Dlouhá noc

Dlouhá noc https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248955/bmid_dlouha-noc-cr0-248955.jpg 4 96 15

Po sedmnácti letech přijíždí Irene Stensonová domů, aby prošetřila smrt svých rodičů – a setká se s něčím mnohem děsivějším, než si uměla představit… Investigativní reportérka Irene Stensonová nebyla ve svém rodišti Dunsley v Kalifornii od té příšerné noci, kdy našla oba své rodiče mrtvé na kuchyňské podlaze. Nyní po sedmnácti letech obdržela překvapující zprávu, která se možná týká jejich smrti – a je odhodlaná odhalit pravdu o tom, co se tu dávnou noc stalo. Ubytována v místním rekreačním areálu se svěří pohlednému Lukeu Dannerovi – bývalému mariňákovi zvyklému udílet příkazy, které Irene odhodlaně ignoruje. Luke však vycítí pod jejím sebevědomým zevnějškem strach – a neubrání se nutkání ji chránit. Kromě toho ho pohání vlastní vášeň, a zatímco se společně řítí do nebezpečí, podstupují větší riziko, než kterýkoli z nich očekával…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

All Night Long , 2005

playada
20.12.2022 2 z 5

Pozdě jsem zaznamenala, že toto dílko je zařazené do " románu pro ženy ". Kdybych to věděla, asi si to k četbě nevyberu. Je to slaďãrna. Ale chápu, že pro milovníky romantiky to může být uspokojující čtení.

TerezaMondeková
06.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Úžasný chytlavý začátek, ze kterého mi běhal mráz po zádech a to se dělo i později během knihy. Skvělý popis opuštěných, strašidelných a temných míst. Taková ta temná atmosféra a napětí, co dalšího se stane. Navíc se mi neskutečně líbí, že je to směs romantiky a detektivní zápletky. To jiskření mezi hlavními hrdiny, pomalé sbližování, budování důvěry, strach a starost o toho druhého. Vyrovnávání se s minulostí. Vyšetřování a touha najít odpovědi na otázky, kterému člověku chybí, aby se mohl pohnout dál. Musím sice uznat, že na konci jsem si opravdu musela znovu ujasnit, co všechno se stalo, proč a kdo, ale zápletka byla i tentokrát skvěle vymyšlená a nezůstaly mi žádné otázky. Taky rozhodně nechybělo překvapení, nebezpečí, akce a šok z toho, co se dělo. Doufám, že autorka napíše víc takových knih.

pip11
17.04.2021 4 z 5

Vražedné napětí, které místy prolínají vtipné dialogy a dávají tomuto thrilleru odlehčené okamžiky. Odhalování pravdy přináší nová nebezpečí a Irene musí i nadále bojovat se svými nočními můrami. Bylo to poutavé a dost čtivé.

Luciska13
20.03.2021 5 z 5

První kniha od autorky, kterou jsem četla a opravdu příjemně mě překvapila. Romantický příběh s detektivní zápletkou připomínající stylem Noru Roberts, Lindu Howard, nebo Sandru Brown.

Kudík
26.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Opět bezva čtení od této autorky. Hlavní postavy ani neutušili, jak občas působily vtipně, i když si každý prožil "to" své. Luka si umím představit jako mariňáka, ale nikoliv jako majitele a provozovatele ubytovacího zařízení. Jeho nabízení novomanželského apartmá nemělo chybu. :) Irene mi sice úplně jako investigativní novinářka nepřišla, ale měla mé sympatie, hlavně to její svícení. Intervence Lukea s doktorkou Van Dykeovou za "pomoci" jeho rodiny a současně chování Irene, její zajištění snídaně a objasnění jisté dysfunkce, to bylo naprostým oživením děje a pro mě nejvtipnější kapitola knihy. :) A závěrem zde bylo více vražd, než jsem očekávala. Motiv mě překvapil, ale pachatel nikoliv.

TaLu
02.08.2018 4 z 5

Rozhodně jedna z těch lepších romantických knih s detektivní zápletkou, jež autorka napsala. Hlavní postavy románu jsou sympatické jak svým chováním, tak bojem s minulostí, se kterou se musí vyrovnat. Příjemně plynoucí kniha bez hluchých míst, plná zvratů a různých charakterů. Letní čtení.

helenkan
10.03.2018 5 z 5

Skvělá romantická detektivka. Taky jsem jí nedokázala odložit a to bylo ve dvě ráno.Ale stálo to za to. :-)

kacaaba
20.02.2018 5 z 5

Tak zase úžasná Quickovka, po dlouhé době se mi její novější kniha moc líbila. Romantika s detektivní zápletkou.

klarence
11.12.2017 5 z 5

Příjemný romaticko detektivní román.

alnahu
27.04.2017 4 z 5

Dobrý napínavý thriller i s trochou romantiky ,ve kterém Irene pátrá po smrti svých rodičů, vrací se do starých míst v této části je děj velmi napínavý, prožívala jsem strach s Iren.Za mě pěkné čtení.

Laf
16.10.2016 5 z 5

Tato kniha mě hodně bavila. Začala jsem ji číst jen ze zvědavosti, ale nakonec mě úplně vtáhla do děje a nebylo možné ji jen tak odložit z rukou. Skvěle napsaný děj s ještě lepšími zápletkami a zvraty a kde nechybí ani romantika. Každý si přijde na své. Můžu jen doporučit :)

angelbooks
11.09.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem kupovala mamce, která je milovnice A. Quick a, i když mám oblíbenější autorky, tato má v mém seznamu autorek románů také své místo.
Kniha měla všechno, co jsem hledala. Poutavý děj, romantiku, humor. Všechno jsem v ní našla a proto se myslím, že pokud by to šlo, dala bych této knize více hvězd.
Takto jí můžu dát 5hvězd + mé doporučení :). Nudit se rozhodně nebudete.

munka
10.05.2016 5 z 5

Knihu som začala čítať omylom, myslela som že ide o ďalší diel o ostrove Rainshadow. Neľutujem však, Dobre napísaná detektívka s romantickou zápletkou a prekvapivým koncom.

biki
05.02.2016 4 z 5

Docela povedená, čtivá detektivka s romantickou zápletkou. I když ani ty předchozí letošní (2015) detektivky od A.Q. nebyly špatné, tato se mi líbila nejvíc.

Knižní střípky
11.08.2015 3 z 5

Pěkná jednohubka na jedno odpoledne na koupališti.....trocha napětí, trocha romantiky, pár vraždiček

Amanda Quick (p)
americká, 1948