Divoši

Divoši https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132618/bmid_divosi-Mx9-132618.jpg 4 90 25

Chon a Ben pěstují marihuanu, velmi kvalitní marihuanu. Svým zákazníkům ji dodávají přímo, a to se samozřejmě nelíbí ani drogovým kartelům, ani jejich bossům. Proto unesou a uvězní Chonovu a Benovu milou O a přislíbí její navrácení, pokud jim budou Chon a Ben tři roky dodávat své vyhlášené zboží. Nebo ji vyplatí – výše výkupného je však až podezřele podobná zisku za ono tříleté období pečlivé produkce. Chon a Ben peníze nemají – nezbývá tedy než okrást ty, kteří je okrádají o výdělek a milovanou O o svobodu… Svižný krimiromán ze současné Ameriky: New York Times jej zařadil mezi deset nejlepších knih roku 2010 a Oliver Stone podle něj natočil film.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Savages , 2010

mau
10.12.2013 4 z 5

Při této jízdě jsem se dozvěděla i něco nových informací a to se počítá :-).

panjan
06.12.2012 3 z 5

Velice atraktivní kniha, a to už od pohledu, díky své obálce. Je však poněkud smutné a nedůstojné formátu knihy, aby její přebal tvořlli obličeje herců, hrajících ve filmu, jemuž byla tato kniha předlohou. To, co se skrývá pod touto pestrobarevnou obálkou, je literární thiller, který je velice moderní a neméně atraktivní - sex, drogy, zbraně a smrt jakožto úplná samozřejmost. Tato kniha se až moc podobá filmovému scénáři, a pro mně postrádá nějaký silnější podtext, zde se nedá číst mezi řádky. Velmi dobrý, dobře napsaný svižný příběh, jenže trochu prázdný.

Sedlmajerka
26.10.2012 4 z 5

"Dělej, co tě baví a nikdy v životě nebudeš pracovat."
Rozhodně doporučuji nejprve přečíst, čte se jedním dechem.
Film vám pouze zkazí dojem, má překroucený příběh a nebýt "hvězdného" obsazení, byl by to propadák.

kroftik
11.09.2012 5 z 5

Skvělá jízda v rytmu Pulp Fiction či Takových normálních zabijáků. Na začátku nasadí příběh tempo, které končí s poslední stránkou. Originálně podané, zábavné, neotřele napsané. Výborné postavy a postavičky. Ač drsné, tak často vtipné... Prostě trochu Tarantina, trochu Stona...Na filmové zpracování jsem nečetla moc dobré kritiky, každopádně já se na něj těším neuvěřitelně!

kolacky
12.07.2012 5 z 5

Drsný a moc zajímavě napsaný příběh. V nejbližších měsících (září?) by měl přijít do kin film podle téhle knížky, režíroval Oliver Stone a úhlavního padoucha představuje můj nejoblíbenější oblíbenec Benicio Del Toro,,, už se moc těším!

drogy zfilmováno marihuana

Don Winslow