Dívky od svaté Magdalény

Dívky od svaté Magdalény https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362381/bmid_divky-od-svate-magdaleny-Yxy-362381.jpg 4 387 129

Šestnáctiletou Teagan pošle rodina do azylového domu pro padlé ženy poté, co je obviněna, že se pokusila svést mladého kněze. Teagan je zbavena vlasů, důstojnosti a kontaktu s vnějším světem. Její představené se sice ohání láskou boží, ale ve skutečnosti podrobují své svěřenkyně krutým trestům a hlavně tvrdé dřině. Dívka plánuje útěk, netuší však, co ve světe čeká na dívky s poskvrněnou minulostí… Román vychází ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

The Magdalen girls , 2016

Margarett_Lindd
31.03.2024 3 z 5

Poněkud zklamání. O tomhle tématu jsem si zjistila celkem dost informací. Takže mě knížka nepřišla až tak strašná, i přesto, že je strašné co se v Irsku dělo, do ještě relativně nedávné minulosti. Nicméně, spíš mě nesedl styl psaní. Před začátkem čtení, jsem si myslela, že si přečtu i další knížky autora, ale po přečtení, už nemám chuť se k němu vracet.

Zuzulinka
04.12.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila!

jprst
08.10.2023 3 z 5

Zajímavý námět, silný příběh, který se ale autorovi podaří "úspěšně" zkazit překombinovaným a poněkud sladkobolným závěrem, majícím do uvěřitelnosti dost daleko.

lalela
23.08.2023 2 z 5

Kdysi jsem viděla film, Magdaleniny prádelny. Po shlédnutí filmu mě to tak šokovalo a pohltilo, že jsem se pustila na internetu do pátrání a přečetla nespočet článků o Magdaleniných prádelnách. Ale knížka? To byl vylouhovaný čajíček o proti tomu, co se v prádelnách dělo. Ano, bylo popsáno vše, jak to v prádelnách chodilo, jak se tam dívky dostávaly, za co, ale té knížce chyběla šťáva a jiskra. Chyběl tam ten náboj, aby byl člověk opravdu šokován a nepřestával číst. Příběh je hezký, ale ten švih tam opravdu není.

Jurfinka
02.07.2023 5 z 5

Senzační čtení... Neuvěřitelné

PavlaA
27.06.2023 3 z 5

Kniha mě tedy úplně nenadchla, nejspíš mi neseděl styl psaní. Do čtení jsem se nutila, nerada odkládám nedočtenou knihu. Příběh byl ale zajímavý.

Knižnípauza
13.01.2023 4 z 5

Kniha mi vyrazila dech a zcela mě pohltila.
Silný příběh ve kterém najdete všechno. Zradu, nenávist, přátelství, touhu po svobodě a ztrátu domova. Spisovatel si mě získal stylem i námětem, který je podle skutečných událostí.
Moc doporučuji!

Evka271
23.10.2022 5 z 5

Velmi silný příběh plný emocí .O zradě odpuštění , utrpení i velkém přátelství a největší bolesti co žena může zažít. Pravdivé až neuvěřitelné co se můžu dít za zdmi, které ctí boha. Tři kamarády ukazují že v životě je důležité nebýt sám. Moc krásna kniha u které sem několikrát brečela ,už jen proto že se to doopravdy stalo.Človek se asi časem zvykne na všechno jako Magdalény.Doporučuji všem

kalinka99
11.10.2022 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že se něco takového může dít v nedávné době. Jak smutné a šílené chování rodičů vůči vlastnímu dítěti.

Katka2382
19.09.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, jen mi to přišlo trochu překombinované.
Dala bych spíš přednost autentickému vyprávění.
Jinak si myslím že se tam ty dívky ve skutečnosti měli ještě hůř.

