Dlouhý černý úsvit

Dlouhý černý úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139282/bmid_dlouhy-cerny-usvit-64d24c6140c9a.jpg 3 79 14

Agent JFK série

Nejdelší noc v dějinách Agentury začíná. Likvidací nejschopnějších agentů se roztáčí kolotoč konspirací, vražd, podrazů i brutálních soubojů. Dochází k prolínání paralelních světů, v regulérní válce v podzemí Švýcarska padají sestřelené Black-Hawky…. To vše je pouhá předehra k rozhodující bitvě o myriády paralelních světů. Hrabě X-Hawk si převedl agenturní heslo „Svůj svět si musíme zasloužit!“ na strohé: „Existuje jen můj svět – a ten si vy nezasloužíte!“ A učinil vše pro to, aby to byla pravda. Dokáže John Francis Kovář a jeho přátelé zachránit Agenturu? A vesmír?... celý text

Hakkon
24.03.2023 4 z 5

Táto kniha je niečo čo som od JFK presne čakal - banger pripomínajúci zbesilú jazdu Mad Maxa, jedna dlhá akčná strieľačka plná mágie, hlášok a akcie. Výborná kniha na dlhšiu cestu vlakom, nadupaná oddychovka. Úprimne nerozumiem nízkym hodnoteniam, nakoľko to skutočne nebolo zlé čítanie. Som zvedavý ako tento reštart bude pokračovať. 4/5

MoniikB
30.03.2022 2 z 5

To že tento díl skončí tak jak skončil bych ještě rozdýchala, ale styl psaní byl hrozný. Nejen že se děj prakticky nehýbal, ale celé to budí dojem dodělávky na poslední chvíli a autorovi tužby se vším nedůstojně skoncovat.

Ingenír
29.05.2021 1 z 5

Nejhorší příběh, který jsem od pana Procházky četl. Totálně zakopal perfektně rozjetou sérii. Pokud to chtěli tvůrci ukončit, rozhodně to nemuselo být tímto stylem.

Rolada88
09.05.2021 1 z 5

Nedočteno

T800
08.07.2018 1 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem celou sérii začal číst až mnohem později, je mi jasné, že touto knihou to nekončí. Lituju ty, kteří si knihy kupovaly hned jak vyšly. Jejich reakce na nesmyslný Procházkův počin bych chtěl vidět. Ta beznaděj, že to opravdu končí a že už žádný JFK nebude, musela být zlá.
Naštěstí pánové Walker a Stalker, asi vidinou výdělků, zase všechno oživili.
Tohle je obsahově nejhorší příběh. Možná i paní Vrbenská napsala něco lepšího než je Dlouhý černý úsvit.
Jsem zvědav, jakým příběhem bude série pokračovat. Už ho mám doma a tak se do něj pustím.

Velká Feferona
19.01.2018 5 z 5

Solidní řežba.
Při čtení jsem měla nespornou výhodu toho, že JFK není žádná moje srdcovka (na to se na projektu podílelo až příliš mnoho lidí) a na tom, jestli bude některá postava žít nebo umře, mi nijak extra nezáleží.
Ale jedno po druhém: hned na začátku jsem chvíli nevěřícně kulila oči. Mám k smrti ráda Pulp Fiction i Quentina Tarantina, ale Mazaný králíček!? A podaný tímhle způsobem? Seriously?
Bohužel, pokud se chci vyhnout spoilerům, nemůžu být úplně konkrétní, takže jen tak obecně: čte se to vcelku dobře, najde se i pár slušných hlášek a je to velmi - velmi - krvavé. Což samozřejmě nevadí, pokud to není na újmu ději, který se ale tady mezi těmi potoky krve, hromadami těl a výbuchy občas trochu ztrácí.
Co se rozuzlení a onoho restartu série týká, budu zlá a napíšu pouze tolik, že něco podobného se mělo udělat už několik dílů zpátky. Ušetřili bychom si pár hodně rozpačitých výkonů.
A ještě poznámka na závěr:
Pokud to chápu správně a mělo se jednat minimálně o uzavření určité kapitoly JFK, dere se mi na mysl jedna věc.
A to bylo jako ono? Mám vtíravý pocit, jako by to končilo dřív, než to vůbec stihlo pořádně začít. A (ať už jinak sýčkuju sebevíc) to je přece jenom škoda. V průběhu času se objevilo několik velmi zajímavých nápadů a slušně našláplých, byť nedotažených zápletek, které teď co? Nejspíš vyšumí do ztracena. Nejspíš nebudu jediná, kdo si připadá trochu podvedený.
Měla bych toho na srdci ještě víc, ale tenhle komentář je už tak delší, než by bylo zdrávo. Každopádně, abych nekončila žalozpěvem, ještě poznamenám, že už jsem se pustila do dalšího, a zatím to vypadá DOST dobře.

