Dlouhá trnitá cesta z pekla

Dlouhá trnitá cesta z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366021/bmid_dlouha-trnita-cesta-z-pekla-0oM-366021.jpg 4 490 93

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson odkrývá postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob. Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku.„Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“- Marilyn Manson... celý text

blonde_elis
blonde_elis
14.11.2018 4 z 5

Velice zajímavé čtení. Odjakživa mě zajímali lidi, kteří se něčím vymykali. Lidi s vlastním pohledem na život, umění, na svět, ti, kteří se nebáli jít vlastní cestou, ať už to stálo cokoliv. Ačkoliv s nimi v mnoha ohledech nemusím souhlasit, kontroverzní osobnosti mě zkrátka fascinují. A Marilyn Manson je jejich králem.

vendul_
vendul_
16.07.2018 3 z 5

Zkráceně - biografie zajímavého, inteligentního magora. Dost vulgární, ale to se dalo čekat. Kniha asi není pro každého, ale jako zajímavost je dobrým rozšířením obzorů a znalostí.

Habana
Habana
08.07.2018 5 z 5

Vulgární... já tak nějak nechápu, proč někdo plácá energii na toto slovo, aby vystihl Mansona. Vždyť to má ve jméně. Marilyn Vulgární Manson. Je to obdobné kdybych řekla o Bibli... tahle kniha byla vážně svatá.
No ale jádru pudla... Mansona. Je fajn, že něco takového vylezlo na povrch. Upřímně mi přijde, že ten člověk je prostě magor a je to dobrej magor. (A tady řeknu... já magory vážně moc ráda.) Manson nedělá umění, Manson je uměním. Ten kdo ho nechce pochopit jej nepochopí a ten kdo jej chce pochopit ho taky nepochopí.
Za mě je kniha takovou sondou do života, který bych nechtěla vést. Ve výsledku je to samota, která nás nutí se vrhnout do propasti. Manson se vrhl do propasti, která ničí lidi... on se tam stal králem.

BlackJeffy
BlackJeffy
08.07.2018 5 z 5

Zvrhlé, vulgární, temné, dechberoucí - přesně jako Manson.

tomaserd
tomaserd
17.06.2018 5 z 5

Nejlepší biografie kterou jsem četl :)

GOD-Complex
GOD-Complex
17.06.2018 4 z 5

Konecne jsem se k tomu po letech dostal. Prekvapive chytlava a ctiva autobiografie, ktera me po vetsinu casu vylozene bavila, Manson je sice kapku magor, ale zajimavy magor. Preferoval bych trochu vic zamereni na samotnou hudbu a min drogovych silenosti z turne, ale to by pak nemelo potrebne shock values pro cilove publikum. Skoda, ze to zachycuje jen zacatek MM kariery okolo alba Antichrist Superstar, chtelo by to pokracovani, jsem si jisty, ze behem nasledujicich 20ti let nasbiral nejake dalsi zajmave stories. 8/10

Nikolas0311
Nikolas0311
22.05.2018 5 z 5

Mansona miluju a tuto knihu jsem si chtěl přečíst už hodně dlouho, ale nebyla k sehnání. Konečně udělali dotisk a já jsem se vnořil do tajemného příběhu jedné z nejzatracovanějších celebrit. U této knihy jsem byl tak napjatý, že i napínavé romány oproti tomu vypadali jako čajíček. Sex, drogy, násilí...v knize je opravdu všechno. V jednu chvíli se nemůžete udržet smíchu a v jednu chvíli je vám na zvracení. Pokud
si chcete přečíst opravdu silnou biografii plnou emocí tak vám doporučuji Dlouhou trnitou cestu z pekla.

Darami87
Darami87
25.04.2018 3 z 5

Asi riskuju, že budu ukamenována, ale musím říct, že příliš nechápu to vysoké hodnocení.
První třetinu knihy jsem si užila a moc se mi líbily Marilynovi myšlenky a pohled na svět. Nicméně díky druhé třetině knihy Marilyn Manson v mých očích hluboce klesl. Byl to pro mě umělec, který má drsný způsob vyjádření, kterým umí člověka neuvěřitelně zaujmout a fascinovat. A najednou jsem četla životopis vyjeté pokrytecké fetky. Naštěstí to poslední třetina knihy zachránila a Marilyn se opět začal věnovat tvorbě tak, jak se patří. Ano, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, spoustu šokujících věcí, ale i tak jsem se občas musela do čtení nutit a chvilkama jsem si říkala, že knihu snad ani nedočtu.

Atuin
Atuin
13.04.2018 5 z 5

Do každé autobiografie vnese " autor" ( každý autor) jistou dávku epičnosti a napětí. Nakolik je zde vneseno fabulace lze jen těžko uhadovat. Jelikož Marylin Manson má na značné mystifikaci postavenou svou image , nemohu nevěřit že by něco z toho neprosáklo i na papír. Což není na škodu u někoho kdo je v tom mistr :-).

