Divočina

Divočina https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236083/bmid_divocina-zxc-236083.jpg 4 1447 378

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť. V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.... celý text

nelcisko
14.02.2016 5 z 5

Neuvěřitelné, fascinující, krásné, smutné a drsné. Takhle bych tu knihu asi vystihla. Jedna z mála zase knih, která mě úplně dostala, vcucla do svého nitra a nechtěla pustit a myslím, že mi bude sedět v hlavě ještě hodně dlouho. Kniha o mladé ženě, pro kterou život nebyl jednoduchý, ale ona sama to dokázala změnit tím, že prošla pacifickou hřebenovku. Klobouk dolů. Opravdu dobře napsaná kniha. Doporučuji!

Sylvika
14.02.2016 2 z 5

Kniha sice lepší než film, ale i tak jsem se nemohla zacist. Asi by to nějaký potenciál mělo, ale autorka není prostě spisovatelka.

alnahu
10.02.2016 4 z 5

Tato kniha mě zrovna nějak neuchvátila, ale obdivovala jsem Cheryl, že se vydala na tak dlouhou strastiplnou cestu, za to dávám 4 hvězdičky.

Lendie
07.02.2016 5 z 5

Když jsem viděla film, na první dojem me zaujal a v knihkupectví jsem neváhala ani minutu a knihu si koupila a musím říct, ze rozhodně nelituji. Dle mého názoru je to nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Už v úvodu me svým dějem pohltila a už druhý den jsem ji měla doctenou. Každému jedině doporučuji :-)

lenka1095
04.02.2016 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který mě dostal. Ale kniha ho ještě stonásobně překonala. Jasně, není to kdovíjak literárně vybroušené dílo. Ale jako deníkový popis toho, co skutečně Cheryl prožila a co si prošlapala.... to jako klobouk dolů! Chvílema jsem to šlapala s ní...

kobyb
27.01.2016 3 z 5

Četla jsem v češtině. Nevím, jak v jiném jazyce, ale mám z knihy rozporuplné pocity. Moc hezký a silný příběh, ale styl nic moc. Možná to bylo překladem...|Kniha nenadchla, ale zase ani neurazila...

Nicky.ca
19.01.2016 5 z 5

Pre mňa jedna z najlepších knižiek za rok 2015. Obdivujem Cheryl že to všetko dokázala. Za jej odvahu a silu . Čítala som ju už dávno, ale vždy keď si na ňu spomeniem prejde mnou vlna motivácie. Keď som ju dočítala, mala som chuť niekam vyraziť , byť sama a pretriediť si svoje myšlienky.

VercaLukasova
13.01.2016 5 z 5

I když mi Cheryl ve spoustě věcech lidsky neseděla, obdivuji ji za to, že se sama vydala do divočiny. Knížka se četla skoro sama, určitě doporučuji. :)

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

Přesně jsem nevěděla, co mám čekat, ale nemohla jsem odolat a musela jsem si ji přečíst. Kniha mě nadchla, hlavní hrdinku jsem měla ráda, i přesto, že v životě udělala pár hodně špatných rozhodnutí. Děj mě naprosto pohltil a já všechno prožívala s ní. Říkala jsem si: Sakra, musím jít taky do hor. Když jsem nečetla, tak jsem o knize přemýšlela, zvlášť proto, že kniha popisuje skutečné osudy autorky.

SlamLenka
09.01.2016 5 z 5

Při čtení jsem měla chuť si vyrazit ven, pobýt někde třeba týden mimo civilizaci a jen se bát, strádat a sžívat se s přírodou. Ten strach a strádání k tomu prostě patří, člověk si nemůže pořád vykládat cestičku sametem, občas je fajn opustit stres způsobený společností, vztahy, zaměstnáním, a místo toho prožít fyzickou bolest, překonávat své hranice a žít.
Kniha byla opravdu čtivá, když se děj nevyvíjel zcela dle mých představ, stačilo si uvědomit, že je to psáno dle skutečnosti, tudíž nelze zpětně asi jen tak něco vynechat či poupravit.
Pokud Cheryl i nadále abstinuje, má můj neskonalý obdiv. Pracuji jako sociální pracovnice a u svých klientů sleduji neustálé drogové relapsy a občas až pociťuji bezvýchodnost jejich situace. Takové úspěchy, jaký má Cheryl, mě vždy těší a povzbuzují v mé práci.

evikah
04.01.2016 4 z 5

Čtení mne bavilo, užila jsem si ho, přečetla jsem knížku poměrně rychle (což je u mne v poslední době dost neobvyklé)...
Jen se, prosím, snad ani nedívejte na film - to byla katastrofa po přečtení knihy...

