Divoké a jedlé: Buriny, tráva a kvetiny

Divoké a jedlé: Buriny, tráva a kvetiny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269350/bmid_divoke-a-jedle-buriny-trava-a-kveti-I7v-269350.jpg 5 1 1

Praktický sprievodca zaobstarávaním potravy s ľahkým rozpoznávaním 60 jedlých rastlín a 67 receptov Zaujímate sa o svoje zdravie a nebojíte sa objavovať? Radi by ste svoj život obohatili o úžasné informácie týkajúce sa rastlín okolo vás? Sergei Boutenko sa rastlinami zaoberá už od svojho detstva a nenáročným spôsobom pojednáva o blahodárnych účinkoch divých rastlín na ľudský organizmus. V knihe sa stretnete s jeho osobnými príbehmi, ako aj s jednotlivými šesťdesiatimi jedlými rastlinami a inšpirujúcimi receptami. Nechajte sa unášať Sergeiovým pútavým rozprávaním o takmer zabudnutej liečivej sile divo rastúcich jedlých rastlín.... celý text

Literatura naučná , Kuchařky

Vydáno: , Plejády

Wild Edibles: A practical Guide to Foraging , 2013

Elsinor024
05.03.2018 5 z 5

Po americkém úplně polopatickém úvodu autor nabízí spoustu dobrých a užitečných informací. Obyčejné rostliny kolem nás, které můžeme použít k jídlu a jsou lepší než skleníkové supermarketové saláty.
Hodně jich už mám s úspěchem vyzkoušeno a jsou výborné: popenec, svízel, bršlice, ptačinec, kopřiva, pampeliška, sedmikráska, řebříček... Ale třeba takový mahon, o kterém (skoro) každý tvrdí, že je jedovatý, mě překvapil. Nebo aloe, o které jde pověra, že se musí loupat - tak prý nemusí.
Také podle Sergejovy rady do zeleného repertoáru sem tam přihodím listy ovocných a jiných stromů. Doporučuji!

vitariánství syrová strava, raw zdravé nápoje (smoothies) zdravá výživa

Autorovy knížky

2015  100%Divoké a jedlé: Buriny, tráva a kvetiny