Norne-Gaest

Norne-Gaest https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187724/bmid_norne-gaest-187724.JPG 2 1 1

Dlouhá cesta série

Třetí, volně navazující část, díla - Den lange rejse (1908-1922, Dlouhá cesta), vrcholné autorovo dílo, šestidílný románový cyklus, ve kterém Jensen popsal vývoj severských národů od doby ledové do 15. století a vyjádřil v něm svůj názor, že nordická rasa, jako nejdokonalejší část lidstva, je kolébkou evropské kultury. Zároveň v něm popsal svou tezi vycházející ze sociálního darwinismu, že vývoj lidstva se odehrává v boji s přírodou. Cyklus se skládá z těchto částí (seřazeno chronologicky podle doby děje, nikoliv podle doby vzniku):... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Družstevní práce

Norne-Gæst , 1919

braunerova
15.09.2021 2 z 5

Pokračování mýtu o vzniku lidstva. Tento díl začíná v době kamenné na dánských ostrovech. Norne-Gaest a jeho družka už umí vyrobit primitivní nástroje, vytesat loď z kmene stromu, ušít oblečení z kůží, umí líčit pasti a střílet z luku, poznávají tajemný les. Vyprávěno poetickým jazykem. Docela zajímavé čtení, které navazovalo na výborný první díl.
V další části vyplouvá Norne-Gaest a jeho kmen na lodích objevovat svět. Postupně pronikají do Evropy a Asie a obydlují Mezopotámii. Norne-Gaest pak cestuje v čase do doby železné. To už byla tak neuvěřitelná slátanina, že jsem konec knihy jen prolistoval.

Skandinávie dějiny lidstva doba kamenná

Johannes Vilhelm Jensen
dánská, 1873 - 1950