P.S. Dala bych čtyři. Pět dávám především proto, že se mi zdejší hodnocení zdá nespravedlivě nízké.

NemmamSlov
17.07.2017 2 z 5

To to ako vazne? Ako ze umre dajme tomu 1 alebo 2 postavy berem, ale toto? Cakal dom uz dlho na tu chvilu kedy sa X-Hawk konecne rozhodne zautocit na agenturu, ale toto bolo da sa povedat az cez ciaru a ak uz chcel nejak skoncit tuto seriu tak to malo skoncit urcite tou to castou. Neviem si predstavit co tam bude dalej a asi si dam od JFK trosku pauzu. Co sa tyka kvality Prochazka nesklamal a konecne trosku popohnal dej, ale ako vravim nepaci sa mi tam ta rezba postav.

Terva
18.12.2016 1 z 5

Výstraha: X-Hawkem připravovaná magická válka měla reálnou šanci na úspěch!
Nutno změnit obrannou doktrínu.
Lidské představitele informovat se zpožděním.

Ve světě Miroslava Žambocha & Jiřího W. Procházky došlo k obrovskému průseru.
Oba spisovatelé chtěli touto knihou celou sérii JFK ukončit a každý si jít svou cestou. Pak si ale řekli, že by to mohla být škoda, ukončovat tak rozsáhlou a čtivou sérii a tak došlo jen k restartu. Bohužel tak vznikla celkem nezáživně smutná kniha, kde jde všechno do „kopru“. JFK od začátku mířil velmi pečlivě na Českou škálu čtenářů a snažil se každému něco dát. A každý chtěl něco jiného. Tato kniha vám dá jen smutek a šílenství. Což možná nechtěl nikdo.

Malá ochutnávka:
Průběžně pálil na ulici a na domy podél ní. Pseudobarokní andělíčci padali s pláčem k zemi. Mramorový prach se mísil s krvavou mlhou vznášející se nad explodujícími lidskými pozůstatky. Střelivo z palubního kulometu nezraňovalo. Likvidovalo. Zasažení se rozlétali v oblacích krve, vnitřností, svalů a roztříštěných kostí.

Kde seš, kurva, Bože, když tě lidi nejvíc potřebují!!!!
Bůh neodpověděl.

Příběh obsahuje dost výstřelů, pár explozí, kupu mrtvých, moc litrů krve, hodně kilo vnitřností, málo vtipu, zmatený děj, pár překlepů, jednu zeměpisnou chybu a nemá to šťávu – vše je moc suché.
Z příběhu je cítit, jak se pan Procházka snaží vše, co nejdříve ukončit. Některým pasážím chybí vysvětlení a u některých postrádám i celé věty, ba i odstavce, pravděpodobně vymazané autorem, aby mohl docílit svých klasických 240 stránek. Vsadím Kováře, že by toto mohla býti kniha o více jak pěti set stránkách, ale jdeme do finále a nečekejte žádná kouzla. Tenhle svět si prostě nezasloužíte.

Díky tomuto příběhu jsem si uvědomil, že je čas, dát si od Johna Francise Kováře trochu pauzu a šáhnul jsem po druhé sérii vytvořené stejnou autorskou dvojicí Žamboch – Procházka a tím je úhlavní nepřítel agentury E.F.. Samotný X-Hawk.

