Kouzelnice

Kouzelnice https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395843/bmid_kouzelnice-QOZ-395843.jpg 5 300 43

Divotvůrce série

Vydejte se potřetí do magického světa fantasy série Divotvůrce Kellen, Reichis a Ferius cestují do Gitabrie, země proslulé úžasnými vynálezy. Když se k nim zvláštními argosanskými cestami dostane zpráva o mechanickém ptáčkovi oživeném magií, uvědomí si, co všechno je v sázce. Co když Gitabriánci dokážou oživit i něco mnohem nebezpečnějšího? Mezitím jim cestu zkříží neznámý rudý mág a také nečekaný jan’tepský spojenec. Čas nemilosrdně ubíhá a karty ve Feriusině balíčku varují před blížící se válkou.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Charmcaster , 2018

Iva095
Iva095
22.01.2023 5 z 5

Kdyby v tomto díle bylo trošku více Reichise tak by to bylo o něco lepší, ale i tak skvělí příběh. Těším se na další díl.

barbb8k
barbb8k
04.12.2022 3 z 5

Tento díl se zatím u mě umístil na druhém místě. Hned po Černém znamení. Tak jako v předchozím díle jsem se hned zamilovala do postav a světa. Jediné co, tak ten děj byl o malilinko horší než v předchozím díle, ale přesto jsem zamilovaná.

Karolin77
Karolin77
02.05.2022 5 z 5

Tento díl byl velice zajímavý a zavedl nás na další místa. Řekla bych,že byl dokonce nejakčnější z těch první tří co jsem zatím četla.
Postavy mě bavily, prostřední se mi líbilo. Upřímně nenapadá mě nic zásadního co bych mohla knížce vytknout.
Mám radost kam to směřuje, tak snad se mi to bude líbit. :)
S kočkoveverčákem jsem si pořád nijak zvlášť nesedla, ale oblíbila jsem si ho o trochu více, hlavně kvůli tomu, že byl v duu s hyeňákem.Upřímně doufám, že se to v dalších dílech zlepší a já si ho zamiluji.
Kellen je za mě skvělý hlavní hrdina, ale jeho sestru stále ráda nemám, ani jeho rodinu.( Myslím že, vztah k nim se mi asi nezlepší)
Ostatní postavy byly také fajn. I když mi moc nesedí, když se autor snaží udělat romantickou linku...
Celkově jsem si to moc užila a už se těším na další díly.

Nejvíce se mi líbil první díl, potom tento třetí a na posledním místě mám druhý, ze kterého jsem byla zklamaná.

midone
midone
10.04.2022 5 z 5

Vtipné akcí nabité fantasy s výbornými postavami a humorem.

Medasek
Medasek
06.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Kellen mi je díl od dílu čím dál tím víc sympatičtější. I Reichis je skvělá postava. Nová postava Hyeny se mi také líbila. Ale Nephenie je dost nesympatická. A Ferius má čím dál tím větší chuť přetáhnout lopatou po hlavě.
Děj dobrý. Některé zvraty překvapivé. Jiné (většina) zase tolik ne. Například totožnost Rudého mága mi byla hned jasná.
Pořád se to, ale čte dobře.

roso.mak
roso.mak
23.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Ok, tak se tam konečně vysvětlilo, proč je Ferius takový chudáček, co nedokáže nikomu zakroutit krkem a jedno kolik přitom zhebne lidí. Ale proč Kellen pořád tak drží na rodinu, která se ho opakovaně snaží zabít, to fakt nechápu.

Ikdyž kvituji ,že autor alespoň pochopil, že mládež pro kterou je to to kniha určená, není zas tak útlocitná a někdo tam konečně chcípne. Bohužel to není Ferius.

Hrony13
Hrony13
15.07.2021 5 z 5

Další díl, který mi nedopřál spánku. Napínavé a strhující jako předešlé dva díly. Autor na nic nečeká a jde se hned na věc. Závěr byl trochu smutnější, ale uvidíme, co nám kniha nabídne dále.

aquaver
aquaver
03.06.2021 5 z 5

Další pokračování, které bylo srovnatelně skvělé jako předešlé. Stránky rychle ubíhali a než jsem se nadála byl konec. Bylo celkem překvapení, když se znovu objevilo pár postav, doufám že v dalších dílech se taky třeba někdo objeví. Těším se na další dobrodružství Kellena a Reichise, jen škoda, že tam asi nebude další oblíbená postava (ale třeba překvapí a objeví se tam).

