Dlouhá svatební cesta

Vzpomínky manželky Huga Haase na velkou hereckou osobnost českého divadla a filmu. K dramatickému životu velké herecké osobnosti českého divadla i filmu Huga Haase se ve svých vzpomínkách vrací jeho bývalá manželka Bibi Haasová. Vzhledem k tomu, že Haase poznala krátce před okupací a vynuceným odchodem do emigrace, ožívají v jejích vzpomínkách i známé postavy české politiky a kultury - Jan Masaryk, Karel Čapek, Olga Scheinpflugová a další. Dlouhá svatební cesta zavedla manžele Haasovi do Hollywoodu, kde Haas rovněž pracoval. Fotografická příloha a výbor z dopisů jeho přátel dodávají knize punc autentičnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95328/dlouha-svatebni-cesta-UNi-95328.jpg 4.611
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Faun

Kniha Dlouhá svatební cesta

Harry
24.04.2016

Kniha se mi líbila - popisuje mimo jiné vynucený pobyt Hugo Haase a jeho Bibi v zahraničí, kde i tam slavil úspěchy , především v USA, ale nikdy nepřestal myslet na svoji vlast.Svůj život ukončil ve Vídni v 67 letech

miriama
27.09.2013

Poutavě napsaná knížka vzpomínek bývalé manželky Marie Haasové, přezdívané Bibi. Kniha nám přiblíží prostředí předválečných metropolí Vídně a Berlína, dozvíme se hodně o původu manželky Hugo Haase , o jejich seznámení, krákém životě v Praze, o útěku před Hitlerem a životě v emigraci v Americe a později v Evropě, hlavně ve Vídni, kde oba dožili. Oba manželé během svého života poznali mnoho slavných lidí. Hodně zajímavá část je i tvůrčí období H. Haase v Americe, kde se mu podařilo uspět ve světě filmu jako herci i jako režisérovi. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi předválečné české filmy a herce z této doby.