28 příběh ze sérii JFK zatím odložím.

CITÁT – A mělo být ještě mnohem hůř..........

Z dlouhého černého úsvitu jsem vykouzlil třináct (není to nešťastné číslo?) citátů, které by za to mohly stát a vtisknul jsem je mistru „Prohazkovi – Dědkovi“ do profilu.

Musím ještě dodat, že u knihy se nepovedl ani obal na titulní straně. I mistr Vyoral se někdy přeorá a tohle skoro zvoral. Robot nad městem je v nepřirozené poloze vůči ostatnímu ději na obrázku, oba vrtulníky jsou stejné, jen fotomontáží je druhý otočený naruby a špatně je i situovaný nápis názvu knihy. Navíc je barevně velmi nečitelný a ztrácí se v bílém přílivu vybuchující galaxie. Nenalákal by ani nováčka, který by netušil o co se jedná. Obal prostě nedokáže přitáhnou oči.

Není nic otravnějšího, než když vám zřejmý fakt musí připomenout idiot.

OrthoSan
13.09.2016 5 z 5

Naprostá pecka. Četlo se to skvěle. Knihu mi doporučil kamarád a rozhodně jsem neprohloupil. Začínám být přesvědčený, že od českých autorů jsou knihy lepší.

fmash
16.05.2016 4 z 5

Procházka, zřejmě pod tíhou rozhodnutí zlikvidovat všechny oblíbené postavy, tentokrát nepsal frašku, ale celkem seriózní krvavý škvár. Méně je někdy více, takže kromě všudypřítomných popkulturních odkazů zůstalo rozumné množství hlášek, nad kterými se dalo uchechtnout, aniž by svou početností zabraly životní prostor ostatním věcem. Hezky nadčasové vyjádření, tuším Vegovo, "černej, hnědej, žlutej, bílej, domluvíme se s každým, hlavně když to není debil", by se dalo tesat do kamene. Celkově velmi slušné, takhle to Procházkovým příspěvkům do série dle mého sluší nejlépe.

jan7395
26.05.2015 1 z 5

Tohle bylo asi největší zklamání. Poctivě jsem si přečetl všechny předchozí díly, netrpělivě jsem vždy očekával další poodhalení tajemství z hlubin Agentury, a pak přijde tenhle paskvil. Proč musel epický konec Agentury (který dokonce ani nebyl nutný) dostat zrovna Procházka?? Tohle je přesně to, co Procházkovi nejde. Kdyby to napsal Hlávka, Polák, nebo aspoň Žamboch... Procházka jako obvykle každou stránku vrchovatě přecpe akcí a detailním popisem rozstříknutých mozků, a naprosto zanedbává logiku děje. Celá Agentura (cituji: Nejmocnější organizace v celém multiverzu, vlastnící tisíce poboček ve všech časech a paralelních vesmírech) se smrskne na jeden podzemní komplex bráněný čistě jen příslušníky oddělení interrealitního pašování? Kde je ksakru Ultimativní divize, která by dokázala zničit zombálský svět jedním lusknutím prstu? Doufám, že se někdy najde člověk, který napíše sedmadvacátý díl znovu, a tentokrát trochu lépe...

maillen
18.04.2014 3 z 5

S virtuální slzou v oku jsem pohřbívat spolu s JFK jednoho člena za druhým. No, ale už se těším, jak si poradí JFK dál.
Celkově s odstupem času si myslím, že restart byl nutný, ale nejsem úplně přesvědčený, že takhle velký.

tristessa
20.07.2013 3 z 5

Nejspíš jedna z nejslabších knih série...

N10Tikky
28.02.2013 2 z 5

Dávat vysoké hodnocení jen pro to, že jsou skoro všichni vyvražděni a asi to nikdo ze čtenářů nečekal? To fakt ne...
Na cestu do vlaku dobrý a doufejme, že další díl bude zase z těch lepších. :)