Temný prorok

Temný prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1061/bmid_temny-prorok-a5O-1061.png 4 838 36

Divocí a zlí série

Ve třetím dílu Divokých a zlých pokračuje boj o ovládnutí světa. Na Patejla je uspořádán nesmiřitelný hon, takže sem tam ukápne i nějaká ta krev...

Phyl
18.03.2024 4 z 5

Ta cesta tunelem se táhla víc, než jízda růžovým autobusem z Londýna do Prahy.

Ladys
05.12.2021 3 z 5

Nevím, jak to popsat.
Bavil jsem se u třetího dílu od začátku do konce, ale kdyby v celé sérii seškrtali tuny mrtvých, tisíce soubojů a honiček, tak zbyde tak jedna kniha.
Kromě hláškujícího, po zuby ozbrojeného a jak na běžícím pásu vraždícího Patejla tu vlastně není žádná jiná zásadní postava, která by nějak ovlivňovala dej.
A to nahodilé zjevování zarputilých zombíků a pak zas nahodile mizících moc nechápu. Podle čeho se řídí?
Nevím. Možná že po přečtených třech dílech v kuse na mě přišla únava nebo co, ale té šílené akce a množství mrtvých je už na mě opravdu moc a před čtvrtým dílem si dám pauzu.
Za tenhle díl dávám lepší tři.

IHT
19.11.2021 4 z 5

(zkopirovano z hodnoceni jednicky) Tetralogii Divoci a zli jsem precetl na jeden zatah. Kulhanka jsem neznal, ale obcas nekdo v komentarich na Kotletovy knihy psal, ze Kotleta je napodobovac a slaby odvar promakaneho Kulhanka... Nu, Kotletu mam rad, tak to bych se mel seznamit i s "predlohou", ze jo?
Ruku na srdce, kdyby mi nekdo rekl, ze v teto saze vystupuji mimozemstani, cestovani casem, stari bohove, zombici, upiri, mysteriozni Merlin, superhrdinove, pirati a mafie, tak jsem do toho asi nesel. Chybely snad uz jen ninja zelvy (aha, Hnusak je vlastne mutant!), takze jen ti ninjove... Ve finale dost sileny gulas, ktery teda podle me v celku az tak skvely nebyl... :(

Treti dil je slusny. Postava Kyberkentaura a Krizaka sice stale nedava zadny smysl (a zacinaji byt proto dost otravni), zombici prekvapive pronasleduji Patejla jen tehdy, kdyz se mu to "hodi" (= obcas ho nechaji odpocivat, kdyz potrebuje, jindy ho zase dost neomylne nasleduji an dlouhe vzdalenosti - v tom jsem logiku nenasel a proto se mi i zombici zacali zajidat). Slabsi 4 hvezdy

Racek213
12.10.2021 4 z 5

No jo, ty braky ... a stejně jsem to po letech v rámci menšího ležení s nemocí doma znovu celého Kulhánka dal a bylo to stejně dobré... Pro mě to celé mělo přece jen chybku, já strašně nesnáším ty zombie ... spíš je to alergie na jejich náhlou explozi ve fantasy knihách od jisté doby ... no jo, jsem už letitý pamětník.

Maud22
17.04.2021 5 z 5

Tak upřímně - nechtěla bych být v uklízecí četě, která odstraňuje následky Patejlova působení, ani bych se nechtěla potkat s následky jeho působení, navíc když pořád sledují jeho stopu. A rovněž bych nechtěla čekat, až se zregenerují ti, co polechtal stříbrem, že? Na druhou stranu není Patejl bojující jako Temný Prorok proti Církvi Zářícího Spasitele zbytečně úzkoprsý? "... přece jen, nechat zbůhdarma utopit přes čtyři sta lidí, je škoda. I když se jim líbí Kelly Family!" (Stačí si pustit Radiožurnál a jeho playlist :-)) No nic, spoléhám na to, že je ten Hodný a že jedná v zájmu Země a že těm bídákům nakope, vy víte co, nebo třeba postačí, když se usměje. ("Usmál jsem se do přítmí a přítmí zaječelo a skrčilo se do kouta.")

MichalPuchovsky
03.09.2020 1 z 5

Nuda. Dej sa hýbe ako slimák a namiesto toho sa len strieľa, uteká a zbrojí. Ostatné knihy série sú omnoho lepšie. Temný prorok by sa dal skrátiť o 3/4 a nikto by si to ani nevšimol.

kure91
05.05.2020 4 z 5

Jestliže jsem si u Hardcore říkal, jo, teď to začalo, Kulhánek to umí rozjet, tak teď se vracím spíše k názoru z Času mrtvých. Četlo se to dobře, o tom žádná, lehce je vidět vývoj charakteru Sv. Pateyla, ale celý výlet do Německa mi přišel lehce samoúčelný a nepřišlo mi, že by sérii zase nějak daleko v ději posunul. Uvidíme, co poslední díl.

