Dlouhá země

Dlouhá země https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177381/bmid_dlouha-zeme-y8U-177381.jpg 4 240 43

Dlouhá Země série

Obvykle, když neměl co na práci, naslouchal Tichu. Tady bylo Ticho velmi slabé. Téměř se ztrácelo ve zvucích obyčejného světa. Chápali vůbec lidé v téhle naleštěné budově, jak jsou hluční? Řev klimatizace a počítačových větráků, slyšitelné, ale nesrozumitelné mumlání mnoha hlasů... tohle byla kancelář TransZemského Institutu, což byla paže Černé Společnosti. Anonymní kanceláři, která byla samý sádrokarton a chrom, dominovalo obrovské logo firmy, šachový kůň. Tohle nebyl Jošuův svět. Nic z toho nebylo z jeho světa. Kdybychom šli skutečně ke kořenům věci, on vlastně ani žádný svět neměl, měl je všechny. Celou Dlouhou Zemi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Talpress

The Long Earth , 2012

nithiel
11.12.2013 5 z 5

Osvěžující, čtivé, fenomén Dlouhé Země sice není vykreslen úplně konkrétně, je však asi úmyslem autoru, že se čtenář podrbnosti dozvídá až spolu s hrdiny. Asi mi chybělo více humoru, třeba Pratchettovy typické poznámky pod čarou. Rozpačitě na mě působil závěr, lépe řečeno jeho absence, mám pocit, že to pánové dopsali najednou a nakladatelství jim to rozpůlilo.

ŽabákDokvákal
04.12.2013 5 z 5

Chytré, vtipné a příjemně ubíhající vyprávění. Velmi se mi líbí myšlenka, kolem které se celý příběh točí. K tomu přidejte sympatické hlavní postavy (já si zamiloval Lobsanga!), dobrodružství, vtipné odkazy na současné knihy a filmy a zjistíte, že kombinace Terry Pratchett a Stephen Baxter skvěle funguje! Doporučuji!

Muflonius
18.11.2013 5 z 5

Byl jsem hodně zvědavý na výsledek spolupráce těchto dvou špičkových spisovatelů a musím říct, že po dočtení knihy jsem nebyl zklamán. Sice kniha nepřekypuje pratchettovským vtipem, ale když vyplave napovrch, tak to člověk znalý autora pozná. Baxterův podpis jde taky poznat, jelikož jsem ho četl nedávno, tak mi přišel krásně zřetelný. Myslím, že tato spolupráce splodila velmi rychle se čtoucího potomka. Originální zpracování tématu paralelních vesmírů, které je poslední dobou ve sci-fi už probrané snad ze všech stran. Humor a nadsázka společně s fascinujícím objevováním neznáma.

trollové sci-fi

Autoři knihy