Čas mrtvých

Čas mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1059/bmid_cas-mrtvych-ewT-1059.png 4 971 61

Divocí a zlí série

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století. Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít...... celý text

adam0773
20.07.2015 5 z 5

V čechách mají jedno pořekadlo: "Neser Boha," už vím proč :-D :-D :-D

Pokud pominu Noční klub, tak tato kniha (celá série) je asbolutní špička, která si drží napětí, tempo i úroveň až do samého konce.

PS: Je dobrý nápad pustit si "Kingdom of Condom" v teokratickém, totalitním státě? :-D

Targa Dall
10.07.2015 5 z 5

Drží vysokou kvalitu :)
Doporučuji a hned jdu číst 2. díl :)

koubin007
10.07.2015

Tak nevím, nějak mě to nenadchlo. U legendární Cesty krve mě dost bavila ta post-apo atmosféra, tajemno a záhadno, ale tady je to jen samé cucky, maso, zabíjení a jakoby hlubší smysl mě uniká. Možná jsem jen nebyl správně naladěn. Je tady až moc "přeakčněno" na můj vkus.

Terva
19.04.2015 5 z 5

Krev, akce, zombi, upíři, Bohové, láska a smrt. To vše v jednom příběhu.
Malá ochutnávka:
Příběh první - ČAS MRTVÝCH
Říkal mi komandér Horak, že nejsem dvakrát sympatický člověk.
Má pravdu - nejsem člověk.
A jsem na to pyšný.
Patejl

Slooki
01.02.2015 4 z 5

Chvály na toto dílo je tu až až, tedy nemusím nic víc dodávat.

dobroslav9182
19.01.2015 4 z 5

Ahhhh, jaký to příjemný a osvěžující pulp... a v podstatě už i kult :-)

-edie
19.12.2014 3 z 5

Pan Kulhánek je rozhodně nějak narušený, ale krásně narušený. Takto ryzí akci by nikdo „normální“ napsat nemohl. Proto si ho jako spisovatele vážím. Na druhou stranu bych s ním do sklepa či tmavé uličky nevlezl ani za všechno knižní zlato světa.

kočičí anus
24.11.2014 4 z 5

Tato kniha by se dala shrnout takto: akce, akce, hodně akce, ku*evsky hodně akce, rozhovor, zase akce. První část knihy byla naprosto akčně přepálená, ale místy vtipná. Druhá část se mi četla líp. Sršelo to vtipem a povedeným dialogy. Konec epický, narážka na upíry geniální. Měl jsem ji z knihovny, kde zbyl už jen jeden výtisk. Kdo ho šlohne, nechť shoří v pekle.

mitko
31.10.2014 5 z 5

Čas mrtvých radím medzi najlepšie diela Kulhánkovej tvorby. Prvá kniha je nabitá toľkou akcie, ktorú som v žiadnej inej knihe ešte nečítal. Hrdina sa dostáva z jednej nebezpečnej situácie do druhej a kniha vám nedá vydýchnuť. V druhej polke tempo padá hlavne kvôli príbehu, čo nepokladám za zlé, stále to bolo zaujímavé a končí to opäť potokmi krvi :). Kulhánek ani tu nemení štruktúru svojich diel, antihrdina s nadľudskými schopnosťami ktorého prenasledujú nepriatelia ešte s nadľudskejšími schopnosťami, predierajúc sa cez potoky krvi nevinných a nezabúda tu samozrejme ani na nežnejšie pohlavie. Jediné čo by som trocha mohol vytknúť sú okamihy, kedy sa hlavný protagonista vždy veľkou náhodou alebo šťastím dostane zo zlej situácie ( a tých tu je), v iných dielach býva autor zväčša kreatívnejší. Ale aj tak je to pecka a pokračujem hneď na ďalší diel.

tanuki
06.09.2014 4 z 5

Jedna akce stíhá druhou, nelze si na chvíli vydechnout...

pobijecmuch
25.06.2014 5 z 5

Výborná kniha, která je napsaná výborným českým spisovatelem. Nechybí tomu humor, který je chvílemi až takový kousavý. Nikoho nechci urazit, ale knihy mistra Kulhánka jsou opravdu pro literárního fajnšmekra a obyčejný čtenář, ať si raději přečte něco o zamilovaných upírech.

3DD!3
20.05.2014 4 z 5

Sci-fi/fantasy brutalita, která snad nemá v naší republice obdoby. Měl jsem zpočátku problém se zorientovat v popkulturních citacích 90-tých let, ale s přibývajícími stránkami a blíže pravděpodobnostní šlupce začne příběh gradovat a je opravdová radost ho číst. Zakončení je otevřené jako zlomenina a nezbývá než sáhnout po Hardcore.

wally
06.04.2014 4 z 5

Po Cestě krve jsem k tomuto prvnímu dílu přistupoval trošku opatrně....zbytečně....je cítit, že jde již o vyspělejší dílo a docela dobře jsem se bavil, navzdory tomu, že je to neskutečný maglajz...ale v tom dobrém. Trošku mne mrzí, že jako trojce (Patejl, Elvíra a pan Stonožka) jim to dlouho nevydrželo, ale o to více doufám, že se spojí v těch dalších dílech a tak jdu na ně....

BaSiNi
08.09.2013 5 z 5

Skvělé a vydatné čtení, co víc od p. Kulhánka čekat a Patejl to je prostě borec!!!!!

Ocas
07.09.2013 5 z 5

Začátek mě dostal, a už nepustil. Představovačka hlavních protagonistů úplně perfektní. Kniha je svižná a akční. Možná malinko zamotaná ale tak to má byt. Palec nahoru.

Fuksinka
20.02.2013 4 z 5

Juchů, skvělý začátek série. Napínavý, plný akce s perfektním (anti)hrdinou, který je něco mezi posledním skautem a Wolverinem. Elvíra a Hnusák skvěle doplňují.
Kyberkentaur, Pohřbení, Merlin.....bojim se, aby to nezačalo být trošku přeplácané. No snad se bojím zbytečně.
Ještě přemýšlím jestli by byl lepší Kocour, nebo pées.

xxiixxi
02.07.2012 4 z 5

Typický kulhánkovský nářez, trošku méně ironie a cynizmu než jsem od Kulhánka zvyklá, navíc mi tématika strojů a bytostí z budoucnosti není tak milá jako upířina, ale rozjíždí se to pěkně, 90 %

B U B U
03.01.2012 5 z 5

Celú sériu som dostala od manžela pod stromček. Začala som to čítať skorej preto aby mal manžel radosť, než preto že by ma to nejak zvlášť oslovilo. Ale tak ma to vtiahlo do deja, že som sa sama divila ako beriem stránku za stránkou. Odvtedy Kulhánka milujem a som rada že všetky diely mám vo svojej knihovníčke :)

vic11
24.08.2011 4 z 5

Velice podařené dílo, upoutá, má spád a Dolfík je mazlík pro mě.

Mayanea
23.08.2011 5 z 5

,,You're going where no man has gone before
Don't ask us where that is - we have no idea
You're chosen for this great mission
Because you're hearty and strong and make a lot of fuss
Especially around us
We like you better when you're far awaaaay!"
Dead Kennedys, vole.