Gordonlord
04.05.2020 3 z 5

Tady už to bylo o něco horší než první dva díly. Zase nové postavy, zase jiný děj, ale nějak méně lákavých a zajímavých okamžiků. Zabijácká akce zůstává, ale bez podpory dobrých postav a rafinované zápletky vyznívá trochu prázdněji. Ale pořád je to dobrý, to zas jo.

protokol
29.06.2019 2 z 5

iemto diel bol o niečo slabší ale aj tak ešte dosť zaujímaví len mi prídu zbytočné odkazy na autorove iné diela a tatrgel je akosi už nudný keď že ho už použil v inej knihe rovnako ako saladin a jonas nejak mi to tam vadilo ale inak dá sa som zvedaví na koniec sági dúfam že to neodflákne ako večina autorov

RemiBlack
30.01.2019 4 z 5

2019/6
Jo, tak tenhle díl mě z Divokých a zlých bavil nejvíc. Patejl to bije, co to jde, návštěva u Krysy vyloženě úžasná. Magde - moje oblíbená postava. Darkness taky.
Někdo tu níže zmiňuje, že Temný prorok je výplňový díl. Možná, že jo. Ale právě o tu omáčku okolo (bitky, šílený epizodní postavy a hlášky, žádný náboženství) snad jde, ne?

NemmamSlov
28.09.2018 5 z 5

Patejl pokracuje v boji proti novemu nabozenstvu, ktore prevzalo vladu takmer nad celym svetom, a ktora ho oznacila za nepriatela cislo jeden. Krvavy masaker nechyba a Patejl svojim sarkazmom dava pribehu skvely humorny podton. Aj ked oproti predchadzajucimi dielami to bolo slabsie, zaciatok sa trosku dlhsie rozbiehal, ale druha polovica to vynahradila, kde Kulhanek predviedol svoje umenie perom.

tlllk
26.07.2018 4 z 5

akcia pokračuje, čo viac dodať, kým som sa dostal k netu už som v polovici ďalšej knihy....

slawa.cap
10.07.2018 5 z 5

Stěžejní provázání z Vládci strachu. Ukazuje se že upíři nejsou až tak hodní jak se mohlo zdát

TERRORDROME
01.07.2018 5 z 5

Tretí diel divokej a zlej ságy je vlastne po dejovej stránke zbytočný, ide viac-menej o takú odbočku kde sa čerstvo pozlátaný anti-hrdina Patejl pachtí do Nemecka vyzbrojiť a následne sa musí ešte obtiažnejšie prestrieľať cez frantícke zátarasy späť do Londýna. Stále je to však tá svištiaca zbesilosť a tentoraz viac tlačí na humor, trebárs to plávanie s živými mŕtvolami a samozrejme stretnutie s obrovskou transkou menom Barbar ( "prestrelili mi kozu!" ). Plus uctievanie pamiatky tragicky zosnulých Kelly Family ( teda len v Kulhánkovej hlave )! Zároveň však kladie pred hrdinu zapeklitú, filozoficko-existenciálnu dilemu, pretože každý koho zabije zasa o chvíľu vstane ako nezničiteľný zombík a prenasleduje ho, takže má Patejlko za zadkom stále väčšie zástupy fanúšikov čo sa už nedajú nijako znovu zabiť. No a finálne zúčtovanie so zradnou upírskou chamraďou v prístavne krčme pomocou zbrane flusajúcej strieborné piliny a nabrúsených krucifixov bolo vysoko zadosť učiňujúce. Daruj Crew, daruješ život, he-he!

Elea
26.03.2018 3 z 5

Tento díl je určitě slabší než dva předcházející, kromě neustálých bojů se vlastně nic neděje. Je pravdou, že některé popisy jsou hodně vtipné, ale to je tak všechno.

ludek.n
28.01.2018 4 z 5

Třetí pokračování Patejlových dobrodružství v 21.století už opět přináší kvanta zmasakrovaných těl a rozpolcených hlav. Kuriózně k tomu děj nikam nechvátá, ale převaluje se jak líná řeka. Najde se čas i na nějaké to zamyšlení, třeba proč zamordovat nepřítele, když ten ve skutečnosti neumře, jen se promění v nemrtvého a ještě nelítostnějšího protivníka. Patejl, tento bojovník bez bázně a hany však přesto pokračuje ve svém smrtonosném poslání. I přes vysokou čtivost páně Kulhánkova textu, mě poprvé napadla kacířská myšlenka, že ani sám autor neví, jakéžeto poslání to jeho hrdina vlastně má. V prvních dvou dílech bojoval Patejl za záchranu svého týmu, potažmo Stonožky Hnusáka. A teď? Za lepší svět? Ale za který a proč vlastně...

vlkodlaq
09.12.2017 5 z 5

Už je tomu opět víc jak deset let, co jsem i trojku četl poprvé, takže si hrubou kostru a některé detaily vcelku živě pamatuju. Stále baví a trojka je o fous lepší než dvojka. Zase se opakuje lehký chaos kolem cestování v čase, ale co už, koneckonců to k sci-fi tak nějak patří. I přes drobné nedostatky pořád zastávám názor, že vše od Kulhánka patří k tomu nejlepšímu, co může česká sci-fi/fantasy nabídnout.

Drowned
18.09.2017 5 z 5

Třetí díl je super a udržuje nastavenou laťku předešlých dílu ve stejné výšce. Výborná je část s vyzbrojování Patejla v Německu a divoká jízda zpět do Londýna s Barbar(ou)em. Děj se překotně blíží do finále a náhle je utnutý. Takže hurá do dalšího dílu.

PeterSmith
06.06.2017 1 z 5

Pořád stejné....Kříže

olle3
31.05.2017 5 z 5

Jen díky Kulhánkovi jsem zjistil, že se dá číst i za chůze. Nebo při nakupování. Nebo místo spánku.
Akce, střelba, hlášky a navíc se člověk něco přiučí z anatomie. Co chtít víc?