Amitiel76
08.09.2022 5 z 5

Velmi smutná a znepokojivá kniha, ze které přímo čiší zoufalství a beznaděj. Je šílené, co se dělo mladým dívkám na těchto místech. Vždyť to byly skoro ještě děti. A ještě šílenější je, že se to dělo s vědomím jejich rodičů, a jejich souhlasem. Je až neuvěřitelné, kolik rodin se tímto způsobem zbavilo svých nepohodlných dcer. Byly sem poslány ,aby se "očistily z hříchů" které ve většině případů ani nespáchaly. Nařčeny a křivě obviněny, tu čekaly na vykoupení, které nepřišlo. Nikdo se jich neptal, a nikdo je neposlouchal. Neměly možnost obhajoby. Odsouzeny k tvrdé dřině a nelidským trestům, psychicky a fyzicky týrány, tu žily zapomenuty okolním světem. Fikce? Nikoliv. Jedná se o reálná místa a skutečné příběhy... Nepochopitelné, kolik takových míst bylo zřízeno pod záštitou církve, a provozováno nelítostnou rukou "milosrdných jeptišek". A nejhorší je, že se to dělo ještě ve druhé polovině dvacátého století. Protože poslední Magdalenina prádelna, byla uzavřena až v roce 1996....
Knihu určitě doporučuji k přečtení. Je velice čtivá, a podaná ústy šestnáctiletých dívek. Proto celkem jednoduchý styl, který o to víc působí na čtenáře. Určitě hodnotím plným počtem hvězd.

zimolka
04.09.2022 5 z 5

Knihu doporučuji přečíst, neuvěřitelný příběh.

Radka1911
16.08.2022 5 z 5

Smutný, téměř nepochopitelný příběh na motivy skutečných událostí v celkem nedávné době. Knížka se krásně četla.

Ráčkajda
07.06.2022 5 z 5

Tak to byla docela síla, velmi čtivé a smutné.

Martiiiik
18.04.2022 5 z 5

Pěkná kniha se smutným příběhem.. Velmi čtivě napsaná, utekla velmi rychle.. Nicméně nebylo překvapující, že se něco takového mohlo stávat.. ale srdce nad tím usedá.. Tolik nevinných zničených životů.. Víc se asi ani říct nedá..

MiraRunaway
12.04.2022 3 z 5

Velmi silné a zajímavé téma. O to více, že vychází ze skutečnosti. Nejlepší na knize je Doslov. Mám raději knihy psané v první osobě. Většinou, když nastala v ději situace, která mě zaujala, tak autor přeskočil k tématu a rozvíjel věci, které mě nudily. To je ale strašně subjektivní. Věřím, že většinu čtenářů kniha naprosto vtáhne a bude fascinovat. Za přečtení rozhodně stojí.

sidonka
09.02.2022 4 z 5

Knížku už jsem tu měla chvíli připravenou a když na ní přišel čas zhltla jsem jí za dva večery, až neuvěřitelné, že se toto může odehrávat v nedávné době

Peslik
03.02.2022 4 z 5

Člověk je velmi překvapen, když při čtení knihy zjistí v jakém roce se děj odehrává, není to žádná hluboká minulost, ale druhá polovina minulého století....až mi to vyrazilo dech, slzy na konci téměř tekli po tvářích. Velmi mě to zasáhlo, bezmoc, bezpráví, stačí jedna lež a celý váš život je NIC.
Čtení mi zabralo pár dní, nešlo to na jeden zátah :D
Doporučuji.

Gleam
21.10.2021 4 z 5

Kniha se dobře četla, když jsem si ale uvědomila, že má reálný základ, začalo mě mrazit. Příkoří páchané lidmi na jiných lidech ve mě zanechává příšerný pocit hořkosti samo o sobě, a pokud se k tomu přidá myšlenka na to, že si myslím, že ve většině případech se příkoří děje ženám, zmocňuje se mne bezmoc. Nechápu, že se vždycky najde tolik lidí, kteří jenom zavírají oči. Kniha hodná přečtení

Acnaj
05.10.2021 4 z 5

Knížka je velmi čtivá, pohltila mě hned od začátku... Téma jsem vůbec neznala, netušila jsem o co se jedná a jsem ráda, že jsem si rozšířila obzory...

azylové domy Magdaleniny prádelny

V. S. Alexander