Dívky z trajektu

Dívky z trajektu

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342446/divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 3.9124

Pigerne Fra Englandsbaden (2015)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

happy-smile
včera

Dobrá severská krimi, ale znám určitě i lepší, které by si spíše zasloužily označení světový bestseller. Na prvotinu je to ale velmi slušné a jsem zvědavá, co autorka napíše dál.

pobijecmuch
včera

Strašná nuda, takových knih bylo už napsáno tisíce a za pár týdnů si ani nevzpomenete co jste četli.

Ivana11
předevčírem

Trochu pomalejší začátek, ale ke konci kniha nabrala pěkný spád a nečekané rozuzlení. Líbilo se mi to.

Masama

Velmi slabé:(

Rodaw

DÍVKY Z TRAJEKTU
Kdybych měla ohodnotit tuto knihu hvězdičkami, asi se dostanu někam na pomezí mezi 3 a 4... kolísá to v tomto prostůrku a záleží, jak se člověk na tuto knížku dívá. Za mě se jedná o směsici psychologického dramatu a detektivky. Konec byl thrillerový- ten se mi moc líbil a měl tempo, které udrží čtenáře - ale jednalo se v podstatě jen o pár stránek- když to srovnám se zbytkem knihy.. ten prostor předtím byl takový (trošku) pomalejší... Knížku bych určitě doporučila lidem, kteří mají rádi pomalejší detektivky a překvapení na konci... Je to napsané hezky, z Dánska jsem tolik románů ještě nečetla..
Za mě se jedná spíš o průměr, který byl však příjemný a hezky se mi s knihou trávil čas :)

Ivetinka

Zajímavý příběh. Překvapivý závěr. Chvílemi mi pobíhal mráz po zádech. A v jiných chvílích mě nudil soukromý život Nory.

Zoy

Kniha se mi velmi líbila, byla jsem ráda, že mám volno a můžu jen číst. Určitě stojí za přečtení

sadlo

Skvělé počteníčko.Kávička, křesílko. Za víkend přečteno.Skvělá detektivka.

Mil@n

Pomalý, zdlouhavý začátek, ale konec byl dobrý.

Jančislava

Kniha mě celkem zklamala. Nejdřív se děj vyvíjel zajímavě, ale rozluštění mi přišlo odflaknute a spousta věcí nevysvetlena. A milostná linka byla úplně zbytečná až místy trapná. Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila, znovu určitě číst nebudu. Za mě průměr.

pswat

Skvela kniha, neda se skoro ani odlozit. Jeste k tomu kdyz vite, ze je to na zaklade skutecnych udalosti. Jen ta romanticka linka by tam nemusela byt. Uz se tesim na dalsi dil

Atak

Docela dobré počtení :) Závěr se čte jedním dechem.

Ziva22

Super kniha.

lenka666

Za mě čtyři hvězdičky. Četlo se to hezky až na tu spoustu jmen. Děj byl zajímavý a konec .....Doporučuji

kneprulka

Ja ji nedocetla. Byla pro mne jakasi "nudna". Sice bych rada vedela, jak to dopadne, ale nejde to. Nemůzu!

perpe2a

Dočteno, líbilo se mi, i když chvilkami trochu povrchní a nepropracované, ale celkový dojem moc dobrý. Jen bych uvítala jiný název knihy, tento je poněkud zavádějící. Ale za sebe mohu doporučit.

VeliiQ

Docela zklamání. Těšila jsem se na napínavý detektivní příběh, čekalo mě nudné klišé, s plochými a nezajímavými postavami. Nápad nebyl úplně špatný, ale takhle nudně a prostě napsané to nemělo žádné grády. Většina situací a jednání byla naprosto nevěrohodná, nejspíš proto, že spisovatelka to nedokáže smysluplně popsat a vyjádřit.

