Divoká růže

Divoká růže https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2577/divoka-ruze-2577.jpg 4 106 6

Bohatý děj obsáhlého románu Divoká růže se odehrává kolem 15. století, kdy na pomezí mezi Skotskem a Anglií žije mladá, krásná dívka Arabella Greyová. Arabela je jedinou dědičkou hraniční tvrze Greyfaire. Král Richard jí vybere za manžela bezcharakterního šlechtice Jaspera Keana, jenž v záchvatu vzteku brutálně zabije svoji milenku, nevěstu hraběte Tavise Stewarta, nevlastního bratra skotského krále Jakuba III. Hrabě Stewart se pomstí tím, že mu oplátkou unese Arabellu právě v její svatební den a sám se s ní ožení. Keane se zmocní tvrze Greyfaire tím, že se ožení s Arabellinou matkou...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Spitfire , 1990

MAU256
03.08.2021 5 z 5

"A teď mi nezbylo nic," řekla Arabella smutně. "Greyfaire je ztracen a naše dcera je taky ztracená." Najednou se hořce, bolestně zasmála. "Všechno to bylo k ničemu, Tavisi. Zničila jsem náš společný život a prodala svoje tělo, abych získala Greyfaire zpět pro Margaret. Teď nemám ani jedno. To je určitě boží trest za mou přílišnou pýchu a spoustu dalších hříchů."

Co všechno musela Arabella prožít, aby zjistila, že to co měla, bylo to nejvíc, co si kdy přála. Dceru, manžela, který jí bezmezně miloval, jeho velikou rodinu, ale vše to pro ni bylo málo, neboť chtěla vrátit to, co mělo po právu být její - sídlo Greyfaire. V jednu chvíli bych ji podporovala, pak taky nenáviděla, litovala, taky záviděla, prostě krásně psaný příběh, rozhodně stojí za přečtení.

Zirvith
19.10.2017 5 z 5

Velmi příjemná kniha s bohatým dějem :) Taky trošku rozdílná od knih tohoto žánru, ale byla fajn a dobře se četla. Arabellu jsem si dost oblíbila, tak trochu mi připomínala sebe. Hodně se mi líbila její povaha a odhodlání udělat cokoliv jen pro své cíle. S jejími činy jsem naprosto souhlasila :)

Janinka1412
16.02.2016 5 z 5

Krásná kniha,velice dobře se četla..

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Opět krásná knížka s hodně rozvětveným dějem, nudit se rozhodně nebudete od začátku do konce, jen mi bylo líto, že se nepodařilo zachránit rodné sídlo hrdinky.

oliviet
17.07.2013 5 z 5

Opět poutavý příběh s řadou zápletek a postav, které jak jsem naštěstí zjistila se prolínají více díly této autorky, proto už pro mě není nutné si dlouze malovat rodokmeny jejich postav. Autorku čtu zatím velice krátce-4 knihy a zjišťuji, že si ji hned velice oblíbíte, či zcela zavrhnete. Z počátku mi její široké rodinné větvení postav připadalo složité( proto jsem v některých knihách uvítala rodinné rodokmeny), ale nyní zjišťuji, jak je hodně postav v jejich dílech propleteno + pěkné sexuální scény( opravdu nechápu hodnocení 50 odstínů šedí jako erotického románu, když tato autorka by měla kolikrát v sexshopech vydělávat mění..) + ta historická doba do které se její romány odehrávají ( já opravdu nebudu kafrat do historických nesmyslů, mě se to prostě líbí). Mohu jen doporučit!

tanulka8
16.05.2012

Tato kniha je velmi pěkná,a dobře se čte,a když jsem to dočítala do konce,málem z toho i ukápla slza z očka.