Uff...dlouhá cesta, dlouhé čtení a dlouhé přemýšlení...první kniha, u které jsem měla od třetiny nutkání zalistoval v posledních kapitolách, abych věděla, kdo z Chodců je tam na konci. No samozřejmě jsem to neudělala a pochodovala s nimi po té silnici pořád bok po boku. Psychologický rozbor postav byl propracovaný, o každém jsme se dozvěděli potřebné. No bylo to Dlouhé a můj Konec byla Černá postava natahující ruce a Garratyho Běh k NÍ.

baji42
25.06.2021 4 z 5

Musela jsem se podívat na obálku, zda tuto knihu opravdu napsal King. Přišla mi úplně jiná, než knihy, které obvykle píše. Proto ostatně nejspíš ten pseudonym. Je ale stejně jako většina jeho díla depresivní a chmurná.

zvídaváStela
24.06.2021 3 z 5

Ufff, tak tohle byl dlouhý pochod i pro mě. Myslela jsem, že to jejich utrpení snad nikdy neskončí. Ale určitě stojí za přečtení.

Franc
24.05.2021

Cesta do hlubin chodcovi duše. To je to, oč tu běží.

Pro mě bezesporu zajímavá kniha, ale zároveň kniha, kterou nechci hodnotit. Sáhl jsem po ní v nesprávný čas. V čase, kdy jsem jí nebyl schopen věnovat stejnou urputnost, se kterou chodci bojovali o čest být poslední.

Proto jsem šel spíše po povrchu příběhu, místo ponoření se do jeho hloubky, kde by mě více omývala obava, temnota, samota, či strach skrývající se pod slupkou arogance a sebejistoty.

Jak jsem uvedl na začátku, zajímavá kniha, která bude skvělou knihou, pokud jí budete věnovat dostatek pozornosti a vytrvalosti.

MamaKnihomolka
15.05.2021 4 z 5

Bachmanův depresivní příběh se skvělým úvodem autora (miluju jeho úvody– jako kdyby si k vám přisedl starý známý a vyprávěl).
Na této knize je všechno dlouhé – dlouhé kapitoly, jen jdou - nezastaví se a když ano tak je konec – definitivní. Kolikrát mě hrozně bolely nohy a celkově byl pro mě příběh fyzicky náročný. V knize vás vlastně nemůže nic překvapit. Víte, že je to dlouhý pochod a vítěz může být jen jeden, ale ty okolnosti nutí číst dál.
Hodně jsem viděla rozdíl mezi psaním Kinga a Bachmana – Bachman jde rovnou na věc, bez okolků a omáček, nepotřebuje rozsáhlé popisy jako jeho tvůrce King. Příběh je jedna velká deprese, která se vám zažere pod kůži.

Pavčule
12.05.2021 2 z 5

Moje úplně první Kingovka . Byla na doporučení. Upřímně , mě moc nebrala , ale to bylo tím ,že jsem netušila, jak vlastně King píše . Myslím,že zrovna tenhle titul je trochu jiný než klasické Kingovky .

To-z-kanálu
23.04.2021 4 z 5

Působivé a depresivní čtení. Všichni jenom jdou, povídají si a umírají. Dobré dialogy, myšlenky a postavy. Hodně zajímavá a čtivá kniha.