Divoké karty III: Divocí žolíci

Divoké karty III: Divocí žolíci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345357/bmid_divoke-karty-iii-divoci-zolici-LAY-345357.jpg 4 44 4

Divoké karty série

< 3. díl

V ulicích New Yorku propukají oslavy Dne divokých karet – výroční akce připadající na 15. září, při níž se vzpomíná na mrtvé a vzdává čest živým. Je to den ohňostrojů, pouličních trhů a průvodů, politických demonstrací a vzpomínkových hostin, pitek a rvaček v tmavých uličkách. Oslavy jsou rok od roku masovější a bouřlivější. A letos, v roce 1986, určitě proběhne u příležitosti čtyřicátého výročí zatím největší a nejlepší Den divokých karet. Na svátek se už chystají nejrůznější média i přívaly turistů a nálevny i restaurace očekávají rekordní obrat. V pozadí však číhá zvrácený génius, kterého nezajímá zábava ani veselí. Hvězdář má jen jeden cíl: zkázu.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Argo

Wild Cards III: Jokers Wild , 1987

Luigi1
17.02.2024 4 z 5

Čekal jsem něco nového a taky se to povedlo ze sci-fi na fantasy super

gambinka87
17.09.2020 3 z 5

"přečteno" jako audiokniha s přeskočením druhého dílu. Oproti prvnímu kvituji, že již je příběh celistvější výběrem méně postav, které se pak dějem různě prolínají, přestože někdy jsou změny postav rychlé a chvilku trvá, než se člověk zorientuje (tomu asi pomohlo to, že to u mne byla audiokniha). Jinak mne příběh bavil, držela jsem pěsti těm "dobrým", občas soucítila se záporáky a byla zvědavá na finále. Odpouštím i některé dějové nedostatky, popř. mnouý nepochopené pasáže - pohnutky Hvězdáře, kdo ukradl deníky z muzea a jak se dostal do podzemí a pár dalších.

iskovsky
13.06.2020 2 z 5

Bol som zvedavý na niečo menej známe od GM... myslím že preorientovanie zo scifi na fantasy bola dobrá voľba... toto dielko mi pripadá ako snaha zviesť sa na vlne amerického hladu po superhrdinoch a po vzoru marvelovskej bandy si vytvoriť podobný svet... podľa mňa to nevyšlo, ale nejako sa začať musí

Jackjelly
14.08.2018 4 z 5

Třetí kniha, narozdíl od předchozích dvou, již není souborem samostatných povídek, ale víceméně souvislým příběhem o několika paralelních dějových liniích.
Nějak nedokáži posoudit, která koncepce "Divokých karet" mi vyhovovala více, to si musí každý přebrat sám. Každopádně 3 svazek změnou získal na kompaktnosti a méně nápadné změny stylu usnadňují přečtení celé knihy. Na druhé straně pestrost "povídkové" koncepce mi přišla osvěžující.
Svět Divokých karet mě osobně baví a připadá velice originální.

Autoři knihy

George R. R. Martin