Dívka z 6E

Dívka z 6E https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221013/bmid_girl-in-6e-divka-z-6e-dif-221013.jpg 4 233 54

Deanna Maddenová série

1. díl

Deanna Maddenová alias Jessica Reillyová je přitažlivá mladá žena, která si na živobytí vydělává poskytováním virtuálního sexu na internetovém livechatu. U klientů je oblíbená a na svou finanční situaci si díky lukrativní práci rozhodně nemůže stěžovat. Ale Deanna ve skutečnosti není tou rozvernou slečnou, za kterou ji její online známosti považují. Už tři roky se nikoho nedotkla, už tři roky neopustila svůj byt. Už tři roky volí dobrovolné uvěznění a minimální kontakt s vnějším světem, protože jen tak dokáže ovládat nutkání, se kterým se musela naučit žít. Nutkání zabíjet. Temný erotický thriller začínající autorky, který čtenářům nabízí možnost nahlédnout do života i myšlenek ženy stižené zhoubnými vražednými touhami a současně poodhalit roušku obklopující výnosný a přesto mimo hranice branže téměř neznámý svět virtuálních erotických služeb, si získal mnoho příznivců po celém světě díky neotřelému ústřednímu tématu a čtivému stylu, jenž čtenáře vtáhne do děje a nepustí až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Noxi

The Girl in 6E , 2013

seabook04
12.03.2024 4 z 5

V dnešní době je již velice těžké publikum (ať už diváky nebo čtenáře) něčím překvapit a dát jim pocit, že před nimi leží něco nového. A paradoxně, Dívka z 6E, přes 10 let stará kniha mi tento pocit dala.

Doporučuji Vám jít do knihy na slepo s tím, že se jedná o erotický thriller s morálně (tmavě tmavě) šedou hlavní hrdinkou, kterou budete milovat a zároveň nenávidět. Opravdu si více nezjišťujte, protože OPRAVDU stojí za to postupnéh odhalování charakteru hlavní postavy a pokud byste si například přečetli anotaci, o to menší požitek z prvních cca 150 stran budete mít.

Autorčin styl psaní je neskutečný. Když pominu naprosto brilantní charakteristiku postav (a to především té hlavní), tak i fakt, že ačkoliv je kniha označovaná jako "erotická", "erotická" vůbec není, ale je - vysvětlení bez spoilerů -> nečekejte romantickou erotiku.

První polovinu knihy jsem si naprosto užívala a vychutnávala - myšlenky hlavní hrdinky, její charakter, chování, sílu i slabost zároveň. Poté se ale děj překlápí do thrillerové části, kterou jsem si už tolik neužila. Nebylo to ale z důvodu, že by byla thrillerová linka nějak výrazně špatná, ale chtěla jsem strávit více času s hlavní hrdinkou, která je dějem první poloviny, a získat odpovědi na otázky, které se mi při "seznamování" vytvořily.

Proto se o to více těším na další díl, u kterého doufám, že v hlavě hlavní hrdinky strávíme více času, budeme svědky třeba i nějakého posunu a jak tomu tak často u druhých dílů série bývá, výrazná dějová linka se objeví až ke konci, aby byla hlavním tématem závěrečného dílu.

Hodnocení: 4/5*

Radka1727
08.12.2023 3 z 5

Rozvleklé, nudné, zvrácené, chaotické přesuny v ději z minulosti do přítomnosti, sex pouze virtuální a ještě okrajově....

Leído
29.08.2023 4 z 5

Kniha je originální. Není to typická beletrie zaměřená na masu čtenářů. Určitě to není knížka pro každého. Ale mně se líbila. Autorka mě jako čtenáře donutila vcítit se do hrdinky vypravěčky, se kterou nemám absolutně nic společného. Mě takové manipulace s mým podvědomím hrozně baví. Přese všechno jsem hrdince fandila. Autorce a Jeremymu tleskám za odvahu.

Makyt
27.01.2023 3 z 5

Od začátku jsem měla pocit, že už jsem knížku četla. Přirovnala bych to k boji s obsedantně kompulsivní poruchou, dobrovolná izolace jako prevence a pak najednou bum...

kristy.d
13.12.2022 3 z 5

Knihu jsem četla po druhé, před cca 2lety jsem se v tom zamotávala a vlastně se mi moc nezamlouvala. Ačkoliv není to jedna z těch co mi zůstane v knihovně, je dobře napsaná, příběh je taky fajn ale bavila mě až tak od půlky jestli ne dál.

