Dlouhý lovec

Dlouhý lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153632/bmid_dlouhy-lovec-153632.jpg 4 66 10

Dobrodružný příběh, odehrávající se v jihoamerické divočině na počátku 20. století. Kniha navazuje na předchozí 2 příběhy - Strýček Indián a Hadí ostrov. Tenkrát byli indiánští náčelníci odhodláni bránit svoji zem a slovo lovce platilo víc než zákon. Na konci sešitu je na pokračování román - „Jaroslav Foglar - Chata v jezerní kotlině” - 7. část... celý text

vernem1850
vernem1850
14.03.2023 5 z 5

Skvělé dobrodružství dlouhého lovce u indiánů kaďuveů.

Šnek86
Šnek86
16.09.2020 3 z 5

Dobrodružné putování s šálkem maté paraguayiskou krajinou spolu s lovci a místními indiány, popisy přírody a života v pralese, včetně charakterů postav, jejich svárů a osudů.

m_martina
m_martina
19.07.2020 4 z 5

Tuto knihu četl syn a potom i já. Líbila se nám oběma, hlavně ilustrace jsou nádherné. Autor prožil dobrodružství, které bychom mu všichni mohli jen tiše závidět.

Luigi1
Luigi1
26.05.2020 5 z 5

Takové druhy knih mě vždy usadí a nepustí,mám rád Friče i malíře Buriana,krásné spojení dvou ikon naší kultury.Kdo má rád tento styl tak vřele doporučuji.

Vendula39
Vendula39
29.05.2019 2 z 5

Kniha mě nijak moc neoslovila, ale bude to asi tím, že nemám ráda moc dobrodružné knížky.

Bear Reader
Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Báječná kniha s nádhernými obrázky mistra Buriana. Jako kluk jsem ji četl mockrát a pak ještě mockrát. Jen ten Karaí mi časem přišel moc kladnej.

tenax
tenax
12.08.2013 3 z 5

Typický Frič, škoda že knih tohoto typu napsal tak málo, vlastně jen tři - tuto, Hadí ostrov a Strýčka Indiána.

pudlik
pudlik
06.05.2013 1 z 5

Daleko lepší a o dost čtivější než Hadí ostrov,dá se to brát jako cestopis pro mládež.Ale rozhodně by to dnes z mladých asi četl málokdo.Já to beru jako výlet do minulosti.

Blue
Blue
21.04.2013 4 z 5

Jako dítě mě to nechytlo. Naučná složka zde výrazně přavažovala nad složkou dobrodružnou, což jsem jako kluk chtěl naopak. Navíc dnes vidím i jiné "nedostatky". Kniha by potřebovala dramaturga, příběh by se měl učesat, být přímočařejší a asi i oproštěný od některých vedlejších dějových linií, které děj zpomalují. Pak by to mohla být knížka i pro malé kluky. Dnes, jako velký kluk, už jsem to ale ztrávil i v této podobě. A rád.

em54
em54
11.08.2012 4 z 5

Kniha mého pozdního dětství. Na rozdíl od knížek Karla Maye jsem ji četl pomaleji, ale dodnes si z ní pamatuji pár důležitých momentů, k nimž se vracím. Mám ale doma jiné vydání, takže snad někdy je sem doplním. Škoda, že není tolik času, rád bych se k téhle knížce ještě někdy vrátil...