Murasaki
Murasaki
18.04.2021 5 z 5

Tato série mě prostě baví. Opět nechyběla pořádná akce, dostali jsme pár odpovědí, ale vynořila se opět další spousta otázek. Moc mě potěšilo setkání se s postavami z prvního dílu. Nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

lucie2371
lucie2371
25.03.2021 5 z 5

Další skvělý díl ze série Divotvůrce magie!

DreamerX9
DreamerX9
19.03.2021 3 z 5

O něco slabší než předchozí díl ale zas to otevřelo dveře novým věcem.

Fortuna7
Fortuna7
18.03.2021 4 z 5

Kouzelnice je za mě zatím nejlepší díl této série. Konečně jsem se vžila do postav a celý námět knihy mi přišel originální. Hlavní zápletku jsem neodhalila a moc se mi líbilo, že se začínají vracet postavy z minulých dílů. Konec jsem nečekala a už se moc těším na další díly.
4,5/5⭐ půl hvězdy ubírám kvůli pár nudnějším částem.

Pamima
Pamima
17.03.2021 5 z 5

Upřímně řečeno, od úplného začátku se máte na co těšit. O dějový spád tu není nouze a stále se vše více a více zamotává. Konec mě opravdu překvapil. Za mě zatím nejlepší díl z třech přečtených.

martin8550
martin8550
04.01.2021 5 z 5

Intriky kolem Kellena houstnou, kouzla jsou mocnější a rafinovanější, nové postavy se objevují, staré se vracejí, svět je temnější a válka je na spadnutí, není jasné, kdo je přítel a nepřítel, jedinou jistotou je obchodní partnerství založené na lesklých cetkách a máslových sušenkách. Skvělá kniha, která zase o něco rafinovaněji rozvíjí příběh divotvůrce Kellena. Je zde sice méně vydloubnutých bulv, zato intriky jsou napínavější a promyšlenější, napětí by se dalo krájet.

Lionis
Lionis
22.11.2020 4 z 5

Ostaně jako všechny minulé díly. Rychle a svižně se čte. Děj se nezasekl prakticky nikde.
Ostatně se to první dvoum dílum stylem čtení velice podobalo. Nic složitého, nic moc nepochopitelného.
Pěkné pohodové čtení, které člověka nepustí a pár hodin na knize rád stráví.
Pěkné a těším se na další díl, jestli se ponese v tomto stylu, budu spokojen.
Co dodat?

tadobra
tadobra
04.11.2020 4 z 5

furt skvely, ikdyz o neco min nez predchozi dil.

Marbla2004
Marbla2004
10.10.2020 4 z 5

Tento díl mě bavil méně, než předchozí. Když nebyl poblíž kočkoveverčák, tolik mě to nebavilo. Doufám, že bude v příštím díle víc.

leník511
leník511
06.10.2020 5 z 5

Zase lepší než předchozí díl !!! Všechny postavy jsem si oblíbila zase o trochu víc a nebyla tam pasáž, u které bych se nudila. Sérii moc doporučuji a už se těším na další díl.

broskev28
broskev28
04.10.2020 5 z 5

"No, je to nedodělané a uspěchané, ale máma mi vždycky říkala, že marnivost je pojítko mezi skutečností a iluzí."
Ovšem mně tenhle díl rozhodně nepřipadal nedodělaný a uspěchaný, naopak. Mám pocit, že Sebastien de Castell se díl od dílu svým příběhem dobře baví a promluvy Reichise, nyní v kombinaci se skvělým imitátorem Ishakem, jsou jakýmsi kořením příběhu, který by i bez těch dvou byl velmi originální a zajímavý. Posun v Reichisově slovníku mě opravdu rozesmál - od vypelichanců postoupil k idjitům! A opravdu úchvatná je univerzální konstanta - tam totiž nikdo nechodí, a proto odtamtud nikdo nevychází.
Takže já jsem se zase báječně bavila a jediná moje výtka se týká karty na obálce - mnohem více by se mi tam líbila právě kouzelnice. A napadá mě ještě jedna připomínka: proč se jméno Ferius neskloňuje podobně jako třeba Zeus? Výraz Feriusina balíčku nebo Feriusiny karty mě vždycky zarazí . . .

"Vytvořit kartu nesvárů vyžaduje mnohé. Něco na ni namalovat je ta lehčí část. Ale vložit do ní, co o té věci víš, svá podezření, co se může dít, vybarvit ji důkazy a zastínit nejistotou, to je na tom těžké."

makik111
makik111
14.08.2020 5 z 5

Další skvělý příběh. Vývoj postav od prvního dílu je plynulý a velmi dobře vykreslený. Autor skvěle pracuje s napětím. Kellena jsem si velmi oblíbila, stejně tak Reichise a Ferius. Jejich rozhovory nemají chybu. Těším se na další díl.