Divocí koně

Divocí koně https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1914/divoci-kone-1914.jpg 4 256 39

Po třicítce je Tom Lyon na začátku kariéry úspěšného filmového režiséra. V Newmarketu, srdci dostihového světa, natáčí příběh o smrti mladé manželky jednoho trenéra, k níž došlo před šestadvaceti lety - a nikdy se nevysvětlila. Byla to sebevražda nebo vražda? Ani Tomův scenárista, autor románu inspirovaného stejnou událostí, na to neodpověděl. Filmovým divákům však nelze předhodit neznámé příčiny, tím méně neznámého pachatele. Především proto začíná Tom pátrat, jak to tehdy bylo, jací byli smutní hrdinové dávného dramatu - a proč ti žijící nemají zájem na tom, aby se minulost oživila. Ke všemu se na film lepí smůla, při exteriérech dojde k atentátu, v novinách se objeví pomluvy, producenti hrozí zastavit přítok peněz. Tomova práce je v ohrožení. A brzy někdo zaútočí i na jeho život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Wild Horses , 1994

Pall11
04.02.2024 5 z 5

První knížku od Pana Francise jsem přečetl jako kluk na jeden zátah přes noc. Nevím už,která to byla,ale vím jistě,že mě chytla a nepustila dokud jsem jí nepřečetl celou. Francisovky jsou nadčasové a rád se k nim vracím. Vždy když nemám po ruce knížku mých dalších oblíbených autorů nebo si přečtu něco co mě neuspokojí sáhnu po Francisovce,protože to je jistota. Tento příběh nebyl vyjímka.

D.V.Spudil
19.09.2023 2 z 5

Francisovky mám rád, pár jsem jich už přečetl, ale tohle byla prostě chabá ptákovina. Všechny vedlejší postavy naprosto nesmyslně důvěřují nějakému náhodnému chlápkovi (hrdinovi) a ne vlastním příbuzným. Hrdina s nimi bez výčitek svědomí manipuluje.
A motiv těch vražd? Jako chápu, že i takové vraždy existují, ale mohlo to být lépe pojaté.
Velké, velké zklamání.

Tolki
11.08.2023 5 z 5

Prostě skvělá kniha, čtivá.

Luigi1
27.07.2023 5 z 5

Dobře napsané čte se dobře i po létech

raty
01.11.2022 5 z 5

Souhlasím s komentářem od alzbeta4340. Ráda se vracím k oblíbeným Francisovkám a také mi připadá, že nestárnou.
Divocí koně se v tomto příběhu proběhnou po pláži sice až na konci, ale čtenář se má alespoň na co těšit. Autor velmi zajímavě propojil svět lidí, kteří mají blízko ke koním se zajímavou zápletkou z natáčení filmu právě o nich. Máme tu nezničitelného a sympatického hlavního hrdinu, mladého režiséra Toma. Jeho prací je natočit film o smrti manželky trenéra koní, která není ani po 26 letech vyjasněná. Pátrání po pravdě vede do nebezpečných a čtenářsky atraktivních situací. Knihu jsem si tentokrát poslechla a byla velmi spokojená.

Noisette73
20.08.2022 3 z 5

Má úplně první Francisovka, čtena v mých patnácti letech, je z filmového prostředí a především odkrývá obor režie, toto prostředí a problematika mě moc neoslovují, v knihách ji nemusím, ale opět napsané a vymyšlené je to pěkně, kdo se o Film zajímá bude opět nadšen, je to skvěle propracované a nastudované.

janina66
01.08.2022 4 z 5

Skvělá pohodová četba. Sice jsem už četla napínavějši a lepší, ale líbí se mi, že se Francis v každé knize věnuje jiné profesi. A to je vždy zajímavější.

