Dlouhá cesta

V září 1793 ovládli Francii jakobíni a jejich téměř roční soupeření o moc s girondisty vyvolalo novou vlnu poprav. Pod gilotinou skončilo téměř dvacet tisíc lidí. Horší dobu k návratu do rodné země si Hermína de Marigny vybrat nemohla. Na doporučení matčina právníka se vydává do Paříže, aby zachránila alespoň zbytky rodinného majetku. Po pěti letech strávených mimo Francii však přijíždí do země, kterou už nepoznává, a brzy zjišťuje, že riziko, které podstupuje, je příliš velké…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274259/dlouha-cesta-hLP-274259.jpg 4.388

Kočár do neznáma (4.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Dlouhá cesta

LéňaM

Predposledni dil strhujici pentalogie.
Nejdrive jsem si myslela ze me tak nestrhne,ale opet se nedalo odtrhnout

Pegasus

V tomhle díle mi Hermína hrozně lezla na nervy. Místo aby byla ráda, že přežila, tak pak hrozně zbytečně hazardovala. Jinak ale příběh opět perfektní a moc mě to bavilo.

ivca84

tentokrát cesta zavedla Herminu do nepokoju po revoluční Francie

RyxiraAmyGinger

SPOILER No tak co si budem, zase to byla jízda a já jsem četla rychle rychle rychle, abych věděla, jak to bude dál, ale Hermína mi tentokrát trochu lezla na nervy. Nechala se vylákat do Francie a vůbec ji nenapadlo si cokoli o tamní situaci zjišťovat, podle toho to taky dopadlo a všichni jí pak samozřejmě museli zachraňovat zadek, což se jí ale pochopitelně nelíbilo, takže se do toho musela pořád motat a dopadlo to, jak to dopadlo. Nemůžu si pomoct, ale v tomhle díle si za potíže mohla sama. Trochu mě to vytáčelo a připomínala mi svým chováním Claire z Cizinky, která mě rozčiluje úplně stejně (viz. můj komentář u Vážky v jantaru). Navzdory tomu jsem si ale knihu opět maximálně užila a těším se na poslední díl. P. S. A myslím si, že Hermína skončí s Andrém.

hapac
25.10.2018

Již čtvré setkání s Hermínou a pěkné počtení. Rozhodně půjdu i na poslední díl.

EvikU.
28.05.2018

Tahle série mě prostě baví. Čtu ji rychle, jsem zvědavá jaký bude poslední díl. I když je fakt, že tenhle díl už byl dost nereálný. Ale i tak pěkný.

Toňula
19.02.2018

Pokračování příběhu Hermíny a Stefanie, do kterého tentokrát ještě silněji zasáhly dějiny. Opět se v něm prolíná nebezpečí, smutek, láska i naděje. Poslední díl si určitě nenechám ujít.

Janis97
29.01.2018

Ani tentokrát mě autorka nezklamala. Zatím nejnapínavější díl!! Nemohla jsem se odtrhnout.