Divotvůrce

Divotvůrce Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351295/divotvurce-0OR-351295.jpg 4.335

Divotvůrce (1.)

Spellslinger (2017)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Mishak
13. listopadu

" Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339)

Originální, čtivé, vtipné, pěkné... Určitě vás kniha nadchne, pokud hledáte vtipně psaný příběh s opravdu malou dávkou romantiky.

Celý můj názor na knihu najdete zde:

Lokina
11. listopadu

Neokoukané, neotřelé, zábavné, napínavé. Že je to nemožná kombinace? Ne! U této knihy je to samozřejmost! A záruka, že si ze čtení Divotvůrce odnesete skvělý pocit.
Navíc co mě bavilo, byl hlavní mužský hrdina, jednou taky ukázal, že i kluci mohou být v young literatuře fajn a že i oni mají své problémy.
Vtipné slovní přestřelky, které hlavně obstarávaly Ferius a prostořeký kočkoveverčák, popoháněly příběh vpřed, mix zábavy a akce, to dělá z Divotvůrce jednu z nejlepších knih tohoto roku!
To čekání snad nebude tak dlouhé na druhý díl, protože nakladatelství už ho připravuje :-)

notsohappyanny
04. listopadu

Skvělá fantasy a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

kaca3606

fajn kniha, zajímavý svět. vtipné hlášky. takové osvěžení po knize kterou jsem četla předtím(slaďárna) :) .líbila se mi, těším se na dvojku

Semanji

Pecka! Už se nemůžu dočkat pokračování!

OndřejMergl

Kniha se četla neskutečně rychle, především díky nabitému ději a sympatickým postavám, ať se jednalo o hlavního hrdinu Kellena, říznou Ferius Parfax či vypočítavého kočkoveveráka, který mi svou povahou neskutečně připomínal Rocketa ze Strážců galaxie.

Právě jejich vtipné dialogy, neustávající ani ve smrtelně nebezpečných situacích, zpříjemňovaly děj plný magie, zvratů a hledání svého místa ve společnosti.

Konec zůstal otevřený do dalších dílů, které by mohly přinést neméně kvalitní příběh. Už teď se upřímně těším na pokračování a Divotvůrce mohu všem příznivcům fantasy jenom doporučit.

Blahona

Skvělá kniha s výborně napsanými postavami a zábavnou magií. Četla jsem ji jedním dechem. Udělala mně velkou radost, protože takto kvalitních knih je v young adult žánru jako šafránu. Vřele doporučuji. A ta obálka! Wow! Více najdete v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

DariDerek

Divotvůrce mne naprosto překvapil a uhranul. Nebyly v tom ale žádné čáry. :-)
Je to pro mě obrovské překvapení! :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divotvurce-sebastien-de-castell.html