Aichah
03.01.2016 4 z 5

Příjemné oddychové čtení. Jen už jsem si asi od poloviny říkala "Tak se konečně s někým vyspi ať je klid" :)

Ranuncul
31.12.2015 4 z 5

Takové slabší čtyři hvězdičky.Ale jen proto,že knihu jsem již víděla zfilmovanou a tak v ní nebylo moc překvapivých momentů.Četla se velice dobře a mohla být klidně i delší.
Pro lidi co rádi cestují doporučuji.

Alisce
28.12.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Koukala jsem včera i na film, ale ten byl pro mě oproti knize celkem zklamáním. Na jednu stranu mě to asi i láká jít takovou dálku.. :) Kniha je skvěle napsaná, bavila mě od začátku. Cheryl mi nepřišla jako nějaká extra sympatická hrdinka, ale díky treku si u mě získala obdiv, prožívala jsem s ní celou cestu a těším se až se k Divočině zase jednou vrátím. Každý si hledáme tu svojí cestu. Někdy potřebujeme ujít velkou dálku, abychom se vydali tím správným směrem. Nesmíme zapomenout, že nejdůležitější není cíl, ale ta cesta. Cesta je cílem.

Adell-ka
20.12.2015 5 z 5

Skvělá a velmi čtivá knížka o ženě, která se rozhodla ujít pěšky neskutečnou dálku, aby našla sama sebe a změnila svůj život a nakonec se jí to podaří. Během čtení jsem cítila s Cheryl, v něčem s ní souhlasila, v něčem ne, každopádně musím říct, že kniha se mi moc líbila a myslím si, že může být inspirací, motivací a hnacím motorem pro ty, jenže chtějí podobným způsobem hnout se svým životem! :)

JajaCZ
14.12.2015 4 z 5

Autorka a hlavná hrdinka knihy prešla vlastným pozemským peklom a očistila svoju dušu od bolesti a "hriechov", ktoré ju trápili a nedovoľovali jej žiť tak, ako by chcela. Každý si potrebuje dopriať chvíľku sám so sebou a naučiť sa rešpektovať sa.

VeronikaJak
04.12.2015 5 z 5

Od doby, kdy jsem Divočinu přečetla, uplynulo už několik měsíců. Přes to, kdykoliv si na ni vzpomenu, ve mně zanechává silné pocity. Obdivuji odvahu autorky, její sílu a motivaci. Příběh mě jednoduše pohltil. Do jisté míry je motivační i pro čtenáře. Máte prostě chuť někam vyrazit, udělat něco se svým životem. Stále nemůžu přijít na to, co přesně mě na téhle knize tolik uchvátilo. Jedno vím ale jistě - jednou se k ní rozhodně vrátím.

limetka2008
03.12.2015 5 z 5

Silný příběh, příroda a putování - knížka přesně pro mne. Navíc dobře a čtivě napsaná a moc se mi líbilo, že se Cheryl nevyhýbá ani těm momentům, které ji nelíčí zrovna v nejlepším světle a poctivě popisuje svou cestu nejen po PCT, ale i životem, se vším klopýtáním, omyly a chybami.

petrucha86
24.11.2015 4 z 5

Knižní verzi jsem četla až po shlédnutí filmu, ale i tak mě děj úplně vtáhnul a při čtení jsem měla chuť sbalit batoh a vyrazit :) Před Cheryl smekám, bez jakýchkoliv zkušeností vyrazit na takovou cestu, to chce hodně odvahy! Nebo zoufalství..? Pocitů je v Divočině promítnuto mnoho a nejen to vyrovná absenci nějaké zápletky a napínavých momentů. Styl psaní není nejlepší, ale zrovna u téhle knihy je to jen nepodstatná maličkost, rozhodně doporučuji k přečtení!

calwen.cz
21.11.2015 3 z 5

Autentická a pohodová četba. Styl psaní by mohl být lepší :)