Divoký barevný svět zvířat

Divoký barevný svět zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358445/mid_divoky-barevny-svet-zvirat-MRw-358445.jpg 4 4 2

Zveme vás, malé i velké milovníky přírody, na cestu duhovým světem zvířat plným všech možných barev – červené, oranžové, žluté, zelené, modré, růžové, hnědé, černé, bílé… Mnohá zvířata jsou zbarvena i více barvami a také nejrůznějšími vzory. Barvy nejsou jen zvířecí paráda, mají důležitější význam – některá zvířata jsou výrazná, jiná nenápadná, barvy zvířatům pomáhají na sebe upozornit, nebo naopak splynout s prostředím a ztratit se… Nápadně jsou zbarvena většinou zvířata nebezpečná, jedovatá, varují tím případného nepřítele před neuváženým útokem. Obdivujte papoušky s tyrkysovým peřím, tukany s nápadným oranžovým zobákem, růžové plameňáky nebo obrovské černobílé kosatky… Dotisk v r. 2018.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

Colorful Creatures , 2016

Péťa Z.
17.05.2022 5 z 5

Naše Adélka dostala tuhle vizuálně atraktivní veleknihu od babičky k Vánocům, a to měla dvacet měsíců. Úplně kouzelný dárek! Pod jednotlivými zvířaty jsou popisky. Víc netřeba. Takových knih, kde se o zvířatech něco dozvíme, je nepřeberné množství... Tohle je originální a přímo vybízející k prohlížení. Barvy i zvířata zná, takže i u této publikace se pořád učí formou opakování, pojmenovává pro ni nová zvířata, kterých tu je spousta (některá neznám ani já) a zkrátka má radost z prohlížení. :-)

M-arta
30.04.2018 3 z 5

Spíš než svět zvířat představuje knížka dětem jen svět barev. Ač je to vizuálně docela zajímavě provedeno (nápad nakombinovat na jedné stránce realistické fotografie všech možných zvířat v podobném barevném tónu bych klidně považovala za hezky ulítlý výtvarný experiment), pochybuji, že kromě výsledného barevného dojmu si lze takto cokoli jiného zapamatovat, případně se o zvířatech pořádně dozvědět. Graficky požitkářský (až gargantuovský) pohled na zvířata je skoro osvěžující, ale když si představím skupinu malých čtenářů radostně si osvojující znalosti barev, jejich rozpoznávání, rozlišování a přiřazování, okamžitě vyvstává podstatná otázka, zda by pro ta batolátka nakonec nebyla vhodnější spíše tradiční forma tvrdého leporela... s méně zvířaty... Pro jaký věk to autoři vlastně sestavovali?

Kniha Divoký barevný svět zvířat je v