Lexie321
27.08.2022 3 z 5

Osobne kniha ma sklamala. Téma bola naozaj zaujímavá a aj keď nejaké kapitoly boli dobré, zdalo sa mi to cele príšerne nudné. Kniha sa čítala akosi ťažko, čo je smutné lebo naozaj to bola zaujímavá téma. Veľa opisu a malo akcie ako aj nezrovnalosti skazili celkový dojem. Koniec bol nádejný ale celkovo neodporúčam.

Zuzana207
24.06.2021 3 z 5

Knihu som dočítala až na druhýkrát. Prvý raz som mala veľký problém začítať sa a zorientovať. Tak som to vzdala a ku knihe sa vrátila po dlhšej pauze.
No ale ani po prestávke sa zázrak nestal a príbeh sa mi čítal ťažko. Rozsiahle opisy duševného rozpoloženia hlavnej hrdinky a opisy psychických porúch na mňa miestami pôsobili ako lexikón pre medikov. Takmer polovica knihy má vlečúci sa, väčšinou opisný dej. Potom však dôjde k ohromnému zvratu - z hlavnej hrdinky žijúcej v izolácii sa stane nebojácna hrdinka! S jej výkonom by nepohrdli ani v S.W.A.T! Od tohto momentu je dej iskrivejší, pribudne viac reálnych postáv a dialógov, veľa vecí do seba zapadne a čitateľ konečne nachádza zaslúžené uspokojenie. Čo sa týka erotiky - v tejto knihe by ste Christiana Greya hľadali márne. Všetko sexuálne sa odohráva len vo virtuálnom svete. Knihu by som zaradila medzi tie, ktoré ani neohúria, ani neuškodia. Ja som to prežila a knihu odkladám do priečinka - jedenkrát a dosť! :-)

adelinka
04.03.2021 4 z 5

Ja som si ani nepozrela žáner knihy, tak som myslela, že idem čítať niečo o mládeži, že to znamená číslo triedy :-). Až potom pozerám, že oha kde to som. Vedela som, že niečo také existuje, ale predstaviť som si to až tak nevedela. No a aby som teda moc neprezradila, tak v závere to prejde do tej detektívnej zápletky.

Myška43
24.02.2021 5 z 5

,, Chci , abyste mávl kouzelnou hůlkou a udělal ze mě normálního člověka." ,,Nikdo není normální, všichni to jen předstírají."

Tuto knihu mám ve čtečce už dlouho a stále jsem četbu odkládala, protože má oproti jiným autorčiným počinům poměrně nízké hodnocení. Nechtěla jsem si kazit dojem ze své oblíbené autorky. Můj strach byl zcela zbytečný.

,,Ani nevím, co je vlastně tragičtější - že svoje selhání očekávám, nebo to, že se tolik bojím o úspěchu byť jenom snít."

Anotace dost jasně vystihuje o čem kniha pojednává, přesto na čtenáře čeká spousta překvapení. Z psychologického hlediska je kniha velmi zajímavá. Často jsem si kladla otázku, kde autorka našla inspiraci k napsání příběhu? Odkud čerpala informace pro svou knihu? Co z toho všeho může být reálné a co už je pouhá fantazie?

,, Naděje je nebezpečná. Naděje se může snadno stát tou uvolněnou nitkou, která rozpárá matérii lidské příčetnosti."

Doufám, že se budou překládat další knihy této autorky. Miluju její příběhy. Co kniha, to naprosto odlišné téma a zpracování. V jejím podání bych si přečetla jakoukoliv knihu, třeba i ,, Příručku pro kutily".

Miss.K
16.08.2020 3 z 5

Začátek dobrý pak je tak úsek kdy mě to moc nebavilo a ztrácela jsem se nakonec mě překvapila vše jsem pochopila a vlastně s toho byla velice zajímavá kniha která mě bavila.

anibeni
06.08.2020 5 z 5

Ač jsem ze začátku knihy byla poněkud v rozpacích, děj knihy mě strhnul a já se od čtení nedokázala odtrhnout. To, co začíná jako perverzní "předvádění se" před kamerou se rychle změní v hon za záhranu... a je jedno, zda se jedná o záchranu malé dívky, nebo záchranu samotné Deanny... Fandíte totiž najednou všem, kdo potřebují být zachráněni..