Ianrou
Ianrou
29.03.2018 5 z 5

Otevřená a velmi vulgární kniha, která mě při čtení ani chvíli neodpuzovala.

endroo25
endroo25
14.02.2018 5 z 5

Po delší době jsem byl v knihovně a tato kniha mi hned padla do oka. Mansona jsem kdysi poslouchal a vždycky mě zajímalo, jaký to je člověk. Díky této biografii jsem pochopil řadu věcí o osobě a díle Marilyna Mansona. Velmi dobře napsáno.

Samaret
Samaret
09.02.2018 5 z 5

Nejlepší strany téhle knihy jsou ty černé, které od sebe dělí a obklopují ty bílé...

martunka
martunka
31.01.2018 5 z 5

Co na to říct? Prostě velmi dobře napsaná kniha o inteligentním člověku, který toho hodně zažil. MM je prostě nejlepší.

devildeny
devildeny
16.01.2018 5 z 5

Nevšední náhled do jednoho neobyčejného života. V pubertě pro mě MM znamenal prototyp „božího antikristra“. Nyní po přečtení knihy ho vnímám především jako člověka z masa a kostí. Oceňuji jeho otevřenost a schopnost sdělovat celému světu své postoje, bez ohledu na zažitou morálku a „s kapkou“ obscénnosti, která lidi, i když si to někteří nepřiznávají, přitahuje, což svědčí o množství fanoušků. Jelikož příběh vypráví přímo Brian, je tak lehce uvěřitelný a velmi čtivý, i když v mnoha případech šokující, na druhou stranu je kniha plná životních mouder k zamyšlení. Jsem ráda, že v knize bylo vyvráceno mnoho obecně známých fám o MM. Str. 312 mě vážně pobavila, lze polemizovat, kdo je tady větší magor. Těším se na pokračování.

Ainslee
Ainslee
05.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy měla v ruce. Skvěle napsaná, úžasně čtivá. Ano,je kontroverzní, zvrhlá a pro někoho až nechutná, ale vzhledem k tomu jaké měl Brian dětství a jeho pohledu na svět je to pochopitelné. Alespoň pro mě. Manson je pro mě top1 a kniha jen dokazuje jak podceňovaný, nepochopený a inteligentní je to člověk.

KuroHaru
KuroHaru
02.01.2018 4 z 5

Myslím, že i Satan by se při četbě této biografie červenal. Odporné a (právě proto) zároveň fascinující.
MM najel už v raném mládí na vlnu "sex, drogy a rock'n'roll" a kniha je přesně taková, jako Manson sám: drsná, obscénní, ale také inteligentní a místy sarkasticky humorná, naplněná vskutku svéráznou životní filozofií. Je to smršť všelijakých obskurních perverzností a věřím, že Marilyn všechno popsané skutečně zažil, i když úplně nechápu, kde se v člověku taková "sodoma gomora" vezme. To, co MM předvádí na pódiu, není jen perverzní show na oko, je to přesná demonstrace toho, jak MM doopravdy žije.
Ať už se to někomu líbí či nelíbí, Manson je legenda (ať už v pozitivním či negativním významu) a tato kniha to jen potvrzuje.

Mini.Baby
Mini.Baby
26.12.2017 5 z 5

Hooodně sexu, hooodně drog, hooodně rock'n'rollu. Zvrácený a šokující! Horší je snad už jen de Sade :-D

Nikusha
Nikusha
11.12.2017 5 z 5

Je mi ho docela líto, protože podle toho, čeho jsem se v knize dočetla, nezažil v životě nic moc pěkného. Kniha plná deprese, zvrácenosti (té je tam opravdu opravdu dost) , vzteku a pohrdání vlastně všemi. Kniha je to skvělá, ale pro mé empatické srdce příliš velká nálož negace. Nicméně dávám 5z5, jelikož kniha sama o sobě stojí za přečtení.

zlatkr
zlatkr
09.12.2017 5 z 5

Čtivá kniha,která prokazuje to,že Marilyn Manson není to za co ho většina populace považuje,nýbrž velice inteligentní člověk

Scathia
Scathia
22.11.2017 5 z 5

Skvělá biografie, neotřelý design i vnitřní členění textu, prokládané dopisy, povídkami, plakáty a fotkami. Marilyn Manson je jedna z nejrozporuplnějších osobností, které znám a při příležitosti jeho koncertu v ČR jsem se chtěla náležitě připravit. :-) Fanoušci rozhodně ocení propojení různých informací a zážitků, které si mohou spojit s jednotlivými alby - písněmi. A ne-fanoušci minimálně mohou objevit fantastického filosofa, který má v sobě víc lidskosti, než je běžné, ačkoliv sám sebe se často snaží napasovat do bezcitné bestie.