Dlouhé stíny

Nový bestseller úspěšné spisovatelky, u nás proslulé fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ, sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy je několik tragických událostí hluboce poznamená a vzájemně vzdálí. Stáváme se svědky jejich úspěchů i porážek až do chvíle, kdy se po letech znovu shledávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170557/dlouhe-stiny-1kE-170557.jpg 4.2228

Růže ze Somersetu (3.)

Vydáno:, Knižní klub

Tumbleweeds (2012)

Kniha Dlouhé stíny

Jessybelle
15.10.2018

Příběh je to pěkný, čtivý i zajímavý, poslední třetina je sice "nejakčnější" ale nejmíň uvěřitelná...ale určitě stojí za přečtení.

hermína14
26.08.2018

čtvrtá hvězda je za dobu, kdy byli malí...to jsem byla zvědavá, co s nimi autorka provede...bylo toho příliš a skoro se to o sebe rozbilo...(spíš konec se rozbil o nadějný začátek)

babsi66
31.07.2018

Začalo to slibně, bohužel v poslední čtvrtině se to zlomilo a jedna tragédie stíhala druhou, až to začalo působit komicky. Což je škoda, protože jinak to mohla být dobrá oddechovka na pláž.

broskev28
11.06.2018

Mne nejvíce oslovil komentář 850 . . . . . . (hrůza - kdo si to má pamatovat?). A jak už bylo napsáno, některé dějové zvraty jsou nevěrohodné, já bych přidala také idealizované postavy. Zkrátka není problém tuhle knihu přečíst - čte se dobře, ale spíše jí uvěřit.
P.S. Je mi přes 50 a představa, že bych začala studovat medicínu, je absolutně nereálná. Právě z biologického principu plyne, že po padesátce - a často i dříve - mozková kapacita slábne, paměť vynechává a mnoho jedinců už v tomto věku řeší první příznaky A. choroby. Jistě, výjimky existují, a Cathy k nim zřejmě patří. Přesto tuhle dějovou linku řadím mezi další málo uvěřitelné situace.

Babo
01.03.2018

První část knihy byla jako návštěva mládí. Přátelství tří mladých lidí , krásných,úspěšných ,kdo by si nepřál takový být.
Dalo by se říct,přátelství až za hrob ,kdyby to v tomto případě nevyznělo cynicky.
Autorka se snažila vysvětlovat věrohodně důvody , proč Trey jednal jak jednal . Trochu mi to skřípalo ,ale pokud by se zachoval jinak , nemohlo by se stát , co se stalo.
Vím,že to vyznívá ani ne tak tajemně jako hloupě,ale nechci,aby další čtenářka věděla jak vše dopadne.
Není to samozřejmě detektivka ,ale spíš psychologický román a ty mám ráda.
A tak i přes některé věci pro mě neuvěřitelné,knihu určitě doporučuji .

hankapimi
25.01.2018

Také jsem při čtení očekávala u některé z hlavních hrdinů románu známou rodovou linii z předchozích dvou dílů, když je tento samostatný díl zařazen nelogicky do trilogie. Příběh byl smutný, zvraty v ději mi připadaly místy křečovité, vysvětlení otěhotnění nepřesvědčivé a postavy smířené se svým osudem, přesto jsem se donutila dočíst...

09.11.2017

Hned na začátku bych ráda upozornila, že tato kniha není pokračováním, případně třetím dílem série Růže ze Somersetu. Jedná se o zcela samostatný příběh. Kniha je dobrá, ale i dost smutná. Místy mi něco málo nesedlo, autorčino vysvětlení ohledně otěhotnění kulhalo na obě nohy a ani Trey mi nebyl zrovna sympatický. Za to strhávám jednu hvězdičku, ale jinak musím uznat, že kniha zaujme a hodně dobře se čte.

Kikina100
07.11.2017

Moc pěkná a čtivá knížka.