Divná doba

Divná doba https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19003/bmid_divna-doba-2Uf-19003.jpg 4 17 4

Soubor novel, který se pohybuje mezi humorem, poezií a fikcí: Dynamický mladý vedoucí pracovník zablokovaný v automatickém veřejném záchodku; vzpomínka na dětství strávené na mořském pobřeží; divadelní herec přeškolený na televizní sitkomy; dvě opilé ženské ženoucí se stošedesátkou po dálnici; Pařížan rozmlouvající s krávou. Dobrodružství přecházející v mrzutost a současná proměna jednajících osob; nechtěná podivnost situací naší doby a každodenní scenerie je směšná, dokud někdy nesklouzne do zlého snu... S předmluvou Milana Kundery „Směšná nahota věcí“. Za tuto sbírku novel získal autor v roce 1997 cenu za novelu Francouzské akademie.... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Atlantis

Drôle de temps , 1997

SueD
23.03.2024 5 z 5

Tohle je překrásný soubor - překvapuje každou stránkou, příběhem a nápady. Skvělè čtení.

Boboking
23.04.2022 3 z 5

Spíše popisné čtení, sekvence ze světa současné Francie, nebo spíše Francie přelomu 20/21 století. Měšťáckého světa bez ambicí, čistě bazírujícího na materialismu a penězích.

OldaB
13.07.2014 5 z 5

Autora jsem poznal na autorském čtení Listování Lukáše Hejlíka a tohle je moje první kniha. A musím říct, že se mi hodně zamlouvá. Ty pocity jsou velice opravdové, přesvědčivé, dobře se to čte. Je to takový ten neurčitý dojem, když se procházíte po ulici a připadne vám, že tam jdete poprvé, i když v té ulici vlastně bydlíte. Určitě si přečtu další knihy od tohoto spisovatele.

iška
17.09.2013 4 z 5

Benoita Duteurtra jsem objevila asi tak před rokem a už jsem přečetla většinu jeho prací. jeho pohled na svět mi je blízký a u jeho knih se krásně bavím. Ale zatím se mi nejvíce líbila kniha Dráhy a Kniha Služba zákazníkům.

francouzská literatura

Část díla