PetraBery
17.07.2020 3 z 5

Celkem čtivá kniha, pro mne nové informace ohledně virtuálního sexu na live chatu. Hrdinka Deanna mi seděla, jen jsem měla problém s uvěřitelností jejích vražedných choutek. Ale jako vymyšlený příběh fajn, dobře se četlo.

Nuttelka
11.02.2020 3 z 5

Jelikož Černé lži byly super, těšila jsem se i na tuto knihu, ale teda běda... Do půlky jsem se nudila, pořád jsem čekala, kdy se začne něco dít, dost přitažené za vlasy, proměna na jeden den v Brutální Nikitu, ale Jeremy dodal plusové body. Ale jak autorka píše, knihu buď milujete nebo nesnášíte, já jsem tedy neutral.
Ale neodradí mě to od toho, abych si přečetla další její počin Hříchy Hollywoodu.

ivana02
05.10.2019 4 z 5

Kdysi jsem o knížce někde četla pozitivní hodnocení, a když jsem ji objevila v Levných knihách, koupila jsem si ji. Což je v mém případě výjimka. Když jsem si přečetla, že je to erotický román, trošku mě to zarazilo, ty moc nečtu. Ale tady erotika měla své místo - hlavní hrdinka si vydělává virtuálním sexem přes internet. I to bylo pro mne zajímavé, o této profesi jsem ani netušila. Co se týče práce, nemá moc na výběr, protože nechce/nemůže vycházet ven. V druhé půlce se z knihy stane thriller, resp. se to tak lehce překlene. Název trošku mate - 6E zní jako označení třídy, ale tady je to číslo bytu.

milisek21
07.12.2018 4 z 5

Kniha mě překvapila. Konec trochu americký. Ale jinak dobrý

trudoš
17.11.2018 3 z 5

Nakonec to zdaleka nebylo tak špatné, jak jsem se bál. Snad jen, že dějová osnova by vystačila na povídku, a román z toho udělaly pouze popisy sexuálních praktik ve virtuální realitě - tedy sexu provozovaného přes síť, tj. chat, telefon, video. Z tohoto úhlu pohledu je to docela zajímavé, čtenář má šanci nakouknout pod plentu pochybného byznysu a dozvědět se, jak z něho kdo profituje. Jakmile však zápletku okleštíte o všechno tohle pozlátko, zůstane vám lineární vyprávění o tom, jak se „oběť“ rozhodne sejmout „lovce“.
Předností je ale bezesporu Deanna Maddenová, rozporuplná hrdinka s povedeným charakterem a sociální dysfunkcí (ačkoliv ta v příběhu z nějakého mě utajeného důvodu nehraje roli). Škoda tak nevyužitého potenciálu. Na druhou stranu, Alessandra R. Torre od začátku hraje trochu jinou ligu a thrillerový motiv je pro ni málem až nutným zlem. Což se pak podepisuje na tendenci narvat miliardu slov do situací, kde nemají co dělat. Na čtivost to ovšem kupodivu žádný vliv nemá.

Kabi
03.09.2018

Další z velmi zajímavých knih. Velmi napínavý příběh. Doporučuji.

Ivetaaa
09.07.2018 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Přečetla jsem ji na jeden zátah, dlouho se mi něco nečetlo tak dobře! Ráda se k ní vrátím...

Peyka
16.03.2018 3 z 5

Kniha mě zaujala obálkou, potom obsahem. Překvapivě nezklamala. Četla se celkem dobře, hlavní hrdinka působila kupodivu sympaticky a čtenář s ní v určitých pasážích soucítil. Izolované prostředí vždycky zaujme, protože přenáší úzkost a člověk si představuje, jak by asi jednal v dané situaci. Není to ale detektivka v pravém slova smyslu, i když se dočkáme určité formy vyšetřování, spíš se jedná o psychologický román.

AnetaPospisilov
30.10.2017 4 z 5

Zajímavé téma, které se jen tak nevidí. Dějem se dalo prokousat velice snadno, knížka byla čtivá a zábavná. Žánr bych zvolila jiný, za mě to s detektivkou nemělo nic společného, ale vem to čert, hlavně, že jsem se u toho nenudila. Udělat z hlavní hrdinky sociopatické zvíře se nepodařilo, i přes vykreslení mi byla sympatická. Dala bych nejraději 3,5 *.

sex erotika izolace

Alessandra R. Torre (p)