Dívka za zrcadlem

Dívka za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107818/bmid_divka-za-zrcadlem-dbg-107818.jpg 3 185 35

Dvě povídky, dvě tajnosti. Dívka za zrcadlem Lila je šťastná, že našla muže, o jakém odjakživa snila. Když však ve svatební den vypluje na povrch tajemství z minulosti její rodiny, její život nabere naprosto nečekaný obrat. Jaké tajemství skrývá babiččin dům, opředený zvláštním kouzlem? Stroj na vzpomínky Říká se, že první láska se každému člověku navždy vryje do paměti. Co se však stane, když vzpomínky na milovaného člověka začnou blednout? Jeden muž se zlomeným srdcem nachází způsob, jak šťastným okamžikům vdechnout život a dát jim volný průchod…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Girl in the Mirror, The Memory Maker , 2010

Charley
07.01.2024 3 z 5

Dvě krátké povídky - první byla tajuplná a kdyby se jednalo jen o ní, tak dávám o hvězdičku více. Druhé povídce mám pocit, že úplně chyběl děj - skončila a já vlastně nevím, o čem byla.
Ale bylo to příjemné čtení.

rilajaan
11.10.2023 3 z 5

Knížka do kabelky, ale nebylo to vůbec špatné. Tajemné a zvláštní.

daza.dt
21.06.2023 3 z 5

Velmi útlá knížka se dvěma povídkami, trošku mi to připomnělo edici Stopy hrůzy z 90. let. Rozhodně první povídka je 100% lepší než ta druhá. Rychlé čtení na dobrou noc nebo k odpolednímu čaji.

Renike
13.03.2021 3 z 5

Zvláštní povídky, první za 4*, druhá za 2*

Nicki
16.03.2020 3 z 5

Knihu jsem četla na základě doporučení. Obě povídky byly zajímavé s čtivé i přes autorčin styl, který mi nevyhovoval. Motiv první povídky mi byl povědomý, a nechci říct neoriginální, ale pro mě ne tolik lákavý. Naopak druhá povídka mě zaujala mnohem víc – svojí nejistotou v to, co je skutečné a jaké vzpomínky jsou umělé...

Twinny
28.12.2018 3 z 5

Dívka za zrcadlem ***** - Velmi povedená povídka. Určitě by si zasloužila rozpracovat.
Stroj na vzpomínky ** - Podprůměrné.

niki-chan
22.10.2018 4 z 5

Tato kniha obsahuje dvě povídky: Dívka za zrcadlem a Stroj na vzpomínky. Dívka za zrcadlem je naprosto skvěle napsaná a má výborné rozuzlení. Stroj na vzpomínky je trochu slabší co se týká děje, postav i zápletky. Ale celkově se musí hodnotit 4*.

Marcik7
31.07.2018 3 z 5

zajímavé

Anna 13
28.07.2018 2 z 5

Dívka za zrcadlem - ****
Stroj na vzpomínky - odpad!

První povídka je jakousi velmi líbivou pohádkou, což se dá od Cecelie Ahernové čekat. Ta nikdy nevyrostla ze světa fantazií a stále do svých příběhů nasazuje nadpřirozeno a tajemné živly.
Nad koncem povídky budete přemýšlet a po čase vám dojde, že jsou vlastně dvě možnosti,jak to celé mohlo dopadnout. Já na to přišla asi až po dvou hodinách.

Druhá povídka mě vůbec nenadchla a já její poslední stránky ani nedočetla. Nebyl tam švih, zájem o postavy a celé to působilo protivným dojmem.

Ale povídku Dívku za zrcadlem doporučuji. Je tajemná, trochu moralistická,... až s příchutí hororu.

luciefeix
07.04.2018 odpad!

Líbí se mi jak Cecelia vždy do svích příběhů umí dát nějaké zamyšlení poselství . Zde jsou dvě povídky které absolutně nemají logiku .

Michi.01
28.01.2018 2 z 5

Povídka Dívka za zrdcadlem byla opravdu zajímavá a mrazivá... Druhá povídka byla už slabší.

Stephanie92
21.11.2017 2 z 5

Z povídky dívka za zrcadlem mám husí kůži dodnes. Nic mě zatím tak nepřekvapilo a nešokovalo jako tato povídka.

HáTa94
03.07.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře. Obě povídky byly hezky napsané. Z první povídky jsem měla husí kůži, vlastně mám dodnes. Ale mám ráda příběhy, které končí šťastně. Tento pro mě nekončil. Nějak se nemohu rozhodnout, zda 3 nebo 4 *. Asi 3 a chloupek.

liba235
16.05.2017 3 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení. Obě dvě povídky mě zaujaly. Protože je knížka hodně útlá, hodí se na cestování.

Ketesh
21.04.2017 4 z 5

Velice útlá knížečka skrývající však pozoruhodné povídky. První čím Vás však kniha zaujme není její tloušťka či obsah, ale přebal, který musím uznat, že se velice povedl a bezvadně vystihuje atmosféru a prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

Po té co knihu otevřete, garantuji Vám, že ji nezavřete dokud ji nedočtete, jelikož vás obklopí romantickým napětím, které z ní sálá. Povídka Dívka za zrcadlem je delikatesou pro ty, které zbožňují dívčí romány. Příběh je velice romantický, tajemný a místy lehce strašidelný.

Styl jakým byla kniha napsaná mi byl velice příjemný a příběh se mi taky velice líbil.

Celkově knihu hodnotím 4 hvězdičkami a doporučuji si ji přečíst všem romanticky založeným slečnám a ženám.

Ketesh
20.04.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala ve škole, jinak bych se k ní asi nikdy ani nedostala, protože na tak moc dívčí příběhy nejsem. Nicméně nemůžu příběhy nijak hanit. Jsou elegantně napsané a při jejich čtení se dalo skvělo oddychnout.

martiline
28.10.2016 4 z 5

Hezky a vkusně napsané dva příběhy. Zaujal mne víc Stroj na vzpomínky, kde vlastně podstatou je, že i vzpomínky můžeme přeměnit tím, že na ně nově nahlížíme ... nebo k nim právě něco přidáme. V tom okamžiku se mění i emoce spojené se vzpomínkou. :-)

moonula
16.10.2016 2 z 5

Knížečka maličká jak dlan tenoučká tak akorát do kabelčiky..Čtení tak akorát do čekárničky než na člověka dojde řada u doktora..nesmí být moc lidí..Stran ani ne stovka a z toho na začátku a na konci pár stran prázdných...Takže kratounké čteníčko...Příběh byl pěkný jen ten první,takže pár straniček a zbytek o ničem... Za mně nekupovat pokud nebude za dvacku...Dávám 2 hvězdičky za snahu..

KatnissLavender
27.04.2016 3 z 5

Velmi zajímavé povídky s nevšední atmosférou. Dívka za zrcadlem se mi líbila víc a souhlasím, že by si zasloužila i delší zpracování...

TheMelorry
19.02.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale oba příběhy mi přisly jakoby nedokončené. Dívka za zrcadlem ale byla mnohem lepší a myslím si, že by z námětu mohl klidně být velký román.
Druhý příběh se mi tolik nelíbil. A souhlasím s ostatními, že ty neurčité konce byli zvláštní - já osobně mám radši uzavřené.

Část díla

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Dívka za zrcadlem je v