alekis
22.06.2022 5 z 5

SPOILER
Moje rozečtené knížky rozčileně mávají stránkami a ty, co vězí ve čtečce, šustivě šeptají: co nám to děláš, odvrhlas nás, bídná zrádkyně! Jenže můj nový koníček - nový autor a jeho v krátké době zmáknuté tři knihy o koních, převálcoval ostatní čtenářská lákadla...
V každé ze tří přečtených detektivek Dicka Francise hráli důležitou roli koně, ale vraždili v nich lidé... Každá byla úplně jiná, všechny čtivé a zajímavé.
Divoké vikingské koně přivezou až z Norska a také mají svou drobnou úlohu v knize... Je tam toho ale mnohem víc! Skloubit příběh o dávné vraždě, dokonale popsat natáčení filmu, přihodit pár bodnutí nožem a jednu mrtvolu... To chce pana autora! A pan autor na to má!
Příčina, proč zemřela mladá žena před mnoha lety mi přišla trochu přitažená za vlasy. Ale jinak je ve všech ohledech tato kniha naprosto skvělá, moc se mi líbila. Pro začátek to myslím stačí. Vrátím se k opuštěným rozečteným... ale už mám v merku další koňské příběhy :-).

faba
16.11.2021 3 z 5

Audiokniha. Čte František Dočkal.
Dick Francis tak jak jej známe. Koně, dostihy, vůně sena, stáje, něco z minulosti, pár žen (tady trochu víc), něco „sexu" (kupodivu tady více) a samozřejmě „nedetektiv", který vše vyřeší ke své spokojenosti, ale ne ke spokojenosti čtenáře.
Tak by se daly hodnotit všechny Francisovky.

willy9203
23.10.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem měl v ruce. Krimizápletka je v pozadí vcelku nevinného příběhu natáčení filmu a to dělá to dílo dokonalým.

pavla67
25.09.2021 4 z 5

(audiokniha) dobre se to poslouchalo,libej se mi knizky od toho autora

Kakho-Oto
19.04.2021 4 z 5

První román od Dicka Francise, který jsem přečetl (více méně jen ze zvědavosti). Dobře se četl a jeho děj je opravdu poměrně zamotaný, rozuzlení bylo pro mě velmi překvapivé. Od tohoto autora si určitě přečtu i něco dalšího. Natáčení záhadného úmrtí, případně vraždy, po mnoha letech, které napomůže zjistit, jak se čin udál. Tohle má román Divocí koně společné s 22. případem majora Zemana (Tatranské pastorále). V obou případech (v románu i seriálu) se film natočí tak, že je pachatelem někdo jiný než ve skutečnosti.

Šárka345
08.09.2020 5 z 5

Skvěle zamotané, ale dobře čtivé :0)))

hana4834
06.09.2020 5 z 5

Zase skvělá kniha víc o filmarine než o koních ale to nevadí i tak super

BooksLoverAnn8
06.08.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od Dicka Francise!
Kniha je čtivá a napínavá.
Určitě doporučuji!

Nyangumi
29.01.2020 1 z 5

Detektivka měla hodně rozvláčný děj, místy až nudný. Konečné rozuzlení centrální vraždy románu bylo předvídatelné a mírně trapné. Vždycky jsem měla autora ráda, asi se mi změnil vkus, nebo mi kniha
jednoduše nesedla.

Aileena
26.08.2019 4 z 5

Po dvaceti letech jsem si připomněla, proč mám v knihovně všechny "Francisovky". Dnes už mám jiné favority a vidím i spoustu nedostatků (tady je to pomalý rozjezd a důležité informace roztroušené do celého prostoru tak, že pomalejšímu čtenáři snadno uniknou). Určité kouzlo tu ale stále je a fantazie spolu s logikou a talentem pro detektivky se nedá autorovi upřít.

tonda3582
05.05.2019 5 z 5

Kniha velmi zajímavá a i když nemám rád knížky, kde .... ....... Nemám moc rád, ale tady to bylo vlastně úplně v pořádku. Za mě zatím nejlepší knížka od Dicka Frencise

pingu1
03.03.2019 5 z 5

V téhle knize trochu změna - spíš z filmařského prostředí než z dostihů.... Četla se moc pěkně :-)

85098211
17.12.2018 4 z 5

Kniha má výborný rozjezd, který čtenáře okamžitě vtáhne do příběhu. Ale napětí bohužel poměrně rychle poleví a začne takové to obyčejné pátrání a vyšetřování nejen toho, co se stalo v minulosti, ale i toho, co se děje v přítomnosti. Autor tentokrát nedokázal udržet moji pozornost po celou dobu vyprávění, i když konec jsem už zase hltala ;-). Podle mého názoru se zde tedy jedná o lehce slabší Francisovku, proto jednu hvězdičku ubírám...

koně filmování koňské dostihy

Dick Francis (p)