Divoká země

Divoká země https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32116/divoka-zeme-32116.jpg 4 10 2

Nový poutavý příběh stvořil ve své fantazii plodný německý autor H.G.Konsalik, literární podobu mu pak vtiskla mladá prozaička Susanne Scheibler, autorka dalších příběhů z carského Ruska. V postsovětském ruském Jekatěrinburgu na konci devadesátých let se chudý stařík Lukan Petrovič Bakunin pokouší umožnit své vnučce Nině, kterou jako sirotka od dětství vychovával, aby mohla vystudovat balet. Rozhodne se proto prodat rodinnou památku, cenný zlatý ortodoxní kříž ze 16. století. Antikvář pozná, že kříž kdysi patřil k dosud postrádanému pokladu posledního cara Mikuláše a oznámí to policii. Bakunin však o kříži ví jen to, že ho dostal jeho dědeček od někoho z carské rodiny. Zpráva o klenotu se však rychle rozšíří a starého Bakunina unese ruská mafie. Chce ho mučením donutit vyzradit, kde je zbytek pokladu. Při pokusu unést Ninu však náhodně zasáhne do děje německý novinář.... Příběh tajemného kříže však zavede čtenáře mnohem hlouběji do minulosti, do 17. století k šamance tatarského kmene Darjan, která kříž získala darem od křesťanského misionáře, i jejím potomkům - ruským vyhnancům, nevolníkům, ale i příslušníkům carské rodiny.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das wilde Land , 2001

Vojslava
18.07.2014 5 z 5

Opět jedna z knih, kde by každá část mohla být samostatnou novelou. Četbu jsem si velmi užila a doporučuji nejen jako "dobrou knihu na léto"!

astarte
30.11.-0001 3 z 5

Od knihy jsem čekala klasiku Konsalika, avšak až posléze jsem zjistila, že jí vlastně Konsalik nenapsal, pouze vytvořil námět. Spisovatelka Scheibler zná určitě výborně ruské dějiny a umí o nich velmi dobře a poutavě vyprávět, ale já tenhle styl zrovna nevyhledávám. Když už jsem se do knihy začetla, dočetla jsem ji až do konce (ne zcela lehce). Byly zde napínavé a pěkné pasáže, na můj vkus však příliš mnoho příběhů. Jde vlastně o pouť "tajemného kříže" od 17. století, kde si ho generace předávají, až do dnešní doby.

Rusko

Autoři knihy