MMacicekk

Jelikož mne uchvátila obálka a anotaci jsem nevěnovala až takovou pozornost, očekávala jsem úplně jiný příběh, a sice, že půjde o pátrání dívek, které zmizely z trajektu ne v minulosti, jak je tomu v tomto případě, ale v současnosti a detektivka bude ve stylu "záhady zamčeného pokoje". S knihou jsem spokojená i přes pár menších výtek, když bych měla být konkrétní, vadilo mi pomalejší tempo a velké množství postav. Na to, že se jedná o autorčin debut, je však kniha zdařilá a určitě budu vyhlížet pokračování s touto sympatickou hrdinkou v hlavní roli.

ken-zo

Příběh mě bavil, námět i zápletka velmi vydařené. Na plný počet hvězdiček to ale není kvůli zbytečnému plýtvání energií na začlenění milostného příběhu a "napínavého boje o život" v závěru. Kdyby byl místo toho konec trochu propracovanější, bylo by to mnohem lepší:)

Acinore

Zdlouhavý, často dost nudný, závěr zas moc rychlej a nečekanej.. prostě průměr a ještě se člověk musí nutit do čtení..

Lindulinek

Tato kniha pro mě byla zklamáním hlavně pro neustálé "milostné" starosti hlavní hrdinky. Na druhou stranu, díky tomu šla půlka knihy přeskočit a mohla jsem začít číst něco jiného. Kdyby bylo více času věnováno zápletce, která nebyla zlá, ale chybělo propracování, aspoň by to bylo na 4*. Dávám 3* a jdu si spravit chuť k jiné knize :-)

wonika25

Skvělá kniha, jen mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala v těch moc postavách. Kniha určitě stojí za přečtení, a vrátím se k ni.

nemeckovatereza

Knížka mě bavila a nutila mě číst dál. Ale stejně jako tady již bylo napsáno (komentář Ajrad1981 a Mischone) mi vadil až moc přehnaný konec "Nory superhrdinky" a také její ignorování detektivů, kteří ji nabádají k opatrnosti.
Naopak mi nevadilo, že zde řeší vztah s Andreasem, alespoň ji to více poženštilo a polidštilo.
Možná i kvůli tomu se to bude více líbit ženám =)

DoDidDone

Docela fajn detektivka s překvapujícím zvratem, napětím a příjemnou hlavní hrdinkou. Hvězdičku strhávám za odbočky úplně někam kamsi. Nemyslím tím osobní život novinářky, ale detailní popis oběda, večeře,... a taky možná za trochu přehnaný konec. Od autorky si ale slibované pokračování rád přečtu. ;) :)

Jana77

Za mě trochu zklamání. Anotace je zcela nesmyslně postavena na dvou zmizelých dívkách a ono vlastně jde tak trochu o zcela jiný příběh. Není úplně špatná, jen jsem čekala něco jiného. Není mi moc jasné, čím si zasloužila onu zlatou nálepku Bestseler, protože je rozhodně mnohem víc knih, které si ji zaslouží mnohem víc.

Ajrad1981

Hodně dlouho to vypadalo na plný počet hvězdiček. Ale zkazily to dvě věci.
Za prvé Andreas, tedy spíš Nořin vztah k němu. A to, že si Nora stěžuje, že v minulosti už jednou radši vzal roha, ale pak se dozvíme, že to bylo úplně naopak. Jinak bych byla ochotná překousnout fakt, že už zase čtu detektivku střiženou s červenou knihovnou.
A hlavně za druhé - ten konec. Nora je nejdřív úplně vyklepaná z jednoho dopisu a jedné sms, ale pak je úplně v klidu, přestože vrah běhá po svobodě, a naprosto ignoruje snahu policie ji chránit? A pak se úplně sama dostane ze smrtící pasti (do které mimochodem úplně sama pitomě vlezla)? Na takovéto superhrdiny nějak nevěřím a realističtější konec bych ocenila víc.

zdazilek

Tak z téhle knihy jsem trošku v rozpacích. Těšila jsem se až ji přečtu a nakonec jsem byla i malinko zklamaná. Děj a námět nebyl špatný. Ale kdyby se více řešila ta detektivní zápletka bylo by to na pět hvězdiček. Polovinu knihy se řešil život Nory a to mě nebavilo. Konec to dostal na tři hvězdy, ten byl dobrý.

ankaras

Knihu jsem nechtěla vůbec číst a ještě, že jsem to neudělala. Hodně mě překvapila v dobrém slova smyslu.

Alča I.

Příběh dobře napsán. Konec super až jsem se trochu bála. Dávám plný počet.

jana3099

No příběh zajímavý a konec překvapivý, ale nějak jsem se místy dost ztrácela jak v ději tak i v tom množství postav.......